TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хрватска станува сè поскапа за летување: Хамбургер од 22 евра, капучино 6 евра

Макфакс - 15.04.2019

Хрватска ја дели судбината со повеќето медитерански земји кои се борат со падот на побарувачката во однос на лани и поради тоа ги намалија цените дури и до 20 отсто, па поскапувањето од 12,7 отсто во Задар и тоа како го привлече вниманието.

Британски таблоиди ја оцрнија Хрватска: Поевтино е да се летува во Турција, Кипар, Шпанија и Бугарија

Press24 - 15.04.2019

Според истражувањата кои ги спровел британскиот Сан, седумдневен одмор во Задар испаѓа поскапо од одмор на Кипар, Мармарис во Турција, на Мајорка и Коста дел Сол во Шпанија и во бугарското летувалиште Сани Бич.

Одморот во Хрватска поскап од Кипар, Турција, Шпанија и Бугарија

ММС - 14.04.2019

Седумдневен одмор во Задар излегува поскапо отколку во Пафос во Кипар, Мармарис во Турција, во Мајорка и на Коста дел Сол во Шпанија и бугарското одморалиште Сончев Брег, пишува британскиот весник „Сан“.

Хамбургер речиси 1320 денари, капучино 370 – Хрватска станува се поскапа

Centar - 15.04.2019

Хрватска ја дели судбината со повеќето медитерански земји кои се борат со падот на побарувачката во однос на лани и поради тоа ги намалија цените дури и до 20 отсто, па поскапувањето од 12,7 отсто во Задар и тоа како го привлече вниманието.

Британски таблоиди ја оцрнија Хрватска: Поевтино е да се летува во Турција, Кипар, Шпанија и Бугарија

Локално - 15.04.2019

Според истражувањата кои ги спровел британскиот Сан, седумдневен одмор во Задар испаѓа поскапо од одмор на Кипар, Мармарис во Турција, на Мајорка и Коста дел Сол во Шпанија и во бугарското летувалиште Сани Бич.

Хрватска станува сè поскапа за летување: Хамбургер од 22 евра, капучино 6 евра

24Инфо - 15.04.2019

Хрватска ја дели судбината со повеќето медитерански земји кои се борат со падот на побарувачката во однос на лани и поради тоа ги намалија цените дури и до 20 отсто, па поскапувањето од 12,7 отсто во Задар и тоа како го привлече вниманието.

Одмор во Хрватска станува луксуз: Цените се изгор, хамбургер 1348 денари, капучино за 366

Курир - 15.04.2019

Хрватска ја дели судбината со повеќето медитерански земји кои се борат со падот на побарувачката во однос на лани и поради тоа ги намалија цените дури и до 20 отсто, па поскапувањето од 12,7 отсто во Задар и тоа како го привлече вниманието.

Хрватите жестоко по џебот на туристите: Килограм грозје изнесува 10 евра, хамбургерите дури 22 евра

Точка - 15.04.2019

Еден хрватски град на Јадранот оваа година е поскап од Мајорка. Хрватска ја дели судбината со повеќето медитерански земји кои се борат со падот на побарувачката во однос на минатата година и поради тоа се спуштаат цените дури и до 20 отсто, а ...

Одморот во Хрватска станува луксуз: Цените се изгор, хамбургер од 22 евра, капучино 6 евра

Скопје24 - 15.04.2019

Хрватска ја дели судбината со повеќето медитерански земји кои се борат со падот на побарувачката во однос на лани и поради тоа ги намалија цените дури и до 20 отсто, па поскапувањето од 12,7 отсто во Задар и тоа како го привлече вниманието.

ХРВАТИТЕ „ЖЕСТОКО“ УДИРААТ ПО ЏЕБ: Капучино 6 евра, хамбургер дури 22

Фактор - 16.04.2019

Хрватски град на Јадранот оваа година е поскап од Мајорка. Хрватска ја дели судбината на повеќето медитерански земји кои се борат со пад на побарувачката во однос на минатата година и поради тоа се спуштаат цените дури и до 20 отсто, па поскапување ...