TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ѓоковиќ многу брзо ќе стигне и до 23. гранд-слем титула“

Екипа - 31.01.2023

Германецот Борис Бекер не се сомнева дека Новак Ѓоковиќ многу брзо ќе ја освои 23. гранд-слем титула. Поранешниот тренер на српскиот тенисер истакна дека сонот на Ноле е да стане најдобар на сите времиња, но ја истакна и улогата на Роџер Федерер за ...

Што прави денеска човекот кој последен го победи Ѓоковиќ на Австралија опен

Екипа

Сѐ уште добро се сеќавам кога шестмина јадевме еден леб

Вечер Прес

Новак Ѓоковиќ е само добар човек во овие лоши и изопачени времиња

Оff.net

Ѓоковиќ постави невиден рекорд, тој е единствениот на кој му успеа ова од 1973 година

Слободен Печат

Одлични вести за Ѓоковиќ – Американците нема веќе каде да се кријат од големиот тениски ас

Спортманија

„Ѓоковиќ е злосторник кој постојано плаче!“

СуперСпорт

Вечер Прес Репортер Независен А1 On Кајгана Оff.net Екипа

Зверев избегна казна од АТП откако поранешната девојка го обвини за насилство

Екипа - 31.01.2023

АТП организацијата објави дека нема да го казни тенисерот Александар Зверев поради семејно насилство. Поранешната девојка на Зверев го пријави тенисерот за фамилијарно злоставување. АТП почна независна истрага во 2021 година, а денеска објави дека ...

АТП не најде докази против Зверев за семејно насилство

Курир

Поранешната девојка го обвинува Зверев за семејно насилство, но АТП вели дека нема докази

TopSport

Поранешната девојка го обвинува Зверев за семејно насилство, но АТП вели дека нема докази

Макфакс

Поранешната девојка го обвинува Зверев за семејно насилство, но АТП вели дека нема докази

MTM

Поранешната девојка го обвинува Зверев за семејно насилство, но АТП вели дека нема докази

Точка

АТП не најде докази против Зверев за семејно насилство

Опсервер

Нетпрес Република Независен

ФОТО | Јелена Ѓоковиќ конечно откри каков ѝ е односот со свекрвата

Слободен Печат - 31.01.2023

Долго време се полемизира за односот на Јелена и Дијана Ѓоковиќ , сопругата и мајката на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ . Генерално, тие имаат почит една за друга, но јавна тајна е дека Дијана неретко има забелешки за Јелена во однос на тоа како ...

Зошто Јелена Ѓоковиќ не го бодреше Ноле во Мелбурн?

Кајгана

Маските паднаа, а Јелена Ѓоковиќ јасно откри што мисли за својата свекрва (фото)

Вистина.мк

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ споделила фотографија од Дијана и Новак: Оставила краток и јасен коментар за својата свекрва!

Екран

Вистината за односот на сопругата и мајката на Новак Ѓоковиќ: Дијана призна дека постојат несогласувања, а Јелена го направи ОВА

Убавина и Здравје

Напиша само еден збор: Јелена Ѓоковиќ откри што навистина мисли за свекрвата (фото)

Вистина.мк

„Презедов сè врз мојот грб за да го растоварам Новак“: Јелена Ѓоковиќ искрено за родителството

Убавина и Здравје

Република PressingTV Курир Еспресо Женски магазин

„Ѓоковиќ е злосторник кој е подобар од хероите и кој постојано - кука и плаче!“

Sport 1 - 31.01.2023

Триумфот на Новак Ѓоковиќ на неодамнешниот „Австралија опен“ не ја зголеми неговата популарност на овој далечен континент, каде што јавноста во најголем дел е против него, што може да се види преку коментарите на социјалните мрежи, но и коментарите ...

Момент кој не се виде во телевизискиот пренос: Прославата на Ѓоковиќ по последниот поен од вистински агол (Видео)

Дерби

ВИДЕО: Ова не се виде во преносот – Новак Ѓоковиќ во славјето покажуваше глава, срце, па…!

Слободен Печат

Зошто младите тениски лавови не можат да го запрат Новак Ѓоковиќ?

Независен

Зошто младите тенисери уште не му можат ништо на Ѓоковиќ?

Кајгана

Ѓоковиќ - тениска легенда со гребнатини

Deutsche Welle

Посебната тренерка на „Лакост“ ќе имаат можност да ја купат само 22-ца во светот

Спортклуб

Вечер Прес Слободен Печат Независен Слободен Печат Дерби Спортски Gol.mk Слободен Печат