TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ - ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски оправдуваат насилство

Р.С.Европа - 15.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ наместо да ги осудат и денеска застана во одбрана на насилствата од 27 април, а тоа докажува дека матрицата на Никола Груевски за насилство, криминал и конфликти функционира и денес преку Христијан Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ, реагира ...

СДСМ: Силјановска, која ниту еднаш не го осуди насилството од 27 април, денеска е вознемирена од правдата

Макфакс - 15.03.2019

Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Силјановска која ниту еднаш не го осуди насилството од 27 април, денеска соопшти дека чуствува вознемиреност од тоа што конечно профункционира правната држава и што се расчистува еден од најтрагичните ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски денеска повторно се во одбрана на насилствата од 27 април

24Инфо - 15.03.2019

Одбраната на насилството од 27 април покажува дека матрицата на Груевски функционира преку Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ Со ставот дека казните против злосторниците во Нирнбершкиот процес биле драконски, ВМРО-ДПМНЕ и денеска застана во одбрана на ...

Сите ја осудуваат изјавата на Мицкоски и несоодветните споредби за 27 април само Силјановска го брани

24Инфо - 15.03.2019

Јавноста, граѓаните, амбасадите на пријателските држави на Република Северна Македонија ја осудуваат изјавата на Христијан Мицкоски за судскиот процес против обвинетите за насилствата од 27 април и неговите несоодветни спореди, Нирнбершкиот процес и ...

Ако се гледа YouTube: Заев со повеќе од двојна негатива, од двојната позитива на Мицкоски

Курир - 15.03.2019

Гостувањето на премиерот Зоран Заев и неговите ставови искажани во „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, не им се допаѓаат на гледачите. Ако се следи YouTube, повеќе граѓани истакнале дека не им се допаѓа ова интервју.

Сепак ке има телевизиски дуел Мицкоски – Заев овој пат на Канал 5?

Магазин - 14.03.2019

Очигледно на власта и гори под нозе и сметките не и се такви какви што ги прикажува во јавност. Добро е што по две директни прозивки премиерот конечно прифати дебата напиа Мицкоски на неговиот Фејсбук » Ја прифаќам понудата за дебата со Зоран Заев ...

Заев подготвен за ТВ-дуел со Мицкоски

Независен - 14.03.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва истакна дека ТВ дуелот со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе се случи кога ќе се подготви медиум, а како можност ја спомна ТВ Канал 5. -Јас сум подготвен, тука сум, освен на 19 март кога патувам ...

Заев и вечерва потврди дека е подготвен за ТВ дуел со Мицкоски во ,,Само вистина”

Канал5 - 14.03.2019

Премиерот Зоран Заев синока во ,,Само вистина”, но и вечерва во изјава уште еднаш потврди дека е подготвен за дуел со лидерот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Канал 5 следната недела официјално ќе ги контактира двајцата лидери околу можните ...

Мицкоски му се пожалил на Петричек дека Владата спроведува политички прогон

+инфо - 14.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со чешкиот министер за надворешни работи, Томас Петричек му се пожалил дека Владата се занимава со политички прогон. -Владата се занимава со политички прогон наместо со решавање на проблемите ...

СДСМ: Силјановска која ниту еднаш не го осуди насилството од 27 април, денеска е вознемирена од правдата

24Инфо - 15.03.2019

Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Силјановска која ниту еднаш не го осуди насилството од 27 април, денеска соопшти дека чуствува вознемиреност од тоа што конечно профункционира правната држава и што се расчистува еден од најтрагичните ...

Мицкоски: Ја прифаќам понудата за дебата со Заев, и за разлика од него без дополнителни услови и барања

Република - 14.03.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ ја прифаќа понудата за дебата со претседателот на Владата Зоран Заев на телевизијата „Канал 5“, објави на фејсбук. објави Мицкоски. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ го повикува Заев дебата да се случи што е можно ...

Мицкоски: Власта е нервозна, прифаќам ТВ дуел со Заев што поскоро

Курир - 14.03.2019

Ја прифаќам понудата за дебата со Зоран Заев од Канал 5 телевизија, и за разлика од него без некакви дополнителни услови и барања. Објави на Фејсбук претседателот на ВМР-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: Добро е што по две директни прозивки премиерот конечно прифати дебата, ја прифаќам понудата за дуел

Либертас - 14.03.2019

„Очигледно на власта и гори под нозе и сметките не и се такви какви што ги прикажува во јавност. Добро е што по две директни прозивки премиерот конечно прифати дебата. Ја прифаќам понудата за дебата со Зоран Заев од Канал 5 телевизија, и за разлика ...

Мицкоски: Власта соочена со пораз станува нервозна, погледнете Заевизам на дело- кажувам, заборавам, негирам (ВИДЕО)

Курир - 14.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави видео на кое јасно се гледа дека власта соочена со пораз е се повеќе нервозна. -Власта соочена со пораз се повеќе е нервозна.

СДСМ: Само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски оправдуваат насилство

Канал5 - 15.03.2019

Одбраната на насилството од 27 април покажува дека матрицата на Груевски функционира преку Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од СДСМ. Со ставот дека казните против злосторниците во Нирнбершкиот процес биле драконски, ВМРО-ДПМНЕ и денеска ...

Мицкоски: Не размислуваме за пораз, ниту за бојкот

Нова ТВ - 13.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е убеден во победа на претстојните претседателски избори. Партијата не размислува за бојкот, но вели не ја исклучува можноста граѓаните во вториот круг од пркос и револт да бојкотираат предизвикани од ...

Формирани работните групи што ги договорија Заев и Мицкоски

Фокус - 13.03.2019

Формирани се двете работни групи кои произлегоа од средбата меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски што се одржа во неделата. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ номинирала свои претставници во двете работни групи, потврди ...

СДСМ: Сите ја осудуваат изјавата на Мицкоски и несоодветните споредби за 27 април само Силјановска го брани

iPortal - 15.03.2019

Јавноста, граѓаните, амбасадите на пријателските држави на Република Северна Македонија ја осудуваат изјавата на Христијан Мицкоски за судскиот процес против обвинетите за насилствата од 27 април и неговите несоодветни спореди, Нирнбершкиот процес и ...

Мицкоски: Ова СЈО е симбол на Заевизмот и изневерените очекувања на граѓаните

Алфа - 13.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во интервју на ТВ Сител истакна дека Специјалното јавно обвинителство е симбол на заштита на Заевизмот и не е заштитник на правото. Мицкоски потенцираше дека законското решение за СЈО е далеку полошо ...

Владата да не се дрзнува на изборен фалсификат, ќе се соочи со револтот на граѓаните

Република - 13.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во вестите на Сител телевизија ја предупреди владата да не се дрзнува на изборен фалсификат затоа што ќе се соочи со револтот на граѓаните, а со тој чекор може да се доведе во ...

Заев го потврди Мицкоски: Има во медиумите луѓе што земаат плата на рака, ама нема да ги санкционира

Курир - 13.03.2019

Зоран Заев го потврди лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија дека во дел од медиумите плати се добиваат незаконски на рака.

Заев: Свесни сме дека има новинари што земаат пари на рака

Република - 13.03.2019

Зоран Заев го потврди лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија дека во дел од медиумите плати се добиваат незаконски на рака.

Чесно и достоинствено е да се употребува името Македонија, наместо новото име кое го договори Заев

Република - 13.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното интервју во вестите на телевизија Сител, нагласи дека Република Македонија нема да добие препорака за почеток на преговори со Европската унија, објаснувајќи дека со тоа уште еднаш ќе се ...

Мицкоски ќе даде изјава за медиумите во 19.30 часот

Република - 13.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 19:30 часот пред Централниот Штаб, Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1) ќе даде изјава за медиумите по средбата со коалиционите партнери од Коалицијата „За подобра Македонија“.

Ќе ги видиме ли Заев и Мицкоски на дуел?

Фактор - 15.03.2019

Многу скоро можно е да има дуел меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Заев синоќа изјави дека ТВ дуелот со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе се случи кога ќе се подготви медиум, а како ...

И Заев е за ТВ дуел со Мицкоски

ММС - 14.03.2019

-Јас сум подготвен, тука сум, освен на 19 март кога патувам за Брисел заради презентацијата на успесите на нашата земја пред Советот за стабилизација и асоцијација, но тоа е само еден ден.

Средба Мицкоски-Петричек: Владата се занимава со политички прогон наместо со решавање на проблемите на граѓаните

Курир - 14.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски придружуван од секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски остварија средба со Чешкиот министер за надворешни работи, Томас Петричек.

СДСМ: Силјановска која ниту еднаш не го осуди насилството од 27 април, денеска е вознемирена од правдата

iPortal - 15.03.2019

Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Силјановска која ниту еднаш не го осуди насилството од 27 април денеска соопшти дека чуствува вознемиреност од тоа што конечно профункционира правната држава и што се расчистува еден од најтрагичните ...

Мицкоски прифати тв дуел со Заев и порача дека поразот на самоволието на Заевизмот е извесен

Нетпрес - 14.03.2019

Ја прифаќам понудата за дебата со Зоран Заев од Канал 5 телевизија, и за разлика од него без некакви дополнителни услови и барања. Објави на Фејсбук претседателот на ВМР-ДПМНЕ, Христијан ...

Заев и Мицкоски подготвени за ТВ дуел во „Само вистина“

Канал5 - 14.03.2019

По неделната средба во владата, премиерот Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски подготвени се и за јавно соочување на Канал 5 телевизија. -Добро е што по две директни прозивки премиерот конечно прифати дебата.

Мицкоски: Погледнете го Заевизмот на дело - кажувам, заборавам, негирам

Press24 - 14.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави видео на кое јасно се гледа дека власта соочена со пораз е се повеќе нервозна. -Власта соочена со пораз се повеќе е нервозна.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски повторно се во одбрана на насилствата од 27 април наместо да ги осудат

Макфакс - 15.03.2019

Со ставот дека казните против злосторниците во Нирнбершкиот процес биле драконски, ВМРО-ДПМНЕ и денеска застана во одбрана на фашизмот и злостроствата направени во Втората светка војна, соопшти СДСМ.

Мицкоски: Не размислуваме за пораз, ниту за бојкот

24Инфо - 13.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е убеден во победа на претстојните претседателски избори. Партијата не размислува за бојкот, но вели не ја исклучува можноста граѓаните во вториот круг од пркос и револт да бојкотираат предизвикани од ...

Формирани работните групи што ги договорија Заев и Мицкоски

1tv - 13.03.2019

Формирани се двете работни групи кои произлегоа од средбата меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски што се одржа во неделата. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ номинирала свои претставници во двете работни групи, потврди ...

Заев: Подготвен сум за ТВ дуел со Мицкоски

Press24 - 14.03.2019

Заев вечерва зборуваше и за дуелот со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, а истакна дека ќе се случи кога ќе се подготви медиум, а како можност ја спомна ТВ Канал 5. -Јас сум подготвен, тука сум, освен на 19 март кога патувам за ...

Мицкоски на средба со Петричек: Заевизмот ги уништува надежите

Макфакс - 14.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски придружуван од секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски остварија средба со чешкиот министер за надворешни работи, Томас Петричек. Како што соопштија од партискиот Центар за комуникации, на ...

Силјановска која ниту еднаш не го осуди насилството од 27 април, денеска е вознемирена од правдата, велат од СДСМ

Centar - 15.03.2019

Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Силјановска која ниту еднаш не го осуди насилството од 27 април, денеска соопшти дека чуствува вознемиреност од тоа што конечно профункционира правната држава и што се расчистува еден од најтрагичните ...

Мицкоски: Ја прифаќам понудата за дебата со Зоран Заев

Бизнис Вести - 14.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски на својот Facebook профил ја прифати понудата за дебата со премиерот Заев на Канал 5 телевизија. Тој напиша: „Очигледно на власта и гори под нозе и сметките не и се такви какви што ги прикажува во јавност.

Четири луѓе, четири различни изјави за тоа колку Пендаровски е безбеден

Република - 14.03.2019

Следен е или не Стево Пендаровски од тајни служби? Во видеото споделено од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски гледаме четири различни верзии на ова прашање. Според Мицкоски, токму ова видео на дело го прикажува заевизмот.

СДСМ: Одбраната на насилството од 27 април покажува дека матрицата на Груевски функционира преку Мицкоски и врвот на ...

iPortal - 15.03.2019

Со ставот дека казните против злосторниците во Нирнбершкиот процес биле драконски, ВМРО-ДПМНЕ и денеска застана во одбрана на фашизмот и злостроствата направени во Втората светка војна. Освен во одбрана на фашизмот, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски денеска ...

Мицкоски: Не размислуваме за пораз, ниту за бојкот

Независен - 13.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е убеден во победа на претстојните претседателски избори. Партијата не размислува за бојкот, но вели не ја исклучува можноста граѓаните во вториот круг од пркос и револт да бојкотираат предизвикани од ...

Формирани работните групи што ги договорија Заев и Мицкоски

24Инфо - 13.03.2019

Формирани се двете работни групи кои произлегоа од средбата меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски што се одржа во неделата. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ номинирала свои претставници во двете работни групи, потврди ...

Мицкоски се сретна со шефот на чешката дипломатија , Петричек

Канал5 - 14.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски придружуван од секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски остварија средба со Чешкиот министер за надворешни работи, Томас Петричек. На средбата се разговараше за стратешките приоритети на ...

Мицкоски: Ја прифаќам понудата за дебата со Заев

МКД - 14.03.2019

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја прифаќа понудата за дебата со претседателот на Владата, Зоран Заев на телевизијата „Канал 5". „Очигледно на власта и гори под нозе и сметките не и се такви какви што ги прикажува во јавност.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски повторно се во одбрана на насилствата од 27 април наместо да ги осудат

Centar - 15.03.2019

Со ставот дека казните против злосторниците во Нирнбершкиот процес биле драконски, ВМРО-ДПМНЕ и денеска застана во одбрана на фашизмот и злостроствата направени во Втората светка војна, соопшти СДСМ.

Мицкоски: Не размислуваме  за бојкот на претседателските избори

Локално - 13.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е убеден во победа на претстојните претседателски избори и затоа партијата не размислува за бојкот. – Ние воопшто не размислуваме за апстиненција на првиот или на вториот круг.

Формирани работните групи што ги договорија Заев и Мицкоски

Локално - 13.03.2019

Формирани се двете работни групи кои произлегоа од средбата меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски што се одржа во неделата. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ номинирала свои претставници во двете работни групи, потврди ...

Мицкоски до Петричек: Владата врши политиски прогон место да се грижи за граѓаните

Press24 - 14.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски придружуван од секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски остварија средба со Чешкиот министер за надворешни работи, Томас Петричек. На средбата се разговараше за стратешките приоритети на ...

Мицкоски на дебата со Заев

Скопје1 - 14.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски на својот Фејсбук профил ја прифати понудата за дебата со премиерот Заев на Канал 5 телевизија. „Очигледно на власта и гори под нозе и сметките не и се такви какви што ги прикажува во јавност.

Мицкоски: Не размислуваме за пораз, ниту за бојкот

Вечер - 13.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е убеден во победа на претстојните претседателски избори. Партијата не размислува за бојкот, но вели не ја исклучува можноста граѓаните во вториот круг од пркос и револт да бојкотираат предизвикани од ...