TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали го работите тоа што го сакате? Еве како да откриете која е вашата работа од соништата

Кафе пауза - 13.12.2019

Велат дека кога ќе го пронајдете она што вистински уживате да го правите, никогаш нема да имате чувство дека работите. Уште како деца, многумина од нас чувствуваат одредена страст кон некоја професија.

4 најважни животни лекции за луѓето кои имаат чувствителни души

Скопје инфо - 12.12.2019

Има луѓе кои природно се почувствителни од некои други луѓе. Поради оваа карактеристика тие често страдаат во животот, но истовремено имаат можност да го живеат животот во целост. Ова се 4 најважни животни лекции за чувствителните луѓе.

Хороскоп за четврток 12 декември – Овните ќе бидат во конфликт со желбите и можностите, Лавовите ќе имаат проблем со ...

Слободен Печат - 12.12.2019

Каков ќе ви биде денешниот ден? Погледнете што вели хороскопот... Во конфликт сте со желбите и можностите. Треба да направите компромис и да се задоволите со она што го имате. Вашите фантазии за нешто повеќе ви го нарушуваат мирот.