TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ивоби: Ако дојде Заха јас си одам

TopSport - 21.07.2019

Вилфред Заха е жалбата на тренерот на Арсенал Унаи Емери во овој преоден рок, меѓутоа цената од 80 милиони евра засега е пречката што ја поставија од Кристал Палас. Она што е интересно во врска со потенцијалниот трансфер на Заха е изјавата на Алекс ...

Проблем за Арсенал – доколку дојде Заха, јас го напуштам клубот!

Спортклуб - 21.07.2019

Арсенал ова лето нема премногу трансфер активности, но Емери одлучно оди кон еден играч, а тоа е Вилфред Заха од Кристал Палас. Раководството на тимот од Емирати е решен да инвестира во проверен играч или двајца, но се уште е тивко на Емирати ова ...

Ивоби: Ако дојде Заха јас си одам

Макфакс - 21.07.2019

Вилфред Заха е жалбата на тренерот на Арсенал Унаи Емери во овој преоден рок, меѓутоа цената од 80 милиони евра засега е пречката што ја поставија од Кристал Палас. Она што е интересно во врска со потенцијалниот трансфер на Заха е изјавата на Алекс ...