TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интервју со Аце Коцевски: На минатите избори ми ја украдоа победата, а на овие добивам закани за атентат!

Фокус - 12.10.2017

Разговараше: Влатко СТОЈАНОВСКИ ФОКУС Каков резултат очекувате на претстојните локални избори во Велес и генерално на ниво на цела држава? КОЦЕВСКИ Сите анкети на јавното мислење, направени по нарачка на неутралните медиуми, СДСМ и ВМРО, навестуваат ...

Саздов: Коцевски лаже, на работниците им исплаќал многу пониски плати од просекот

Курир - 12.10.2017

-Тој на вчерашното интервју на ТВ Нова призна дека на работниците им давал мизерна плата од околу 9.500 денари, како што за тоа објавија медиумите. Аце Коцевски се правдаше дека такви биле платите во секторот градежништво во Република Македонија.

Саздов: Коцевски лаже, на работниците им исплаќал многу пониски плати од просекот

Република - 12.10.2017

Аце Коцевски призна дека на работниците им давал минимална плата. Со тоа тој директно призна дека сите документи објавени во медиумите за него се точни, обвинува Петре Саздов кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за советник во општина Велес.