TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Никој од нашите функционери не ја напушта техничката влада

360 степени - 18.02.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ тврди дека ниту еден од функционерите во техничката влада од нејзините редови нема да си даде оставка. Реакциајта следува откако вечерва во медиумите се појавија информации дека министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ...

ВМРО-ДПМНЕ: Лажните вести на СДСМ се доказ дека криминалците се плашат од Чулев

MakPress - 18.02.2020

СДСМ со лажни вести сака да ја сокрие инволвираноста на Заев во РЕКЕТ Лажните вести во врска со оставките на техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ кои произлегуваат од кујната на СДСМ се резултат на очај и страв од огромен пораз.

Петровска за чизмите: Спасовски требаше да го расплеткува Гордиевиот јазол од ВМРО-ДПМНЕ

360 степени - 18.02.2020

Дополнителната заменик-министерка во МВР, Славјанка Петровка му порача на министерот Наќе Чулев дека како технички министер треба да биде свесен за сопствената лична и политичка одговорност и дека има обврска пред сите граѓани, а не само пред ...

Лажна вест е дека ќе поднесам оставка, вели техничкиот министер Чулев

Сакам да кажам - 18.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за САКАМДАКАЖАМ.МК демантира дека сака да поднесе оставка на функцијата. Вечерва низ медиумите се рашири вест дека Чулев од ВМРО-ДПМНЕ, во знак на солидарност со техничката министерка за труд и ...

Чулев: Лажна е веста дека ќе поднесам оставка

Фокус - 18.02.2020

Откако во дел од медиумите се појавија неофицијални информации дека техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев подготвува оставка, тој во изјава за Фокус вели дека тоа се лажни вести. -Fake news е.

Лажната вест дека Чулев ќе поднел оставка е дел од психолошката војна против опозицијата

+инфо - 18.02.2020

Вечерва техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев изјави дека лажна била веста дека утре ќе поднел оставка на својата функција. Извор на Плусинфо од ВМРО-ДПМНЕ потврди дека Чулев останува во влада, наспроти постојаните притисоци на кои е ...

Костадинов контра демантот на Чулев: Убеден сум дека неговата оставка не е лaжнa вест

365 - 18.02.2020

Откако порталот „Либертас“ повикувајќи се на свои извори наводно блиcки до Чулев објави дека техничкиот министер за внатрешни работи утре ќе поднел своја оставка, а Чулев експресно и остро демантираше нарекувајќи ја лaжнa вecт, портпаролот на СДСМ ...

Чулев демантира, имало ли притисок да се предомисли за оставката?!

Либертас - 18.02.2020

Лажна вест е дека ќе поднесам оставка, вели во изјава за порталот „ Локално “ техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев откако „Либертас“ објави дека тој подготвува оставка од техничката влада.

ВМРО ДПМНЕ демантира дека министерот Чулев подготвува оставка

Канал5 - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев не подготвува оставка како што објавуваат дел од медиумите, велат за Канал 5 од ВМРО ДПМНЕ. Од партијата која го предложи Чулев за министер во техничката влада велат дека се работи лажна вест.

СДСМ: И Чулев како извршителот Мицкоски, шири лажни вести и не работи во интерес на граѓаните и државата

Канал5 - 18.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев од ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи по инструкциите на извршителот Христијан Мицкоски, шири лажни вести и работи спротивно на интересите на граѓаните и државата, реагира СДСМ.

Чулев: Лажна вест е дека ќе поднесам оставка

Локално - 18.02.2020

Лажна вест е дека ќе поднесам оставка, вели во изјава за „Локално“ техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев откако неколку портали објавија дека тој подготвувал оставка од техничката влада.

Министерот Чулев пишува оставка од техничката влада?!

Либертас - 18.02.2020

Техничкиот министер во МВР, Наќе Чулев, според извори на Либертас, утре најверојатно ќе ја конвертирал неговата оставка во кабинетот на техничкиот премиер Оливер Спасовски. Извори блиски до Чулев велат дека одлуката за оставката веќе била донесена а ...

Не е само лажна вест, министерот Чулев објаснува зошто почнала хајка против него

Expres - 18.02.2020

Министерот за полиција објаснува штп и зошто денеска започнала хајка против него на повеќе нивоа: “Веројатно денешната прес конференција на која открив незаконски постапки во кои грубо се кршел законот за јавни набавки, како и претходната прес ...

Случај „Јавна соба“: „Телеграм“ не дава информации на МВР за групата

Локално - 18.02.2020

Само две лица ќе бидат опфатени со кривични пријави за групата „Јавна соба“, која на почетокот на годинава ја потресе јавноста. Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев тврди – „Телеграм“ не постапува по нашите барања и одбива било каква ...

Чулев ќе даде оставка од техничката влада?

365 - 18.02.2020

Техничкиот министер во МВР предложен од ВМРО-ДПМНЕ – Наќе Чулев, утре најверојатно ќе поднесе негова оставка во кабинетот на техничкиот премиер Оливер Спасовски, објави „Либертас“ , повикувајќи се на свои извори блиcки до министерот.

Препукувања во МВР: Чулев обвини за набавка на 3.000 чизми со сомнителен квалитет, Петровска го повика на ТВ дуел

ТВ21 - 18.02.2020

Денеска министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференција обвини за набавка на 3.000 чизми за полицијата кои не ги исполнуваат критеруимите. На ова реагираше заменик министерот Славјанка Петровска која го повика Чулев на ТВ дуел за ...

Лажната вест за министерот Чулев преживеа 10 минути (ФОТО)

Expres - 18.02.2020

Десетина минути беа потребни да се види дека провладиниот портал близок на СДСМ Либертас.мк шири лажна вест за министерот за полиција Наќе Чулев. Веднаш по објавувањето на веста на порталот што го води екс главниот уредник на телевизијата 1тв на ...

Чулев демантира дека ќе поднесе оставка

Expres - 18.02.2020

„Се работи за фејк њуз во рамките на психолошките притисоци кои ми се вршат. Јас ќе пријавам и во ЗНМ и во Советот за етика“, изјави Наќе Чулев за „Локално“. Неколку медиуми попладнево споделија инфомација дека тој веќе ја подготвил оставката и дека ...

Петровска: Набавката за која обвинува Чулев ја направил Ѓоко Поповски

Локално - 18.02.2020

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска преку ракција на прес конференцијата на техничкиот министер Наќе Чулев реагира дека набавката за 3.000 чзими ја водел поранешниот помошник министер Ѓоко Поповски, кој е ...

Чулев: спасовски набавил 3000 пара неквалитетни чизми за полицајците

24 Вести - 18.02.2020

МВР има индиции за злоупотреба на службена положба во постапки поврзани со јавна набавка на три илјади пара полициски чизми од фирмата „Пинко Кирил„ дооел, во вредност од 15 милиони денари, за кои две акредитирани лаборатории констатирале дека не ги ...

ВИДЕО: Истрагата за порнографската група „Јавна соба“ во ќорсокак, „Телеграм“ не дава информации за членовите

А1 On - 18.02.2020

Социјалната мрежа „Телеграм“ не дава информации за членовите на порнографската група „Јавна соба“ во која се споделуваа експлицитни видеа и фотографии од македонски девојки, меѓу кои и малолетнички.

Чулев обвини дека Спасовски не раскинал договор со добавувач на чизми и покрај констатираните неправилности

Сител - 18.02.2020

Неквалитетни чизми за полициските службеници кои пристигнале со една година задоцнување. Обелоденета потенцијално нова злоупотреба во МВР, направена во времето кога со институцијата раководеше Оливер Спасовски.

Чулев: Има индициии за злоупотреба на службена положба на Спасовски за јавна набавка на 3000 чизми

Алсат-М - 18.02.2020

МВР има индиции за злоупотреба на службена положба во постапки поврзани со јавна набавка на три илјади пара полициски чизми од фирмата „Пинко Кирил„ ДООЕЛ, во вредност од 15 милиони денари, за кои две акредитирани лаборатории констатирале дека не ги ...

Спасовски набавил 3000 пара неквалитетни чизми за полицајците, Чулев со нов поднесок до Обвинителството

А1 On - 18.02.2020

Поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски одобрил набавка на 3000 пара полициски чизми кои не исполнувале 4 од предвидените критериуми за квалитет, извести денес техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев.

Чулев во изборен период и без потпис од Петровска назначил началник на СВР Тетово

Локално - 18.02.2020

Противзаконски во изборен период, и без потпис од дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев вчера го назначил Гоце Јанкулоски за началник на СВР Тетово.

Спасовски набавил 3000 пара неквалитетни чизми за полицајците, Чулев со нов поднесок до Обвинителството

Локално - 18.02.2020

Во текот на минатата недела, пред медиумите презентиравме еден случај во кои има основани соменевања дека вработени во Министерството за внатрешни работи направиле злоупотреба на службената положба, а денес пред јавноста ќе презентираме уште еден ...

Чулев: ПИ-мерките за лица од „Рекет“ се спроведени по налог на ЈО

360 степени - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес-конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ-мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. За тоа дали постојат тонски записи од примената на ПИ-мерките.

Чулев:МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Сител - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

(Видео) Чулев: Спасовски набавил полициски чизми што не ги задоволувале критериумите за квалитет

Макфакс - 18.02.2020

Поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, одобрил набавка на 3.000 чифта полициски чизми што не исполнувале четири од предвидените критериуми за квалитет, извести денес техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев.

Чулев: Има индициии за злоупотреба на службена положба на Спасовски за јавна набавка на 3000 чизми

Сител - 18.02.2020

МВР има индиции за злоупотреба на службена положба во постапки поврзани со јавна набавка на три илјади пара полициски чизми од фирмата „Пинко Кирил„ ДООЕЛ, во вредност од 15 милиони денари, за кои две акредитирани лаборатории констатирале дека не ги ...

Спасовски забошувал и околу набавката на 3.000 неквалитетни чизми

Република - 18.02.2020

МВР има индиции за злоупотреба на службена положба во постапки поврзани со јавна набавка на три илјади пара полициски чизми од фирмата „Пинко Кирил„ ДООЕЛ, во вредност од 15 милиони денари, за кои две акредитирани лаборатории констатирале дека не ги ...

Чулев: Има индициии за грубо кршење на Законот за јавни набавки при набавка на чизми за полициски службеници

Скопје1 - 18.02.2020

Во текот на минатата недела, пред медиумите презентиравме еден случај во кои има основани соменевања дека вработени во Министерството за внатрешни работи направиле злоупотреба на службената положба, а денес пред јавноста ќе презентираме уште еден ...

Чулев: Злоупотреба на службена положба од 2,5 милиони евра на Спасовски за јавна набавка на 3000 пара чизми

Курир - 18.02.2020

Чулев појасни дека по барање на стручните служби во МВР да се направи контрола на квалитетот на чизмите, две акредитирани лаборатории, од кои една странска, констатираат дека има отстапувања по четири критериуми односно параметри.

Чулев: Има индиции дека Спасовски ја злоупотребил службената положба со јавна набавка на 3.000 пара чизми (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.02.2020

Тој појасни дека по барање на стручните служби во МВР да се направи контрола на квалитетот на чизмите, две акредитирани лаборатории, од кои една странска, констатираат дека има отстапувања по четири критериуми односно параметри.

Чулев: Има индициии за злоупотреба на службена положба на Спасовски за јавна набавка на 3000 чизми

Press24 - 18.02.2020

МВР има индиции за злоупотреба на службена положба во постапки поврзани со јавна набавка на три илјади пара полициски чизми од фирмата „Пинко Кирил„ ДООЕЛ, во вредност од 15 милиони денари, за кои две акредитирани лаборатории констатирале дека не ги ...

Чулев:МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Press24 - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Курир - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

CivilMedia - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет"

Канал5 - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет". – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: Индиции за злоупотреба на службена положба од 2,5 милиони евра на Спасовски

Нетпрес - 18.02.2020

Министерството за внатрешни работи има индиции за злоупотреба на службена положба во постапки поврзани со јавна набавка на три илјади чуфта полициски чизми од фирмата „Пинко Кирил“ ДООЕЛ, во вредност од 15 милиони денари, за кои две акредитирани ...

Чулев: Има индициии за злоупотреба на службена положба на Спасовски за јавна набавка на 3000 чизми

24Инфо - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денес ка одржа прес конференција на која информираше за грубо гршење на Законот за јавни набавки при набавка на чизми за полициски службеници. Во продолжение интегрален текст од изјавата Во текот на минатата ...

Чулев: Спасовски набавил 3.000 неквалитетни полициски чизми

+инфо - 18.02.2020

МВР има индиции за злоупотреба на службена положба во постапки поврзани со јавна набавка на 3 илјади пара полициски чизми од фирмата „Пинко Кирил„ ДООЕЛ, во вредност од 15 милиони денари, за кои две акредитирани лаборатории констатирале дека не ги ...

Чулев: Целиот материјал од следењето во „Рекет“ е доставен до ОЈО и во МВР не се чуваат копии

Република - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев:МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Либертас - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев го обвини Спасовски за 3000 чизми

Вечер - 18.02.2020

МВР има индиции за злоупотреба на службена положба во постапки поврзани со јавна набавка на три илјади пара полициски чизми од фирмата „Пинко Кирил„ ДООЕЛ, во вредност од 15 милиони денари, за кои две акредитирани лаборатории констатирале дека не ги ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Вечер - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев обвинува: Спасовски набавил полициски чизми кои не ги задоволувале критериумите за квалитет

МКД - 18.02.2020

МВР има индиции за злоупотреба на службена положба, при што поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски одобрил набавка на 3.000 пара полициски чизми кои не исполнувале четири од предвидените критериуми за квалитет, информираше денеска ...

Чулев: Има индициии за злоупотреба на службена положба на Спасовски за јавна набавка на 3.000 чизми

ММС - 18.02.2020

МВР има индиции за злоупотреба на службена положба во постапки поврзани со јавна набавка на три илјади пара полициски чизми од фирмата „Пинко Кирил„ ДООЕЛ, во вредност од 15 милиони денари, за кои две акредитирани лаборатории констатирале дека не ги ...

Чулев: По налог на ЈО се спроведени ПИ-мерките за лица од „Рекет“

+инфо - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

ЧУЛЕВ: Имаме индициии за злоупотреба од Спасовски при тендерот за 3.000 чизми за МВР

Денешен - 18.02.2020

МВР има индиции за злоупотреба на службена положба во постапки поврзани со јавна набавка на три илјади пара полициски чизми од фирмата „Пинко Кирил„ ДООЕЛ, во вредност од 15 милиони денари, за кои две акредитирани лаборатории констатирале дека не ги ...