TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ракометниот тенк“ ги импресионираше и Македонците: Столе и Пешевски ја овековечија средбата со Мвумби (Фото)

Дерби - 24.01.2021

Македонија го заврши со пораз својот настап на Светското првенство во Египет кое дефинитивно нема да го памети по ништо добро, но од друга страна, овој турнир беше историски за една африканската селекција која стана и голем хит поради пикерот во ...

Пешевски и Стоилов се сликаа со „сумо-борачот“ од Конго (ФОТО)

Sport 1 - 24.01.2021

Македонските ракометари го завршија настапот на Светското првенство (СП) во Египет со пет порази и еден триумф, а еден од луѓето кои го одбележаа Мундијалот беше „сумо-борачот“ од Конто, Гаутјер Мвубми.

ФОТО: Пешевски и Стоилов пред заминување се сликаа со ракометниот џин на ДР Конго

Sport M - 24.01.2021

Репрезентативците Стојанче Стоилов и Жарко Пешевски пред напуштањето на Светското првенство се фотографираа со ракометниот џин и еден од највпечатливите играчи кои кои оставија белег на ова светско првенство.

Фотографија со посебна тежина: Столе и Жаре со „дебелкото“ од Конго

Екипа - 24.01.2021

Светското првенство 2021 во Египет, поради пандемијата на коронавирусот но и поради лошата организација на домаќините, многумина брзо ќе го заборават. Но, дефинитивно Мундијалот 2021 ќе се памети по „дебелкото“ од ДР Конго, Готије Мвумби, кој, ...

Хит фотка: Стоилов и Пешевски во друштво на дебелкото од Конго

Слободен Печат - 24.01.2021

Ракометната репрезентација на Македонија денеска со поразот од Белорусија го заврши настапот на Мундијалот во Египет и го оствари најслабиот пласман во досегашните учества на светските првенства.

ФОТО НА ДЕНОТ: Македонските пикери со тешкашот од Конго

Спортклуб - 24.01.2021

Македонската ракометна репрезентација денеска го одигра последниот натпревар на Светското првенство во Египет по што се подготвува да се врати дома. Пред заминување, двајцата македонски пикери Стојанче Стоилов и Жарко Пешевски направија фотографија ...

ФОТО: Заедно тежат речиси половина тон, Стоилов, Пешевски и дебелкото од Конго

Дриблинг - 24.01.2021

Тјери Мвумби Готие од ДР Конго со својот изглед го привлече вниманието на Мундијалот во Египет, корпулентен и навистина многу тежок, но и подвижен, ги одигра сите мечеви за својата репрезентација.

Наградно прашање: Колку „тежи“ фотографијата? (ФОТО)

24 Ракомет - 24.01.2021

Македонија го заврши настапот на Светското првенство во Египет и утре ракометарите ќе се вратат дома. Но пред враќањето, двајцата наши пикери Стојанче Стоилов и Жарко Пешевски не ја пропуштија приликата да се фотографираат со ѕвездата на Мундијалот ...

Стоилов и Пешевски не пропуштија прилика да се сликаат со Мвумби (Фото)

Спортманија - 24.01.2021

Нашите џинови немаа шанса да заиграат против ѕвездата на СП кој стана славен благодарение на ...