TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Конте даде објаснување за неговата нелогична одлука која ги збуни фановите

Дерби - 13.01.2018

Челси одигра навистина лош меч ова попладне против Лестер и комплетниот заклучок е дека тимот на Антонио Конте може да биде задоволен што освои и бод на овој меч, бидејќи составот од „Кинг Пауер“ беше далеку подобар противник на теренот се до ...

Пеп откри на кои тимови е фан – Баерн не е меѓу нив!

Стандард - 13.01.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола не сака да ги следи натпреварите на неговиот поранешен тим – Баерн Минхен, призна тој. Каталонскиот специјалист воопшто не ги спомена баварците, но откри дека ги следи настапите на Тотенхем, Наполи и на ...

Мурињо: Само тишина и презир за Конте

Шеталиште - 13.01.2018

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо сака да ја заврши војната со зборови со менаџерот на Челси, Антонио Конте со изјава во која нуди „презир и тишина“. На прес-конференцијата пред понеделничкиот меч со Стоук, Мурињо беше поинаку расположен.

Мурињо не сака повеќе војна со Конте: Крај на приказната!

Gol.mk - 13.01.2018

Вербалната војна меѓу Жозе Мурињо и Антонио Конте ги одбележи последните неколку недели на Островот, а Португалецот смета дека е дојдено време да се стави крај на истата. Иако Конте изјави дека никогаш нема да го заборави она што го рече Мурињо за ...

Гвардиола го фати Мурињо на спиење: „Граѓаните“ испратија понуда за Бразилец!

Sport 1 - 13.01.2018

Лидерот во Премиерлигата, Манчестер Сити тргна да го ангажира фудбалерот на Шахтјор, Фред. Бразилецот привлече голем интерес на гигантите од Манчестер, а најновите информации се дека Гвардиола го направил првиот конкретен чекор со понуда од 45 ...

Мурињо не сака повеќе караници: Крај на приказната!

СуперСпорт - 13.01.2018

Вербалната војна помеѓу Конте и Мурињо беше актуелна во последните недели на Островот, а тренерот на Јунајтед смета дека дошло време да заврши тоа. Иако Конте изјави дека нема да заборави што зборувал Мурињо за него, сепак Португалецот не сака да ...

Конте откри дали ќе остане во Челзи

Стандард - 13.01.2018

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте не сакаше да каже дали ќе остане во клубот за Лондон подолг временски период. Италијанецот не ја исклучува можноста да го напушти англискиот шампион на крајот од оваа сезона. „Сѐ е можно.

Мурињо се огласи за конфликтот со Конте, но и за ситуацијата со Алексис Санчез

Спортклуб - 12.01.2018

Лукавиот Жозе Мурињо почувствува дека е момент да се повлече од вербалната војна со Антонио Конте. Двајцата менаџери во последните недели преку медиумите, воглавно на официјалните прес-конференции, вербално се препукуваа и навредуваа.

Конте откри што му дошепнал на Алексис во тунелот на „Стемфорд Бриџ“

Дерби - 12.01.2018

Челси и Арсенал пред неколку дена одиграа навистина доста разочарувачки меч во полуфиналето во Карабао купот, а со оглед на тоа што не беше воопшто возбудливо на теренот, најинтересниот момент пристигна од тунелот на „Стемфорд Бриџ“, односно ...

Конте НЕ негира заминување: Можно е!

Спортски - 12.01.2018

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте не негираше дека можно е на крајот на сезоната да го напушти „Стенфорд Бриџ“, изјавувајќи дека во фудбалот се е можно. Шпекулациите за иднината на Италијанецот не стивнуваат, па денес англиските медиуми објавија ...

Челси и дефинитивно може да остане без Конте

Дерби - 12.01.2018

Италијанскиот стратег, Антонио Конте не ја отфрла можноста по крајот на оваа сезона да го напушти тимот на Челси со кого лани ја освои титулата во Премиер лигата. Оваа информација веќа ја објави „Дејли Меил“ кој посочи дека „сините“ веќе пикирале ...

Пеп Гвардиола добива одлични вести!

Спортски - 12.01.2018

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола добива одлични вести. Менаџерот на Манчестер Сити разговарал со докторот на кого му беше доверено лекувањето на Габриел Хесус и во таа прилика му беше соопштено дека Бразилецот ќе биде спремен да се врати на ...

Гвардиола продолжува да пишува историја во Премиер лигата

Спортски - 12.01.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја освои наградата за тренер на месецот во Премиер лигата и тоа рекорден четврти пат по ред. Каталонскиот стратег е прв во историјата на Премиер лигата кој успеал да биде избран за најдобар четири пати по ...

Одлуката е донесена, Конте го напушта Челзи – ова се можните наследници!

Спортски - 12.01.2018

Иднината на Антонио Конте не клупата на Челзи веќе подолго време е предмет на шпекулации, а англиските медиуми тврдат дека Италијанецот веќе донел конечна одлука. Имено, Конте на крајот на лето сигурно ќе го напушти „Стенфорд Бриџ“, без оглед со ...

Гвардиола собори уште еден рекорд: Четврти пат по ред најдобар во Премиер лигата!

Спортклуб - 12.01.2018

Пеп Гвардиола конечно го „скоцка“ Манчестер Сити по свој вкус, доведе играчи какви што му требаат и кои знае како да ги искористи, а за тоа не жалеше пари, оние кои останаа во тимот се целосно препородени, па „Граѓаните“ газат во Премиер лигата и ...

Ова се двете опции за Јувентус, доколку Алегри замине!

Спортски - 12.01.2018

Иако Масимилијано Алегри има договор до 2021 година во случај да ја прифати понудата од Англија, Јувентус смета дека двајца кандидати се идеални за негови наследници. После информациите дека Алегри би можел да седне на клупата на Челзи на крајот од ...

Рекордерот Гвардиола: Четврта награда во низа за најдобар тренер на месецот

Екипа - 12.01.2018

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ја освои наградата за најдобар стратег за месец декември во Премиер – лигата, и стана првиот менаџер кој ја освоил оваа награда четири месеци во низа.

Гвардиола со историско достигнување во Премиер Лигата

Стандард - 12.01.2018

Пеп Гвардиола беше прогласен за менаџер на Премиер лигата во декември. Со тоа, тренерот на Манчестер Сити забележа историско достигнување во англиската фудбалска елита. 46-годишниот Шпанец е првиот специјалист кој ја освојува наградата во четири ...

По 21 година Арсен Венгер заминува од Арсенал – Ова е неговиот наследник! (фото)

Турлитава - 12.01.2018

Францускиот стратег Арсен Венгер би можел да си замине уште на крајот од оваа сезона од тимот на Арсенал. Веќе се и името на наследникот на Арсен Венгер на кормилото на лондонскиот клуб. Станува збор за звучно име од тренерските води кои има ...

Адио за Алегри: Старата дама има две алтернативи!

Sport 1 - 12.01.2018

Се повеќе се зборува за заминувањето на италијанскиот тренер Масимилијано Алегри во Арсенал, а во случај тој да се согласи да замине во Англија, тогаш Јувентус има само два тренери како опција.

Алегри може да замине: Јувентус подготвува негова замена!

СуперСпорт - 12.01.2018

Јувентус сеуште е во дилема за нов тренер на клубот, затоа што Алегри најверојатно ќе замине во Англија, поточно во Лондон. По информацијата дека Алегри ќе го превземе Челси на крајот на сезоната, медиумите се занимаваат со негов наследник, а се ...

Конте го напушта Челзи на крајот од сезоната?

Стандард - 12.01.2018

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте најверојатно ќе го напушти „Стемфорд Бриџ“ по крајот на сезоната и на раководството на клубот ќе му се наложи да си бара нов тренер, тврди „Дејли Мејл“. Иако тој има сѐ уште актуелен договор, проценил дека е време ...

Челси и дефинитивно може да остане без Конте

Точка - 12.01.2018

Италијанскиот стратег, Антонио Конте не ја отфрла можноста по крајот на оваа сезона да го напушти тимот на Челси со кого лани ја освои титулата во Премиер лигата. Оваа информација веќа ја објави „Дејли Меил“ кој посочи дека „сините“ веќе пикирале ...

Гвардиола четири месеци по ред е тренер на месецот во Премиер лигата

Шеталиште - 13.01.2018

Пеп Гвардиола беше прогласен за менаџер на Премиер лигата во декември. 46-годишниот Шпанец е првиот специјалист кој ја освојува наградата во четири последователни месеци. Тој беше назначен за менаџер бр.1 во септември, октомври и ноември.

Конте заминува од Челзи на крајот од сезоната

Шеталиште - 12.01.2018

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте најверојатно ќе го напушти „Стемфорд Бриџ“ по крајот на сезоната и на раководството на клубот ќе му се наложи да си бара нов тренер, тврди „Дејли Мејл“. Иако тој има сѐ уште актуелен договор, проценил дека е време ...