TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отворање на СЦ „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“

24 Вести - 27.08.2014

Друштвото за спорт и рекреација - Спортски центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“ што се наоѓаат во Општина Аеродром, денеска свечено ќе бидат отворени.

Пуштен во употреба СЦ „Јане сандански“ во Скопје

Телма - 27.08.2014

МАКЕДОНИЈА ДОБИ НОВ МОДЕРЕН СПОРТСКИ ОБЈЕКТ На локацијата на поранешната сала на МЗТ Скопје во Општина Аеродром денеска беше пуштен во употреба нов спортски центар „Јане Сандански“.

Отворен нов спортски комплекс во Општина Аеродром

Нова ТВ - 27.08.2014

Нов спортски комплекс е отворен денеска Општина Аеродром изграден е на местото на старата сала на кошаркарскиот Клуб „МЗТ”. Изграден е по европски терк со модерен дизајн, со капацитет за повеќе од 6 ...

Еве како изгледа СЦ „Јане Сандански“: Се е црвено-црно, а на центарот штрк

Екипа - 27.08.2014

Македонија има нов супермодерен спортски центар откако денеска и официјално беше пуштен во употреба Спортскиот Центар „Јане Сандански“ во скопската населба Аеродром.

ФОТО: Пуштен во употреба спортскиот центар „Јане Сандански“

Утрински - 27.08.2014

На локацијата на поранешната сала на МЗТ Скопје во Општина Аеродром денеска беше пуштен во употреба нов спортски центар „Јане Сандански“. Инвестицијата во мултифункционалениот спортски комплекс во ...

Отворање на СЦ „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“

А1 On - 27.08.2014

Друштвото за спорт и рекреација – Спортски центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“ што се наоѓаат во Општина Аеродром, денеска свечено ќе бидат отворени.

Отворен новиот спортски центар "Јане Сандански" во Аеродром

МКД - 27.08.2014

На локација на поранешната сала на МЗТ Скопје во Аеродром денес беше пуштен новиот спортски центар "Јане Сандански". Овој мултифункционален спортски комплекс во чиј состав е изграден и хотелот ...

Свечено отворен новиот СЦ Јане Сандански

Спортски - 27.08.2014

Премиерот на Република Македонија Никола Груевски, сопственикот на спортското друштво Вардар, Сергеј Самсоненко, министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и градоначалникот на Општина ...

[Фото] Отворен Спортскиот центар „Јане Сандански“ во Аеродром

Радио МОФ - 27.08.2014

На местото на поранешната сала МЗТ во општина Аеродром, денеска беше пуштен во употреба новиот Спортски центар „Јане Сандански“. Центарот е мултифункционален спортски објект, кој ќе биде спортски дом ...

Соблекувалната на ракометарите на Вардар како на Барселона

МКД - 27.08.2014

Соблекувалната на ракометарите на Вардар е иста како во најголемите светски ракометни и фудбалски клубови.Погледнете како изгледа во новата сала "Јане Сандански" во населбата Аеродром.

Вардар го доби својот нов дом (Фото)

Вардар - 27.08.2014

По 16 месеци градење, новиот дом, каде ракометарките и ракометарите на Вардар во иднина ќе ги играта своите натпревари е подготвен да ги прими спортистите.

Отворање на спортскиот центар „Јане Сандански“ и на хотелот „Русија“

Телеграф - 27.08.2014

На отворањето најавено е присуство и обраќање на премиерот Никола Груевски, инвеститорот на објектот Сергеј Самсоненко, градоначалникот на Општина Аеродром Ивица Коневски, генералниот менаџер на ...

Отворање на СЦ „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“

Алфа - 27.08.2014

Друштвото за спорт и рекреација - Спортски центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“ што се наоѓаат во Општина Аеродром, денеска свечено ќе бидат отворени.

Фото: Погледнете како изгледа СЦ Јане Сандански

Идивиди - 27.08.2014

Друштвото за спорт и рекреација – Спортски центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“ кои се наоѓаат во Општина Аеродром, денеска свечено беа отворени.

Свечено отворен новиот спортски центар „Јане Сандански“ (ФОТО)

Телеграф - 27.08.2014

Инвестицијата во мултифункционалниот спортски комплекс, во чиј состав е изграден и хотелот „Русија“, изнесува 15 милиони евра На локацијата на поранешната сала на МЗТ Скопје во општина Аеродром ...

Отворен нов спортски комплекс во Општина Аеродром

Алфа - 27.08.2014

Нов спортски комплекс е отворен денеска Општина Аеродром изграден е на местото на старата сала на кошаркарскиот Клуб „МЗТ”. Со отворањето на спортскиот комплекс, премиерот најави и отворање на нови ...

Пуштен во употреба новиот спортски центар „Јане Сандански“

Локално - 27.08.2014

Премиерот Никола Груевски денеска ја пресече црвената свечена лента во новотворениот спортски центар „Јане Сандански“, во чиј комплекс се наоѓа и најновиот скопски хотел „Русија“.

„Вардарци“ го промовираа новиот дом (ФОТО)

Телеграф - 27.08.2014

Спортскиот комплекс ќе биде „базата“ на РК и ЖРК Вардар, како и на кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје „Црвено-црното“ семејство денеска на јавноста свечено и го претстави својот нов дом, спортскиот ...

Вардар и МЗТ го добија новиот спортски комплекс

Фактор - 27.08.2014

Денеска официјално со свечена церемонија беше отворен новиот Спортски центар „Јане Сандански“, на локацијата на поранешната сала на МЗТ. Инвестицијата во мултифункционалениот спортски комплекс во чиј ...

Отворање на СЦ „Јане Сандански“

Канал5 - 27.08.2014

Друштвото за спорт и рекреација - Спортски центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“ што се наоѓаат во Општина Аеродром, денеска свечено ќе бидат отворени.

Македонија доби нов спортски центар

МК News - 27.08.2014

Со отворањето на овој спортски ценар, Скопје, ќе добие уште едно место за ...

Отворање на СЦ „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“

Точка - 27.08.2014

Друштвото за спорт и рекреација – Спортски центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“ што се наоѓаат во Општина Аеродром, денеска свечено ќе бидат отворени.

Еве како изгледа новата сала Јане Сандански во Аеродром

МК News - 27.08.2014

Отворени се спортски центар „Јане сандански“ и хотелот „Русија“ што се наоѓаат во општина Аеродром. Комплексот има арена, односно централна сала со капацитет од 6.500 посетители, хотел како и помошна ...

(ФОТО) Пуштен во употреба спортскиот центар „Јане Сандански“

Бриф - 27.08.2014

На локацијата на поранешната сала на МЗТ Скопје во Општина Аеродром денеска беше пуштен во употреба нов спортски центар „Јане Сандански“. Инвестицијата во мултифункционалениот спортски комплекс во ...

Отворена е новата спортска сала „Јане Сандански“ во Аеродром

Канал5 - 27.08.2014

На локацијата на поранешната сала на МЗТ Скопје во Општина Аеродром денеска беше пуштен во употреба нов спортски центар „Јане Сандански“. Инвестицијата во мултифункционалениот спортски комплекс во ...

Пуштен во употреба спортскиот центар „Јане Сандански“

Н.Македонија - 27.08.2014

На локацијата на поранешната сала на МЗТ Скопје во Општина Аеродром денеска беше пуштен во употреба нов спортски центар „Јане Сандански“. Инвестицијата во мултифункционалениот спортски комплекс во ...

СЦ Јане Сандански ги импресионира и политичарите (ФОТО)

SportMedia - 27.08.2014

Свечена лента, конфети и црвено-црни балони го украсија отворањето на најновиот и најмодерен спортски објект во Македонија, СЦ Јане Сандански и како и хотелот Русија во склоп на целиот комплекс.

Свечено отворен новиот СЦ Јане Сандански

Таратур - 27.08.2014

Премиерот на Република Македонија Никола Груевски, сопственикот на спортското друштво Вардар, Сергеј Самсоненко, министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и градоначалникот на Општина ...

ГАЛЕРИЈА Пуштен во употреба новиот спортски центар „Јане Сандански“

+инфо - 27.08.2014

Премиерот Никола Груевски денеска ја пресече црвената свечена лента во новотворениот спортски центар „Јане Сандански“, во чиј комплекс се наоѓа и најновиот скопски хотел „Русија“.

Вардар и МЗТ добија нов дом: Отворен е новиот спортски центар „Јане Сандански"

Точка - 27.08.2014

По 16 месеци градење, денес и официјално беше пуштен во употреба новиот спортски центар „Јане Сандански“ во скопската населба Аеродром. Денес свечено беше пуштен во употреба новиот спортски центар ...

Пуштен во употреба спортскиот центар „Јане Сандански“

Порта 3 - 27.08.2014

На локацијата на поранешната сала на МЗТ Скопје во Општина Аеродром денеска беше пуштен во употреба нов спортски центар „Јане Сандански“. Инвестицијата во мултифункционалениот спортски комплекс во ...

Мечот Вардар - Чеховски Медведи – прв натпревар што ќе се одигра во СЦ „Јане Сандански“

Канал5 - 27.08.2014

„Голем предизвик е да се работи во ваков спортски центар и да се менаџира со него. Капацитетот на салата е 6.500 посетители. Малата сала е со капацитет од илјада седишта и во неа може да се игра ...

Во скопски Аеродром отворени салата „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“

еМагазин - 27.08.2014

Друштвото за спорт и рекреација – Спортски центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“ што се наоѓаат во Општина Аеродром, денеска беа свечено отворени.

Спортскиот храм „Јане Сандански“ ги отвара портите

Press24 - 27.08.2014

Друштвото за спорт и рекреација - Спортски центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“ што се наоѓаат во Општина Аеродром, денеска свечено ќе ги отворат портите и ќе блеснат во полн сјај.

Отворање на СЦ „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“

Скопје инфо - 27.08.2014

Друштвото за спорт и рекреација - Спортски центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“ што се наоѓаат во Општина Аеродром, денеска свечено ќе бидат отворени.

Спортскиот центар Јане Сандански и хотелот Русија од денеска отворени

Вечер Прес - 27.08.2014

Ќе биде пуштена во употреба арената со капацитет од 6.500 посетители, како и хотелот „Русија", а ќе се отвори и помошната спортска сала за кошарка и ракомет со капацитет од 1.500 посетители и ...

Груевски ќе присуствува на отворање на спортскиот центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“.

Курир - 27.08.2014

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе присуствува на свеченото отворање на новиот спортски центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“. Настанот ќе се одржи пред платото на јужниот дел на Спортскиот ...

„Јане Сандански" ќе блесне во полн сјај - Груевски на отворањето

Press24 - 27.08.2014

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе присуствува на свеченото отворање на новиот спортски центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“. Настанот ќе се одржи пред платото на јужниот дел на Спортскиот ...

Аеродром со нов спортски центар „Јане Сандански“ и хотел „Русија“

МРТ - 27.08.2014

Отворени се спортски центар „Јане сандански“ и хотелот „Русија“ што се наоѓаат во општина Аеродром. Комплексот има арена, односно централна сала со капацитет од 6.500 посетители, хотел како и помошна ...