TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ливерпул ги потврди загрижувачките најави, Ван Дијк мора на операција

Дриблинг - 18.10.2020

Јирген Клоп ќе мора да најде подолгорочно решение за позицијата на Ван Дијк во почетниот состав на Ливерпул откако централниот дефанзивец и официјално го очекува подолга пауза, поконкретно најмалку седум месеци.

Ван Дајк ќе мора на операција на коленото

TopSport - 18.10.2020

Стоперот на англискиот шампион Ливерпул, Холанѓанецот Вирџил ван Дајк ќе мора да оди на операција на десното колено кое го повреди вчера на градското дерби против Евертон, потврдија од клубот.

Јирген како да го претчувствуваше најлошото: Клоп предвреме најави кој може да го замени Ван Дајк!

Дерби - 18.10.2020

Јирген Клоп беше навистина загрижен по крајот на вчерашното Мерсисајд дерби на „Гудисон парк“, нагласувајќи дека повредата на Вирџил Ван Дајк не изгледа воопшто добро, пред се ако се знае дека холандскиот стопер претходно бил навикнат да трпи и да ...

Се гледа позитивно во кошмарната ситуација: Салах му посака брзо закрепнување на Ван Дајк (фото)

Спортманија - 18.10.2020

Откако се потврди дека клучниот стопер на Црвените го чека долга пауза Мохамед Салах, ѕвездата на Ливерпул, прв му посака брзо закрепнување на Вирџил Ван Дајк откако се потврди тешката повреда кај стоперот на англискиот првак.

Ливерпул бара од Премиер лигата да ја преиспита примената на ВАР

Gol.mk - 18.10.2020

Дербито меѓу Евертон и Ливерпул донесе четири гола, но и неколку полемични моменти. Голманот Џордан Пикфорд не заработи казна поради фаулот врз Ван Дајк поради одлука на ВАР-собата, а на крајот „црвените“ останаа без победа поради минимален офсајд ...

Салах прв со поддршка за Ван Дајк: „Врати се брзо голем човеку!“

SportMedia - 18.10.2020

Ливерпул денес објави дека Вирџил ван Дијк ги скинал лигаментите на коленото и дека ќе има подолга пауза. Холанѓанецот се повреди вчера на дербито против Евертон откако Пикфорд имаше еден крвнички старт врз него.

Заврши сезоната за Ван Дајк: Стоперот на Ливерпул има тешка повреда по стартот на Пикфорд

Sport 1 - 18.10.2020

Вирџил ван Дајк најверојатно ќе биде надвор од терените до крајот на фудбалската сезона, откако Ливерпул денеска потврди дека фудбалерот ќе мора да оди на операција на вкрстените лигаменти на коленото.

ФОТО: Стигнаа резултатите од повредата на Ван Дајк, ќе мора на операција, паузата ќе биде многу долга

Sport M - 18.10.2020

Нови шокантни вести за Ливерпул. Најдобриот дефанзивец Ван Дајк кој заработи сериозна повреда на мечот со Евертон ќе мора на операција. „Црвените“ потврдија дека фудбалерот ги скинал лигаментите и ќе мора да биде извршен оперативен зафат.

Ван Дајк ќе мора на операција

Опсервер - 18.10.2020

Ливерпул, 18 октомври 2020 () – Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, се здоби со повреда на лигаментите на коленото на вчерашниот натпревар од 5. коло во Премиер лигата против Евертон (2:2).

Ливерпул потврди, Ван Дајк оди на операција на коленото

24Фудбал - 18.10.2020

Ливерпул ги потврди лошите вести, Вирџил ван Дајк мора да оди на операција на лигаментите на коленото, дефанзивецот го очекува долга пауза, за него сезоната се чини дека е завршена. По еден опасен старт на Пикфорд, Вирџил ван Дајк заработи тешка ...

Стартот над Ван Дајк не е случаен: Од голманот на Евертон пред две години настрада и Деле Али (видео)

Спортманија - 18.10.2020

Поради опасниот старт на Пикфорд, дефанзивецот на Ливерпул во наредните седум месеци ќе биде надвор од теренот Ливерпул освои бод на дербито против Евертон, но англискиот првак може да се каже дека е вистински губитник на дербито.

Ван Дајк мора на операција, Ливерпул без него осум месеци!

SportMedia - 18.10.2020

Столбот во одбраната на Ливерпул Вирџил ван Дајк ги скинал лигаментите на коленото и ќе мора да се оперира. По мечот со Евертон во саботата Холанѓанецот беше однесен во болница и се чекаа резултатите од снимањата.

Ливерпул ги потврди стравувањата, Ван Дајк оди на долга пауза

Дерби - 18.10.2020

Повредата на Вирџил ван Дајк е сериозна и денешните прегледи потврдиле дека мора да оди на операција, а потоа и долга рехабилитација. Оваа информација е сериозен удар за Ливерпул и неговите амбиции во повеќе натпреварувања, со оглед на очекувањата ...

Ливерпул потврди: Ван Дајк на операција на коленото!

Екипа - 18.10.2020

Бруталниот старт на Џордан Пикфорд врз Вирџил ван Дајк ќе значи и крај на сезоната за големиот ас на Ливерпул, потврди вечерва англискиот првак по деталните лекарски прегледи врз холандскиот репрезентативец.

Потврдено: Ван Дајк во аут до крајот на сезоната

Спортманија - 18.10.2020

Холанѓанецот мора на операција Вирџил Ван Дајк ќе мора да оди на операција откако вчера ги скина вкрстените лигаменти на десното колено по судир со голманот на Евертон, Џоран Пикфорд. Тоа значи дека холандскиот стопер на Ливерпул ќе биде во аут до ...

ШОКАНТНИ ВЕСТИ: Ван Дајк ќе мора на операција на коленото!

Gol.mk - 18.10.2020

Лидерот во одбраната на Ливерпул, Вирџил Ван Дајк, заработи тешка повреда на дербито против Евертон. Невнимателниот Џордан Пикфорд стартуваше нефудбалски и го натера Холанѓанецот порано да го заврши мечот.

Ван дер Сар: Ова со ВАР што се прави веќе не е фудбал!

Спортманија - 18.10.2020

Легендарниот голман разочаран од тоа колку технологијата сега има влијание на резултатот Еден од најдобрите голмани во неговото време, Едвин ван дер Сар е зачуден од тоа колку ВАР системот има влијание на конечниот резултат во денешниот фудбал.

Ливерпул бара проверка на одлуките на ВАР во дербито со Евертон

Спортклуб - 18.10.2020

Вчера се одигра големото градско Мерсисајд дерби меѓу Евертон и Ливерпул на „Гудисон Парк“ и на крајот мечот заврши со 2:2. Дуелот на ливерпулските ривали го одбележаа некои спорни ситуации кои воглавно беа на штета на „Црвените“.

Ливерпул бара проверка на одлуката на ВАР во дербито со Евертон

Sport M - 18.10.2020

Големото градско дерби помеѓу Евертон и Ливерпул се одигра вчера на „Гудисон Парк“ и заврши со резултат 2:2. Дуелот на ривалите од Ливерпул го одбележаа неколку контроверзни ситуации кои главно им наштетија на „црвените“.

Пикфорд пред две години на ист начин го повредил Деле Али🎥

Спортски - 18.10.2020

Главна вест на Островот денес е повредата на Вирџил ван Дајк со која се здоби за време на дербито против Евертон. Еден од најдобрите дефанзивци во светот заработи тешка повреда по судирот со голманот на Евертон, Џордан Пикфорд во раната фаза на ...

За Ван Дајк сезоната е завршена, Ливерпул бара преиспитување на ВАР системот

Алфа - 18.10.2020

Ван Дајк има скинати предни лигаменти што ќе бара седуммесечна рехабилитација, па за него оваа сезона е завршена. Сето ова по остриот старт на голманот на Евертон Џордан Пикфорд кој во градското дерби го повреди Холанѓанецот.

Ван Дајк ќе посети специјалист кој ќе ја процени комплексноста на повредата на коленото

Опсервер - 18.10.2020

Ливерпул, 18 октомври 2020 () – Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк се повреди на натпреварот од 5. коло во Премиер лигата против Евертон (2-2). По натпреварот, фудбалерот отиде во болница, каде го сликаа повреденото колено.

Ливерпул побара објаснување за двете офсајд ситуации по сугестијата на ВАР системот

Спортманија - 18.10.2020

Англискиот првак верува дека е оштетен во градското дерби против Евертон Ливерпул не успеа да го победи Евертон на „Гудисон парк“, па иако гостите на два пати беа во водство, на крајот мораа да се задоволат со бод (2:2).

Фотографија која ќе го растажи секој навивач на Ливерпул, но некои работи едноставно се случуваат

Sport M - 18.10.2020

Ливерпул синоќа имаше многу несреќи на гостувањето кај Евертон. Освен што беше поништен голот на Хендерсон поради милиметарскиот офсајд на Мане во судиското надополнување кога резултат 2:2, уште потежок е фактот за „црвените“ дека можеби го загубија ...

Ван дер Сар во одбрана на Клоп: Ова не е повеќе фудбал, ВАР-технологијата замина во друг правец

Gol.mk - 18.10.2020

Легендарниот голман на Манчестер Јунајтед и сегашен директор во Ајакс , Едвин ван дер Сар застана на страната на Јирген Клоп, по вчерашната спорна ситуација од дербито меѓу Ливерпул и Евертон .

Клоп по повредата на Ван Дајк: Не е добро…, ќе биде тешко сезонава

Екипа - 18.10.2020

Вирџил Ван Дајк, еден од клучните фудбалери на Ливерпул, заработи тешка повреда уште во 6. минута на вчерашниот натпревар со Евертон во Премиерлигата. Ван Дајк мораше да ја напушти играта, а по натпреварот беше соопштено дека ќе мора да паузира ...

Ван дер Сар збесна по Мерсисајд дербито и чудната одлука на ВАР: Ова не е фудбал..

Дерби - 18.10.2020

Поранешниот легендарен голман на Ајакс, Јувентус и Манчестер Јунајтед, Едвин Ван дер Сар упати жестока критика до ВАР системот и начинот на кој тој се применува. Сега спортскиот директор на Ајакс остана зачуден, како и многу други фудбалски ...

(ФОТО) Слика која ќе ги растажи навивачите на Ливерпул

Спортклуб - 18.10.2020

Ливерпул синоќа на гостувањето кај Евертон доживеа голема несреќа. Освен што беше поништен погодокот на Хендерсон поради милиметарски офсајд на Мане во продолжението при 2:2, уште потешко на „Црвените“ им паѓа фактот дека можеби до крајот на ...

Ван дер Сар: Ова не е поентата на ВАР, ова е нефудбалски

Екипа - 18.10.2020

Легендарниот голман, Едвин Ван Дер Сар кој долги години беше дел од Премиер-лигата се огласи на Твитер по дербито меѓу Ливерпул и Евертон по спорната ситуација во кој на тимот на Јирген Клоп поради офсајд не му беше признат гол во последните секунди ...

Фотографија која ќе ги растажи фановите на Ливерпул 📷

Спортски - 18.10.2020

Ливерпул синоќа во градското дерби против Евертон одигра 2-2, но многу потешко на „црвените“ им падна фактот што за долго време ќе го загубат дефанзивецот Вирџил ван Дајк. Еден од најдобрите дефанзивци во светот заработи тешка повреда по судирот со ...

Голманот на Евертон се извини за бруталниот старт врз Ван Дајк, сезоната е завршена за Холанѓанецот

Дриблинг - 18.10.2020

Голманот на Евертон, Џордан Пикфорд, се извини за бруталниот старт врз ногата на дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил Ван Дајк, кој поради тоа рано го напушти вчерашното Мерсисајд дерби и според последните информации најверојатно ќе го пропушти ...

Фотографија која ќе ги растажи сите навивачи на Ливерпул 📷

СуперСпорт - 18.10.2020

Ливерпул синоќа во градското дерби против Евертон одигра 2-2, но по мечот дозна многу лоши вести затоа што нивниот дефанзивец Вирџил ван Дајк најверојатно ќе паузира до крајот на сезоната.

Хендерсон го нападна ВАР системот, Ливерпул побара истрага

Спортски - 18.10.2020

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон го нападна ВАР системот после дербито со Евертон и тврди дека намерно се искривуваат линиите за ситуацијата да изгледа како офсајд. Вчера, ВАР не го призна неговиот веројатно победнички гол за 3: 2 против ...

Ужасни прогнози од Ливерпул, Ван Дијк ги скина лигаментите!?

SportMedia - 18.10.2020

Вирџил Ван Дијк можеби ќе треба да отсуствува до крајот на тековната сезона затоа што повредата со која се здоби на вчерашното дерби против Евертон кое заврши 2:2, му носи скинати лигаменти.

Хендерсон: ВАР намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд

Опсервер - 18.10.2020

Ливерпул, 18 октомври 2020 () – Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, не смета дека ВАР „игра“ според правилата. Вчера, видео-технологијата не го призна неговиот веројатно победнички гол за 3: 2 против Евертон (2: 2) во градското дерби од Премиер ...

Милиметри го спасија Евертон од пораз против Ливерпул

Опсервер - 17.10.2020

Евертон и Ливерпул, во петтото коло, одиграа 2:2 во на „Мерсисајд“ дербито. Актуелниот шампион притив лидерот во Премиер лигата два пати водеше на „Гудисон“ меѓутоа ВАР го „спаси“ Евертон од пораз. Ливерпул по 135 секунди го шокираше противникот.

Клоп: Некој да ми објасни зошто е поништен голот на Хендерсон

Опсервер - 17.10.2020

Евертон и Ливерпул во натпревар пол со возбудувања одиграа 2:2. Актуелните шампиони два пати водеа, а Евертон два пати се враќаше во натпреварот. Ливерпул постигнаа гол во 93 минута кој ВАР го поништи.

Проблем за Ливерпул, повредата на Ван Дај е сериозна

Опсервер - 17.10.2020

Вирџил ван Дајк по само десет минути го заврши дербито со Евертон. Капитенот на Ливерпул доби удар во коленото од голманот на Евертон Џордан Пикфорд, а целата ситуација не беше санкционирана со пенал и црвен картон за голманот бидејќи во почетокот ...

Проблем за Ливерпул, повредата на Ван Дај е сериозна

MTM - 17.10.2020

Вирџил ван Дајк по само десет минути го заврши дербито со Евертон. Капитенот на Ливерпул доби удар во коленото од голманот на Евертон Џордан Пикфорд, а целата ситуација не беше санкционирана со пенал и црвен картон за голманот бидејќи во почетокот ...

Ван Дајк може да го пропушти остатокот од сезоната поради скинат вкрстен лигамент

Либертас - 17.10.2020

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, ја повреди ногата против Евертон (2:2) во натпреварот од 5 .коло од Премиер лигата. Според „Дејли мејл“ постојат информации дека по стартот на голманот на „карамелите“ Џордан Пикфорд, Ван Дајк, ги скинал ...

Ван Дајк може да го пропушти остатокот од сезоната поради скинат вкрстен лигамент

4NEWS - 18.10.2020

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, ја повреди ногата против Евертон (2:2) во натпреварот од 5 .коло од Премиер лигата. Според „Дејли мејл“ постојат информации дека по стартот на голманот на „карамелите“ Џордан Пикфорд, Ван Дајк, ги скинал ...

Ван Дајк на штаки си замина од болница, прогнозите се дека ќе отсуствува 7-8 месеци

MakPress - 18.10.2020

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, ја повреди ногата против Евертон (2:2) во натпреварот од 5 .коло од Премиер лигата. Според „Дејли мејл“ постојат информации дека по стартот на голманот на „карамелите“ Џордан Пикфорд, Ван Дајк, ги скинал ...

Хендерсон: ВАР намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд

Sport M - 18.10.2020

Ливерпул, 18 октомври 2020 (МИА) – Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, не смета дека ВАР „игра“ според правилата. Вчера, видео-технологијата не го призна неговиот веројатно победнички гол за 3: 2 против Евертон (2: 2) во градското дерби од ...

Хендерсон: ВАР намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд

Либертас - 18.10.2020

– Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, не смета дека ВАР „игра“ според правилата. Вчера, видео-технологијата не го призна неговиот веројатно победнички гол за 3: 2 против Евертон (2: 2) во градското дерби од Премиер лигата.

Хендерсон: ВАР намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд

А1 On - 18.10.2020

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, не смета дека ВАР „игра“ според правилата. Вчера, видео-технологијата не го призна неговиот веројатно победнички гол за 3: 2 против Евертон (2: 2) во градското дерби од Премиер лигата.

Хендерсон: ВАР намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд

+инфо - 18.10.2020

Мислам дека ВАР понекогаш намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд. Не знам точно како го прават тоа, но го имам видено и порано. Мора да биде офсајд, сите го сакаат тоа, рече играчот за врска.

Хендерсон: ВАР намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд

Денешен - 18.10.2020

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, не смета дека ВАР „игра“ според правилата. Вчера, видео-технологијата не го призна неговиот веројатно победнички гол за 3: 2 против Евертон (2: 2) во градското дерби од Премиер лигата.

Хендерсон: ВАР намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд

MakPress - 18.10.2020

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, не смета дека ВАР „игра“ според правилата. Вчера, видео-технологијата не го призна неговиот веројатно победнички гол за 3: 2 против Евертон (2: 2) во градското дерби од Премиер лигата.

Ван Дајк ќе посети специјалист кој ќе ја процени комплексноста на повредата на коленото

Sport M - 18.10.2020

Ливерпул, 18 октомври 2020 (МИА) – Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк се повреди на натпреварот од 5. коло во Премиер лигата против Евертон (2-2). По натпреварот, фудбалерот отиде во болница, каде го сликаа повреденото колено.

Ван Дајк ќе посети специјалист кој ќе ја процени комплексноста на повредата на коленото

А1 On - 18.10.2020

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк се повреди на натпреварот од 5. коло во Премиер лигата против Евертон (2-2). По натпреварот, фудбалерот отиде во болница, каде го сликаа повреденото колено. Тој ја напушти болницата со патерици.