TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ибрахимовиќ по само два дена беше газда во соблекувалната на Јунајтед“

Sport 1 - 04.07.2020

Аргентинскиот репрезентативец Маркос Рохо се најде во центарот на вниманието откако во едно интервју зборуваше за својот поранешен соиграч од редовите на Манчестер јунајтед, Златан Ибрахимовиќ.

„Само два дена откако дојде, Ибра беше газда во соблекувалната“

Спортски - 04.07.2020

Златан Ибрахимовиќ има големо его и победнички менталитет, тоа е добро познато во светот на фудбалот. За Ибрахимовиќ сега зборуваше Маркус Рохо кој со Ибра беше соиграч во Манчестер Јунајтед.

Рохо со изјавата за Ибахимовиќ од времето во Јунајтед привлече големо внимание

Спортклуб - 04.07.2020

Аргентинецот Маркос Рохо кој изминатата зима од Манчетер Јунајтед се врати на позајмица во родната држава неоечкувано е најде во центарот на медиумското внимание. Причината е интервју во кое зборуваше и за својот некогаше соиграч од деновите на „Олд ...

Рохо за карактерот и менталитетот на Ибрахимовиќ: По само два дена беше газда во соблекувалната на Манчестер јунајтед!

24Фудбал - 04.07.2020

Маркос Рохо раскажа интересна приказна со Златан Ибрахимовиќ која многу говори за карактерот и менталитетот на напаѓачот, Швеѓанецот по само два дена во клубот командувал во соблекувалната.