TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германските медиуми откриваат – Турција е дестинацијата за новата фабрика на VW

24auto - 12.07.2019

Сапуницата околу локацијата за изградба на новата фабрика на Volkswagen заврши, пренесуваат германските медиуми кои откриваат дека истата ќе се изгради во Турција. Речиси една година трае изборот на локација за новата фабрика, а до последен момент ...

Volkswagen ја избра Турција

Авто Магазин - 12.07.2019

Ниту Србија, ниту Бугарија туку Турција ја лапна новата инвестиција на Volkswagen вредна милијарди – надзорниот одбор на групата вчера се состанал и го избрал Измир како локација за најавената фабрика во која се планира да се произведуваат модели на ...

Volkswagen избра: Турција ја ”победи” Србија и Бугарија

Денар - 12.07.2019

Надзорниот одбор на Volkswagen објави дека избрал локација за фабрика во близина на западниот крајбрежен град Измир. Очигледно, во новата фабрика во Турција ќе прават Škoda и Seat. Според неофицијални информации од светските медиуми, фабриката ...

Заев и вучиќ останаа исвисени од меркел: “Folksvagen” побегна во Турција!

Магазин - 12.07.2019

Германскиот производител на автомобили Folksvagen, одлучи да ја гради новата фабрика во Турција, пренесува порталот Automotive News Europа, поврзувајќи се на пишувањето на германскиот магазин за трговија “Automobilwoche” .

Македонија никогаш не била во игра – Измир победи во трката за Фолксваген

Република - 12.07.2019

Надзорниот одбор на “Фолксваген” објави дека избрал локација за фабрика во близина на западниот крајбрежен град Измир, Турција. Според привчните информации, во новата фабрика во Турција ќе се произведуваат модели на Сеат и Шкода.

Фолксваген ќе ја гради новата фабрика во Турција

Локално - 12.07.2019

Германскиот автомобилски гигант Фолксваген одлучи да изгради сопствена фабрика во Турција. Ова го тврди германското специјализирано издание „Аутомобилвохе“, цитирано од Ројтерс. Фолксваген се уште не ги потврди информациите.

Катар превагна: „Фолксваген“ оди во Турција

PressingTV - 12.07.2019

Германскиот автомобилски гигант „Фолксваген“ новата фабрика ќе ја гради во Турција. Одлуката била донесена синоќа на седница на Надзорниот совет на компанијата, пишуваат бугарски „Факти“. Според информација на изданието „Automotive News“, за изборот ...

Новата фабрика на Volkswagen ќе се гради во Турција

Иновативност - 13.07.2019

Долгата неизвесност околу локацијата за изградба на новата фабрика на Volkswagen заврши, пренесуваат германските медиуми. Тие откриваат дека истата ќе се изгради во Турција. Речиси една година трае изборот на локација за новата фабрика, а до ...

Volkswagen ја избра Турција за да гради фабрика, отпаднаа Србија и Бугарија

Локално - 12.07.2019

Надзорниот одбор на Volkswagen објави дека избрал локација за фабрика во близина на западниот крајбрежен град Измир. Очигледно, во новата фабрика во Турција ќе прават Škoda и Seat. Според неофицијални информации од светските медиуми, фабриката ...

НИТУ ВО СРБИЈА, НИТУ ВО МАКЕДОНИЈА: Каде Фолксваген ќе отвори фабрика?

Фактор - 12.07.2019

Автомобилскиот гигант од Германија, Фолксваген одлучи да изгради сопствена фабрика во Турција. Ова информација ја објави германското специјализирано издание „Аутомобилвохе“, цитирано од Ројтерс. Фолксваген засега не ги потврди информациите.