TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Канада уапсена финансиската директорка на Huawei

IT.mk - 06.12.2018

Во Канада е уапсена финансиската директорка на Huawei и очекува екстрадиција во САД. Причина за апсењето е обвинение за кршење на санкциите кон Иран, засега ова е без потврда. Менг Ванжу е уапсена во Ванкувер н1 1 декември и ја чека одлуката за ...

Уапсена ќерката на основачот на технолошкиот гигант Huawei

MTM - 06.12.2018

Менг Ванг Чу, која е финансиски директор на кинеската компанија, е приведена во Канада по барање на САД. По непотврдени информации, Вашингтон ја сомничи за прекршување на санкциите против Иран.

Уапсена финансиската директорка на Хуавеи

Deutsche Welle - 06.12.2018

Менг Ванжу е ќерка на основачот на Хуавеи, Рен Ченфеи. Таа, во моментот на апсењето била на канадска територија. Ѝ се заканува испорака на САД, каде се води истрага за прекршување на законите за извоз и санкции.

Во Канада уапсен еден од директорите на „Хуавеј“

Независен - 06.12.2018

Кина побара итно ослободување на високиот извршен директор на телекомуникацискиот гигант „Хуавеј“, чие апсење се заканува дека ќе се развие во голем дипломатски инцидент. Пекинг ги повикува и Отава и Вашингтон да ги разјаснат причините за притворање ...

Финансиската директорка на Huawei Менг Ванжу уапсена во Канада по барање на САД

Smartportal - 06.12.2018

Канадската полиција ја уапси финансиската директорка (CFO) на Huawei, Менг Ванжу во Ванкувер во текот на вчерашниот ден. Причината за апсењето е обвинението од страна на САД за прекршување на санкциите кои оваа земја ги има кон Иран, поточно за ...

Уапсена потпретседателката на Хуавеј, ќерката на сопственикот на компанијата

МКД - 06.12.2018

Канада ја уапси високата извршна директорка на Хуавеј во Ванкувер, каде што се соочува со екстрадиција во САД под сомневање дека ги прекршила американските санкции против Иран, пренесе Гардијан .

Канада без објаснување ја уапси ќерката на основачот на „Хуавеи“ и може да ја екстрадира во САД

Сакам да кажам - 06.12.2018

Кина ги повика САД и Канада да го разјаснат апсењето на Менг Ванџоу, ќерката на основачот на „Хуавеи“ и прв човек на финансиите во телекомуникацискиот гигант. Таа беше уапсена во Ванкувер на 1 декември и се соочува со екстрадиција во САД.

Уапсена директорката на Хуавеј во Канада

Канал5 - 06.12.2018

Ќерката на основачот на кинеската компанија Хуавеј, Рен Женгфеи, Менг Ванжу, уапсена е на 1 декември во Канада и и се заканува екстрадиција во САД, јавува „Ројтерс“. Менг, која е потпретседателка на компанијата и главна финансиска директорка, ...

Уапсена ќерката на основачот на „Хуавеј“

Макфакс - 06.12.2018

Ќерката на основачот на кинеската технолошка компанија „Хуавеј“ – Рен Женгфеи, Менг Ванжу, уапсена е на 1. декември во Канада и се заканува екстрадиција во САД, пренесува агенцијата „Ројтерс“.

Во Канада уапсена финансиската директорка на „Хуавеј”

24Инфо - 06.12.2018

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј”, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми. Менг, која е ќерка на основачот на кинеската компанија „Хуавеј”, Рен Женгфеи, е уапсена поради ...

Уапсена ќерката на основачот на „Хуавеј“

Денар - 06.12.2018

Ќерката на основачот на кинеската технолошка компанија „Хуавеј“ – Рен Женгфеи, Менг Ванжу, уапсена е на 1. декември во Канада и и се заканува екстрадиција во САД, пренесува агенцијата „Ројтерс“.

Уапсена финансиската директорка на „Хуавеј“

Курир - 06.12.2018

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј“, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми. Менг, која е ќерка на основачот на кинеската компанија „Хуавеј“, Рен Женгфеи, е уапсена поради ...

Уапсена финансиската директорка на „Хуавеј“ во Канада

+инфо - 06.12.2018

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј“, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми. Менг, која е ќерка на основачот на кинеската компанија „Хуавеј“, Рен Женгфеи, е уапсена поради ...

Во Канада уапсена финансиската директорка на „Хуавеј“

Локално - 06.12.2018

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј“, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми. Менг, која е ќерка на основачот на кинеската компанија „Хуавеј“, Рен Женгфеи, е уапсена поради ...

Во Канада уапсена финансиската директорка на „Хуавеј“

Н.Македонија - 06.12.2018

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј“, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми. Менг, која е ќерка на основачот на кинеската компанија „Хуавеј“, Рен Женгфеи, е уапсена поради ...

Во Канада уапсена финансиската директорка на „Хуавеј”

Слободен Печат - 06.12.2018

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј”, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми. Менг, која е ќерка на основачот на кинеската компанија „Хуавеј”, Рен Женгфеи, е уапсена поради ...

Во Канада уапсена финансиската директорка на „Хуавеј“

24 Вести - 06.12.2018

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј“, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми. Менг, која е ќерка на основачот на кинеската компанија „Хуавеј“, Рен Женгфеи, е уапсена поради ...

Во Канада уапсена финансиската директорка на „Хуавеј“

А1 On - 06.12.2018

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј“, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми. Менг, која е ќерка на основачот на кинеската компанија „Хуавеј“, Рен Женгфеи, е уапсена поради ...

Во Канада уапсена финансиската директорка на „Хуавеј“

Сител - 06.12.2018

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј“, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми. Менг, која е ќерка на основачот на кинеската компанија „Хуавеј“, Рен Женгфеи, е уапсена поради ...

Во Канада уапсена финансиската директорка на „Хуавеј“

Бриф - 06.12.2018

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј“, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми. Менг, која е ќерка на основачот на кинеската компанија „Хуавеј“, Рен Женгфеи, е уапсена поради ...

Во Канада уапсена финансиската директорка на „Хуавеј“

Алфа - 06.12.2018

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј“, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми. Менг, која е ќерка на основачот на кинеската компанија „Хуавеј“, Рен Женгфеи, е уапсена поради ...

Во Канада уапсена финансиската директорка на „Хуавеј"

MTM - 06.12.2018

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј", Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми. Менг, која е ќерка на основачот на кинеската компанија „Хуавеј", Рен Женгфеи, е уапсена поради ...

Во Канада уапсена финансиската директорка на „Хуавеј“

Независен - 06.12.2018

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј“, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми. Менг, која е ќерка на основачот на кинеската компанија „Хуавеј“, Рен Женгфеи, е уапсена поради ...

Уапсена Менг Ванжу – финансиската директорка на „Хуавеј“

Екран - 06.12.2018

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј“, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми. Менг, која е ќерка на основачот на кинеската компанија „Хуавеј“, Рен Женгфеи, е уапсена поради ...