TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од Зафир не се бега

Независен - 07.04.2021

ЕРОЛ РИЗАОВ Што направивме и како ја испративме ние една од нашите големи музички икони, кој целиот свој работен век ја претставуваше Македонија ширум светот. Не направивме речиси ништо. Тажно и срамно Белград денес се прости од Зафир Хаџиманов, ...

Зафир Хаџиманов денеска беше погребан во Алејата на заслужните граѓани во Белград

Слободен Печат - 07.04.2021

Познатиот пејач, композитор, актер и поет Зафир Хаџиманов ја загуби битката со коронавирусот на 27 март, а денес беше испратен на своето вечно почивалиште на Новите гробишта во Белград. Хаџиманов беше погребан само во кругот на најблиските членови ...

Зафир Хаџиманов испратен на вечното почивалиште – Семејството и пријателите се простија од него

Убавина и Здравје - 07.04.2021

Македонскиот пејач Зафир Хаџиманов кој исто така беше и филмски актер и композитор денеска беше испратен на своето вечно почивалиште. Тој ја загуби битката со коронавирусот на 27 март минатиот месец, а денеска кругот на најблиското семејство и ...

Од Зафир не се бега

Либертас - 07.04.2021

Што направивме и како ја испративме ние една од нашите големи музички икони, кој целиот свој работен век ја претставуваше Македонија ширум светот. Не направивме речиси ништо. Тажно и срамно Белград денес се прости од Зафир Хаџиманов, еден од ...

Само со најблиските, денеска беше погребан Зафир Хаџиманов во Белград

Хитпортал - 07.04.2021

Денеска во новите гробишта во Белград во Алеата на заслужните граѓани беше погребан легендарниот актер, пејач и композитор Зафир Хаџиманов. Заради пандемијата на погребот присуствуваа само најблиските роднини и пријатели, а како што прокоментира ...

Зафир Хаџиманов испратен на вечното почивалиште

Република - 07.04.2021

Македонскиот пејач Зафир Хаџиманов кој исто така беше и филмски актер и композитор денеска беше испратен на своето вечно почивалиште. Тој ја загуби битката со коронавирусот на 27 март минатиот месец, а денеска кругот на најблиското семејство и ...

Зафир Хаџиманов погребан во Алејата на заслужните граѓани во Белград

Независен - 07.04.2021

Србија- Македонскиот пејач, композитор, глумец и поет Зафир Хаџиманов кој почина на 78 години од компликации на коронавирусот на 27 март, беше погребан денес на Новите гробишта во Белград, а неговата урна беше положена во Алејата на заслужните ...

Хаџиманов испратен на вечното почивалиште во Алејата на заслужни граѓани

Локално - 07.04.2021

Зафир Хаџиманов, македонскиот филмски актер, пејач и композитор, ја загуби битката со коронавирусот на 27 март, а денес беше испратен на вечното почивалиште на Новите гробишта во Белград. Погребот се случил во кругот на најблиските членови на ...

„Мојот татко ќе биде испратен како што доликува“- Погребан Зафир Хаџиманов

ММС - 07.04.2021

Зафир Хаџиманов, филмски актер, пејач и композитор, ја загуби битката со корона вирусот на 27 март, а денеска беше испратен во неговиот веќен дом на Новите гробишта. Тој беше испратен во кругот на најблиските членови на семејството и пријателите, ...

Зафир Хаџиманов погребан во Алејата на заслужните граѓани во Белград

+инфо - 07.04.2021

Македонскиот кантавтор и актер Зафир Хаџиманов почина поради компликации со коронавирусот на 27 март. Погребот беше одржан денеска на Новите гробишта во Белград, а неговата урна беше положена во Алејата на заслужните граѓани.

Зафир Хаџиманов погребан во Алејата на заслужните граѓани во Белград

Скопје инфо - 07.04.2021

Зафир Хаџиманов почина поради компликации со коронавирусот на 27 март, погребот беше одржан денес на Новите гробишта во Белград, а неговата урна беше положена во Алејата на заслужните граѓани.

Кавадарчани го сакаа и се гордееја со Зафир Хаџиманов!

Н.Македонија - 07.04.2021

Кавадарчани многу ги растажи веста за заминувањето на нивниот познат сограѓанин Зафир Хаџиманов, па веќе се размислува за тоа една од улиците на неговиот роден град да го носи неговото име.

Зафир Хаџиманов погребан во Алејата на заслужните граѓани во Белград

Press24 - 07.04.2021

Зафир Хаџиманов почина поради компликации со коронавирусот на 27 март, погребот беше одржан денес на Новите гробишта во Белград, а неговата урна беше положена во Алејата на заслужните граѓани.

Зафир Хаџиманов испратен на вечното почивалиште, најавија погреб кога ќе заврши пандемијата

Нетпрес - 07.04.2021

Македонскиот пејач Зафир Хаџиманов кој исто така беше и филмски актер и композитор денеска беше испратен на своето вечно почивалиште. Тој ја загуби битката со вирусот на 27 март минатиот месец, а денеска во кругот на најблиското семејство и ...

Зафир Хаџиманов испратен на вечното почивалиште – наместо ковчег семејството се одлучи за овој обред, најавија погреб ...

Курир - 07.04.2021

Македонскиот пејач Зафир Хаџиманов кој исто така беше и филмски актер и композитор денеска беше испратен на своето вечно почивалиште. Тој ја загуби битката со вирусот на 27 март минатиот месец, а денеска во кругот на најблиското семејство и ...

Зафир Хаџиманов испратен на вечното почивалиште

Курир - 07.04.2021

Македонскиот пејач Зафир Хаџиманов кој исто така беше и филмски актер и композитор денеска беше испратен на своето вечно почивалиште. Тој ја загуби битката со коронавирусот на 27 март минатиот месец, а денеска кругот на најблиското семејство и ...

Зафир Хаџиманов погребан во Алејата на заслужните граѓани во Белград

Н.Македонија - 07.04.2021

Погребот на познатиот македонски пејач, композитор, поет и глумец, Зафир Хаџиманов, беше одржан денес на Новите гробишта во Белград, а неговата урна беше положена во Алејата на заслужните граѓани.

Зафир Хаџиманов погребан во Алејата на заслужните граѓани во Белград

MTM - 07.04.2021

Зафир Хаџиманов почина поради компликации со коронавирусот на 27 март, погребот беше одржан денес на Новите гробишта во Белград, а неговата урна беше положена во Алејата на заслужните граѓани.

Зафир Хаџиманов испратен на вечното почивалиште

Вистина.мк - 07.04.2021

Македонскиот пејач Зафир Хаџиманов кој исто така беше и филмски актер и композитор денеска беше испратен на своето вечно почивалиште. Тој ја загуби битката со коронавирусот на 27 март минатиот месец, а денеска кругот на најблиското семејство и ...