TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груби: Поддршката за Пендаровски ќе ни донесе гувернер Албанец

Фокус - 25.03.2019

Принципот на консензуалност ќе ни донесе гувернер на НБРСМ да биде Албанец, изјави пратеникот на ДУИ, Артан Груби, во вечерашниот дебатен магазин “Click Plus” на ТВ 21. -Како што Талат Џафери стана прв министер за одбрана, Агим Нухиу прв министер на ...

Таравари: 50% од членството на ДУИ ќе гласа за Блерим Река

Република - 25.03.2019

Половина од членството на ДУИ ќе гласа за Блерим Река, рече вечерва Арбен Таравариво студиото на ТВ21. Според гостиварскиот градоначалник, кој во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ гостува заедно со Артан Груби, рече дека во 2014 година кога ...

Таравари: Половина од членството на ДУИ ќе гласа за Блерим Река

24Инфо - 25.03.2019

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека 50 проценти од членството на ДУИ на престедателските избори ќе гласа за Блерим Река.

Да не беше СДСМ, ДУИ сега ќе имаше само два градоначалници

Република - 25.03.2019

Да не беше СДСМ, ДУИ сега ќе имаше градоначалници само во Липково, Сарај и можеби во Кичево, изјави вечерва градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21, во кој гостува заедно со Артан Груби.

Груби: Пендаровски во 2014 беше партиски кандидат, сега е концепт

Република - 25.03.2019

Во 2014 година Стево Пендаровски беше партиски канидат на СДСМ, додека сега неговото кадидирање е концепт кој ќе го промовира ДУИ. Ова во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21, го изјави Артан Груби.

Таравари: 50% од членството на ДУИ ќе гласа за Блерим Река

ТВ21 - 25.03.2019

Таравари вечерва во студиото на ТВ21 рече дека 50% од членството на ДУИ ќе гласа за Блерим ...

Таравари: Да не беше СДСМ, ДУИ сега ќе имаше градоначалници само во Липково, Сарај и можеби во Кичево

ТВ21 - 25.03.2019

Таравари во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека ДУИ доколку не била СДСМ ќе имала многу помал број на градоначалници низ Северна ...

Таравари: Во 2014. во вториот круг гласав за Пендаровски

ТВ21 - 25.03.2019

Таравари во дебатниот магазин на ТВ21, вечерва рече дека во 2014 година кога Пендаровски беше канидат за претседател, во вториот круг Таравари гласал за ...

Груби: Следниот гувернер ќе биде Албанец

ТВ21 - 25.03.2019

Во вечерашниот дебатен магазин “Click Plus” на ТВ 21 разговараме за идниот претседател на Република Северна Македонија, изборниот процес и актуелната политичка состојба. Принципот на консензуалност, ќе ни донесе гувернер на НБРСМ да биде Албанец.

Артан Груби: Пендаровски во 2014 беше партиски кандидат, сега е концепт

ТВ21 - 25.03.2019

Во вечерашниот дебатен магазин на ТВ21, Груби рече дека во 2014 година Пендаровски бил партиски канидат на СДСМ, додека сега неговото кадидирање било концепт кој ќе го промовира ...

Анкета на Телма: Пендаровски ќе ја победи Силјановска во втор круг со над 6% разлика

iPortal - 25.03.2019

Доколку утре се одржат претседателските избори, за кандидатот на СДСМ, кој е поддржан и од ДУИ, Стево Пендаровски би гласале 25% од граѓаните, покажуваат резултатите од анкетата на јавното мислење која ја спроведе агенцијата М-Проспект, објави Телма ...

Пендаровски со 2,6 отсто предност на анкетите, Силјановска води кај Македонците

Фокус - 25.03.2019

Доколку утре се одржат претседателски избори 25 отсто до граѓаните би гласале за Стево Пендаровски, додека 22,4 отсто за кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, покажува анкетата спроведена од М-Проспект за ТВ Телма.

Пендаровски би победил во вториот круг со 6% разлика

Фокус - 25.03.2019

Консензуалниот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, би победил во вториот круг од претседателските избори со околу 6 отсто разлика, покажува анкетата на Агенцијата М-Проспект, изработена за ТВ Телма.

Анкета: Тесна разликата меѓу Пендаровски и Силјановска

Вечер - 25.03.2019

Ако утре се одржат претседателски избори, 25 отсто од граѓаните би се изјасниле за Стево Пендаровски, 22,4 проценти за Гордана Силјановска, 10,9 отсто за Блерим Река, а 17,9 отсто не би поддржале ниту еден од овие кандидати, покажува анкетата ...

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев повика граѓаните да го следат дуелот, познати рејтинзите на претседателските кандидати

Фактор - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев за утрешниот ТВ-дуел со Христијан Мицкоски во рамки на емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 денеска ги повика граѓаните масовно да го следат телевизиското соочување. За лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека е тешко да се дебатира со ...

Пендаровски води во анкети пред противкандидатите

Локално - 25.03.2019

Консензуалниот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски е во предност во анкета спроведена од М-Проспект за телевизија Телма. Според анкетата, 25 отсто гласачи ќе гласаат за Пендаровски додека противкандидатката Гордана Силјановска има поддршка од ...

Како би гласале албанските гласачи на претседателските избори?

Фактор - 25.03.2019

15.2% од Албанците би гласале за претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, покажува анкетата на М Проспект, која беше вечерва во презентирана во Топ тема на Телма. Професорката Гордана Силјановска, кандидат поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, за ...

Разликата меѓу Пендаровски и Силјановска е во рамки на статистичка грешка

Телма - 25.03.2019

Во рамките на статистичка грешка е разликата меѓу кандидатите за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјановска. Половина од нивниот рејтинг го има третиот кандидат Блерим Река. Најновата анкета на М-Проспект покажува дека пред официјалниот ...

AНКЕТА: Пендаровски и Силјановска скоро изедначени?

Фактор - 25.03.2019

Претседателските кандидати, Стево Пендаровски и Гордана Силјановска се скоро изедначени со рејтингот, покажува анкетата на М Проспект, објави Телма . За Пендаровски би гласале 25%, а за Силјановска 22.4%.

Партиите си го билдаат егото со митинзите

Вечер - 25.03.2019

Социјалните мрежи Фејсбук и Твитер последниве неколку години се главна алатка за водење на предизборна кампања, без разлика дали се одржуваат парламентарни, локални или претседателски избори.

Пендаровски додека беше опозиција: Граѓаните треба да му ја извадат душата на тој што ќе ни го смени името (ВИДЕО)

Press24 - 25.03.2019

На социјалните мрежи се шири видео изјава од кандидатот на СДСМ и ДУИ за Претседател на Македонија, Стево Пендаровски во кое тој, додека беше опозциоинер тврдеше дека граѓаните мора да му „земат мерка“ на тој што ќе и го смени името на државата.

Пендаровски: Душата ќе му ја извадат на тој што ќе го смени името

Република - 25.03.2019

Како зборуваше за промената на името на државата кандидатот за претседател на Република Македонија Стево Пендаровски, предложен од партијата која ѝ го промени името на Република Македонија.

Пендаровски најавуваше: Душата ќе му ја извадат на тој што ќе го смени името!

Нетпрес - 25.03.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и на ДУИ, Стево Пендаровски најавуваше дека слободарските граѓани ќе му ја извадат душата на тој што ќе го промени името на државата, пишува „Економски лидер“.

Таравари: Половина од членството на ДУИ ќе гласа за Река

+инфо - 25.03.2019

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21, во кој гостува заедно со Артан Груби рече дека 50 отсто од членството на ДУИ ќе гласа за Блерим ...

Груби: Пендаровски во 2014 беше партиски кандидат, сега е концепт

Press24 - 25.03.2019

Во 2014 година Стево Пендаровски беше партиски канидат на СДСМ, додека сега неговото кадидирање е концепт кој ќе го промовира ДУИ. Ова во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21, го изјави Артан Груби.

Таравари: 50% од членството на ДУИ ќе гласа за Блерим Река

4NEWS - 25.03.2019

Таравари вечерва во студиото на ТВ21 рече дека 50% од членството на ДУИ ќе гласа за Блерим Река. Извор: ...

Љубе Бошкоски: Обединети за Македонија ќе го поддржат Пендаровски за претседател !

Магазин - 24.03.2019

Претседателството на Обединети за Македонија во својот состав донесе едногласна одлука да го поддржи заедничкиот кандидат за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски. Претседателството смета дека во овие многу значајни моменти за ...

Таравари: Во 2014. во вториот круг гласав за Пендаровски

4NEWS - 25.03.2019

Таравари во дебатниот магазин на ТВ21, вечерва рече дека во 2014 година кога Пендаровски беше канидат за претседател, во вториот круг Таравари гласал за него. Извор: ...

Груби: Следниот гувернер ќе биде Албанец

Press24 - 25.03.2019

Во вечерашниот дебатен магазин “Click Plus” на ТВ 21 разговараме за идниот претседател на Република Северна Македонија, изборниот процес и актуелната политичка состојба. Принципот на консензуалност, ќе ни донесе гувернер на НБРСМ да биде Албанец.

Силјановска со 6 % предност пред Пендаровски

Република - 25.03.2019

Ако утре се оддржат претседателски избори 32,2 отсто од македонските гласачи би гласале за неа, додека 26,1 отсто за Пендаровски, ова го покажува анкетата спроведена од М-Проспект за ТВ Телма.

Aнкетата покажува кој ќе ја однесе победата во вториот круг

Фактор - 25.03.2019

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, би победил во вториот круг од претседателските избори со околу 6 отсто разлика, покажува анкетата на Агенцијата М-Проспект, изработена за ТВ Телма.

Анкета: Тесна разликата меѓу Пендаровски и Силјановска

Р.С.Европа - 25.03.2019

Ако утре се одржат претседателски избори, 25 отсто од граѓаните би се изјасниле за Стево Пендаровски, 22,4 проценти за Гордана Силјановска, 10,9 отсто за Блерим Река, а 17,9 отсто не би поддржале ниту еден од овие кандидати, покажува анкетата ...

Заев ги повика граѓаните да го следат TB-дуелот, познат рејтингот на кандидатите за претседател

24Инфо - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев за утрешниот ТВ-дуел со Христијан Мицкоски во рамки на емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 денеска ги повика граѓаните масовно да го следат телевизиското соочување. За лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека е тешко да се дебатира со ...

Анкета на М-проспект: Maла предност на Пендаровски пред Силјановска, 18,3% неопределени

МКД - 25.03.2019

Во рамките на статистичка грешка е разликата меѓу кандидатите за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјановска. Половина од нивниот рејтинг го има третиот кандидат Блерим Река. Најновата анкета на М-Проспект покажува дека пред официјалниот ...

„Заедно напред“, слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

А1 On - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

(ВИДЕО) Пендаровски најавуваше: Мора да му земеме мерка на тој човек што ќе го смени името на државата

Скопје1 - 25.03.2019

На социјалните мрежи се шири видео изјава од кандидатот на СДСМ и ДУИ за Претседател на Македонија, Стево Пендаровски во кое тој, додека беше опозциоинер тврдеше дека граѓаните мора да му „земат мерка“ на тој што ќе го смени името на државата.

Таравари: 50% од членството на ДУИ ќе гласа за Блерим Река

Press24 - 25.03.2019

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21, во кој гостува заедно со Артан Груби рече дека 50 отсто од членството на ДУИ ќе гласа за Блерим Река.

Груби: Ќе имаме и гувернер Албанец

+инфо - 25.03.2019

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, во вечерашниот дебатен магазин “Click Plus” на ТВ 21 рече дека принципот на консензуалност ќе придинесе гувернер на НБРСМ да биде Албанец. – Како што Талат Џафери стана прв министер за одбрана, Агим Нухиу прв министер ...

Груби: Поддршката за Пендаровски ќе ни донесе гувернер Албанец

Република - 25.03.2019

Во 2014 година Стево Пендаровски беше партиски канидат на СДСМ, додека сега неговото кадидирање е концепт кој ќе го промовира ДУИ. Ова во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21, го изјави Артан Груби.

Анкета: Тесна разликата- Силјановска води кај Македонците

Press24 - 25.03.2019

Доколку утре се одржат претседателски избори 25 отсто до граѓаните би гласале за Стево Пендаровски, додека 22,4 отсто за кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, покажува анкетата спроведена од М-Проспект за ТВ Телма.

Силјановска со убедлива предност кај гласачите Македонци

Нетпрес - 25.03.2019

Ако утре се одржат претседателски избори, 25 отсто од граѓаните би се изјасниле за Стево Пендаровски, 22,4 проценти за Гордана Силјановска, 10,9 отсто за Блерим Река, а 17,9 отсто не би поддржале ниту еден од овие кандидати, покажува анкетата ...

Пендаровски и Силјановска речиси изедначени на анкетите

Фокус - 25.03.2019

Во рамките на статистичка грешка е разликата меѓу кандидатите за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјановска, објави ТВ Телма . Половина од нивниот рејтинг го има третиот кандидат Блерим Река.

„Заедно напред", слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

Канал5 - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред", кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

Анкета: Тесна разликата меѓу Пендаровски и Силјановска

+инфо - 25.03.2019

Ако утре се одржат претседателски избори, 25 отсто од граѓаните би се изјасниле за Стево Пендаровски, 22,4 проценти за Гордана Силјановска, 10,9 отсто за Блерим Река, а 17,9 отсто не би поддржале ниту еден од овие кандидати, покажува анкетата ...

Пендаровски и Силјановска речиси изедначени на анкетите

Либертас - 25.03.2019

Во рамките на статистичка грешка е разликата меѓу кандидатите за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјановска, објави ТВ Телма. Половина од нивниот рејтинг го има третиот кандидат Блерим Река.

„Заедно напред“ е официјалниот слоган на Стево Пендаровски за претседателските избори

еМагазин - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

Анкета: Пендаровски со предност пред Силјановска

1tv - 25.03.2019

Ако утре се одржат претседателски избори, 25 отсто од граѓаните би се изјасниле за Стево Пендаровски, 22,4 проценти за Гордана Силјановска, 10,9 отсто за Блерим Река, а 17,9 отсто не би поддржале ниту еден од овие кандидати.

„Заедно напред“, слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

Опсервер - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

Анкета: Тесна разликата меѓу Пендаровски и Силјановска

Нова ТВ - 25.03.2019

Ако утре се одржат претседателски избори, 25 отсто од граѓаните би се изјасниле за Стево Пендаровски, 22,4 проценти за Гордана Силјановска, 10,9 отсто за Блерим Река, а 17,9 отсто не би поддржале ниту еден од овие кандидати, покажува анкетата ...

„Заедно напред”, слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

24Инфо - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред”, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...