Вилјареал ги освои „Камп Ноу“ и местото во Конференциската лига

Екипа - 22.05.2022

Вилјареал во последното коло од Ла Лига славеше на гостувањето кај Барселона со 0-2 и успеа да се избори за место во Европа следната сезона. Педраза во 41. минута ја затресе мрежата за гостите, а Гомез во 55. минута донесе и водство од 0-2.

Gol.mk - 22.05.2022

Екипата на Виљареал ја оствари целта и се чекира во еврокуповите. Со победата кај Барселона на „Камп Ноу“ (0-2), тимот на Унај Емери следната сезона ќе игра во квалификациите на Конференциската лига на УЕФА како седмопласирана на табелата.

Барселона повторно разочара на „Камп Ноу“, Вилјареал избори пласман во Европа (ВИДЕО)

Дерби - 23.05.2022

Фудбалерите на Барселона со пораз од Вилјареал од 2-0 ја заокружија оваа натпреварувачка 2021/2022 во шпанската Примера. Иако домаќините немаа некој резултатски императив за разлика од гостите, важеа за фаворити и се очекуваше многу повеќе, многу ...

Вилјареал ја шокира Барселона, победи за Севилја и Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.05.2022

Барселона ја заврши сезоната со пораз од Вилјареал (0-2) на „Камп Ноу“, додека победи остварија тимовите на Атлетико Мадрид против Реал Сосиедад (2-1) и Севилја против Атлетик Билбао (1-0). „Жолтата подморница“ преку Педраза во 41.

Крај и во Ла Лига: Вилјареал ја победи Барса среде “Камп Ноу“! (ВИДЕО)

SportSport - 22.05.2022

Вечерва со последните три меча од 38.коло во Ла Лига и официјално заврши сезоната 2021/22. Познато е Реал Мадрид е шампион, Барса ја заврши како што и играше сезонава, очајно, вечерва барем резултатски.

Вилјареал, за крај, ја преслуша Барса на „Камп Ноу“

TopSport - 23.05.2022

Вилјареал беше поуспешен од Барселона, победи со 0:2 на „Камп Ноу“ и се пласира во Конференциската лига на УЕФА. Педраза го отвори резултатот во првото полувреме, а Мои Гомез го потврди триумфот.

Вилјареал го освои „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

МакФудбал - 22.05.2022

Вилјареал ја совлада Барселона со 0-2 на „Камп Ноу“ и се пласира во квалификациите на Конференциската лига на УЕФА. Педраза во првото и Мои Гомез во второто полувреме беа стрелци на головите за „жолтата подморница“.

Кои ќе бидат новите Сена и Томасон?

Позициите кои водат во европските натпреварувања за време на сезоната изгледаа често недостижно за Барселона и Виљареал. Пред последното коло на Примера двата тима може да бидат задоволни.