TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија ќе има претставник во стрелаштво на ЛОИ 2020, Борјан Бранковски: Настапот на Олимписките игри во Токио е ...

Слободен Печат - 22.07.2021

Со Бранковски, Македонија повторно има натпреварувач во спортско стрелаштво по Дивна Пешиќ која настапи на Олимписките игри во 2000 во Сиднеј и во Атина 2004 година. За разлика од Пешиќ која се натпреваруваше во воздушна пушка, Борјан Бранковски се ...

Македонски Олимписки великани кои да се денес во Токио би направиле подвиг: Но една Македонка и на 60 години покажа надмоќ

Фактор

Твит на денот на најмладата пливачка во Токио

Оff.net

ЛОИ Токио: Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус, двајца во Олимпиското село

Дриблинг

Откриени 12 нови случаи позитивни на коронавирус на Игрите во Токио, од кои двајца се спортисти од Oлимпиското село

Бриф

Најмладата пливачка во Токио на уникатен начин направи пресек на последните десет години

Дерби

Токио ќе претрпи страшни загуби од ЛОИ – цели 16 милијарди долари!

Sport 1

Дерби Република 24 Вести +инфо Независен Нетпрес SportMedia Сител

Ѓоковиќ дозна што го чека на патот до златниот медал во Токио (ФОТО)

Дерби - 22.07.2021

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ ги дозна ривалите на патот до неговиот сон, а тоа е златен медал на Олимписките Игри во Токио. Новак досега никогаш не бил шампион, најдобар на еден ваков настан и неговата цел е тоа да го направи и со тоа ...

Ѓоковиќ го дозна патот до златниот медал на ЛОИ во Токио

Sport 1

Дали Ѓоковиќ ќе го скрши проклетството и конечно ќе освои златен медал на Олимписки игри?

СуперСпорт

Познат патот на Ѓоковиќ до олимписко злато во Токио

Gol.mk

ЛОИ Токио: Дел Потро го „пецна“ Ѓоковиќ, ова е одговорот на Србинот

Дриблинг

„Ноле ми го промени животот“: Бразилска одбојкарка за средбата со Ѓоковиќ на ОИ (ФОТО)

Локално

Познат патот на Ѓоковиќ до олимписко злато во Токио

Курир

Gol.mk Дерби Спортклуб Екипа Дриблинг Дерби Gol.mk Вечер Прес

Најголемата македонска надеж за олимписко злато немаше среќа во ждрепката

Вечер Прес - 22.07.2021

Еден од најголемите надежи на Македонија за олимписко злато во Токио, таеквондистот Дејан Гергиевски, кој воедно е и знаменоносец на нашата делегација, немаше премногу среќа во ждрепката. Тој на стартот на турнирот на 27 јули, ќе се сретне со ...

Дејан Георгиевски го дозна противникот на игрите во Токио, светскиот првак мотивира и инспирира

Дриблинг

Костовски: Георгиевски размислува за медал на ЛОИ

Сител

Дејан Георгиевски уште во првото коло на ОИ со светски шампион!

Спортски

Таеквондистот Георгиевски против светскиот првак Алба во првото коло на ЛОИ

Sport 1

Георгиевски против светскиот шампион на стартот на ЛОИ во Токио

Екипа

Првиот ривал му е светскиот првак – Георгиевски има шанси за злато на ЛОИ, коефициентот во Sport Life e одличен (Фото)

Спортманија

Спортклуб SportMedia Слободен Печат Курир IPON Република

ЛОИ – натпреварувањата почнаа, утре отворање, не се исклучува откажување…

Н.Македонија - 22.07.2021

Првиот човек на Организацискиот комитет (ОК) на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио, Тоширо Муто, не ја исклучува можноста за откажување на Игрите во последен момент. Зголемениот број случаи на новозаразени со ковид-19, со што вкупниот број ...

Осумте наши спортисти распослани во седум од 16. денови во кои траат олимписките игри

Алфа

Стартот на Олимписките игри во Токио неизвесен до последен момент

Мета

Организаторот не ја отфрла можноста за откажување на Олимпијадата во последен момент

МКД

Хаос на повидок: Јапонците ќе ги откажат Олимписките Игри „во пет до дванаесет“?!

Екипа

Извршниот директор на ОИ во Токио не отфрла радикална одлука во последен час

Дерби

Олимписките игри во Токио може да бидат откажани во последен момент!?

Спортски

Спортклуб Курир Република Опсервер

Швеѓанките ја декласираа репрезентацијата на САД предводена од Андоновски🎥

Спортски - 21.07.2021

Женската американска фудбалска репрезентација доживеа убедлив пораз од Шведска (3:0) на стартот на олимпискиот турнир во Токио. Селекцијата на САД која е предводена од Македонецот, Влатко Андоновски доживеа тежок пораз на стартот на ОИ.

Шведска убедлива против САД, составот на Андоновски започна со пораз во Токио (Видео)

Дерби

Дебакл на фудбалерките на Андоновски на стартот на ОИ

Sport 1

Потоп на Македонецот Андоновски на стартот од Олимписките игри во Токио (видео)

Спортманија

ВИДЕО: Убедлив пораз на Андоновски на Олимписките игри, крај на серијата од 44 меча без пораз на САД

Sport M

Убедлив пораз за Андоновски и САД на стартот на ЛОИ во Токио (ВИДЕО)

Екипа

ВИДЕО: Шведска со лекција за САД предводен од Андоновски на ЛОИ во Токио

Дриблинг

24Фудбал МКД Курир Точка

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

Опсервер - 21.07.2021

Членот на американската безбол репрезентација Еди Алварез и кошарката Сју Бирд ќе го носат американското знаме на отворањето на Олимписките игри во Токио, објави денеска Американскиот олимписки и параолиписки комитет.

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

MakPress

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

Либертас

Познато кој ќе го носи американското знаме на отворањето на ОИ во Токио

4NEWS

Ѓоковиќ е вистински шампион – Прво на тренинг, а потоа на мала дружба и со македонските спортисти (ФОТО)

Екипа - 21.07.2021

Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа зошто е голем шампион. Покрај тоа што е неверојатен на тениските терени, тој покажува дека е многу скромен и нормален дечко и надвор од нив. По првиот тренинг кој го одржа во Токио, тој слободното време го искористи ...

Ѓоковиќ по првиот тренинг во Токио на дружба со македонските спортисти

Република

Ѓоковиќ по првиот тренинг во Токио на дружба со македонските спортисти

Lider

На свеченото отворање на Игрите во Токио ќе присуствуваат само 15 светски лидери

Слободен Печат - 21.07.2021

Лидери на 15 држави во светот како и на меѓународни организации ќе присуствуваат на свечената церемонија на отворање на Олимписките игри во Токио. Оваа бројка далеку помала во однос на претходните игри во Рио де Жанеиро во 2016 година.

Петнаесет светски лидери ќе присуствуваат на отворањето на Олимписките игри

Точка

Петнаесет светски лидери ќе присуствуваат на отворањето на Олимписките игри

MTM

Петнаесет светски лидери ќе присуствуваат на отворањето на ЛОИ

Н.Македонија

Шефови на 15 држави и меѓународни организации ќе присуствуваат церемонијата на отворање на Олимпијадата

Курир

Шефови на 15 држави и меѓународни организации ќе присуствуваат церемонијата на отворање на Олимпијадата

Lider

Шефови на 15 држави и меѓународни организации ќе присуствуваат церемонијата на отворање на Игрите во Токио

Република

Независен Опсервер Либертас MakPress

Спортистка од Чиле е првата суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

24 Вести - 21.07.2021

Фернада Агире од Чиле е првата натпреварувачка која ќе ги пропушти Олимписките игри во Токио поради коронавирус. Таеквондистката доби позитивен тест и е изолирана. Чилеанскиот олимписки комитет известува дека Агире добро се снаоѓа, но таа нема да ...

Чилеанка и Холанѓанка се првите спортисти суспендирани од Олимпијадата поради корона вирус

Република

Две спортистки суспендирани од Олимпијадата поради коронавирус

Lider

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

Опсервер

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

Либертас

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

Сител

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

OhridNews

MakPress

ВИДЕО: Андоновски тргна со пораз, Шведска ја декласира репрезентацијата на САД

Gol.mk - 21.07.2021

Американската репрезентација, предводена од Влатко Андоновски, запиша висок пораз на отворањето на олимпискиот турнир во Токио. Шведска застана на патот на САД и ги запиша првите бодови со убедливо издание на стартот (3-0).

Прв пораз на Андоновски- женската селекција на САД загуби на отворањето на ОИ!

SportMedia - 21.07.2021

После година и пол на кормилото на женската репрезентација на САД, Влатко Андоновски – Шате, загуби натпревар со неговата селекција. САД доживеа непријатен пораз од Шведска на отворањето на Олимписки игри со 3:0.