TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Google продаде само 3,9 милиони Pixel телефони во 2017

Кајгана - 14.02.2018

Во првите 16 месеци откако за првпат беше пуштен во продажба, Google Pixel доби многу пофалби и позитивни реакции од корисниците, но тоа не резултираше во добри бројки за продажба. Последните податоци кои ги објави Франциско Џеронимо од IDC велат ...

Објавени се податоците за продажбата на смартфонот Google Pixel

Денар - 14.02.2018

Откако беше претставен во октомври 2016-та, смартфонот „Google Pixel“ веќе најде свое место на пазарот на паметни телефони. Во последниот извештај за продажбата на телефонот се наведува дека „Google“ има продадено 3,9 милиони примероци од моделите ...

Топ 5: Најдобри смартфони камери за 2018 година!

GSM.mk - 14.02.2018

Наоѓање на смартфон со добри камери не е лесно. Затоа, решивме да направиме листа на најдобрите смартфон камери во 2018 година: 1. iPhone X 2. Pixel 2 и Pixel 2 XL ...

Nokia 9 веќе има функционален прототип

Телефони.мк - 13.02.2018

Nokia 9 е еден од подолго очекуваните смартфони на HMD Global во премиум класата со оглед на тоа што се очекува да понуди многу моќен хардвер по цена за која сите се надеваат дека ќе биде во рамки на нормалата и нема да биде премногу скап како ...

Nokia продале повеќе смартфони од HTC, Sony и Google во текот на изминатите 3 месеци

Локално - 13.02.2018

Враќањето на Nokia на пазарот на паметни телефони беше еден од највозбудливите настани во мобилната индустрија во текот на изминатата година. HMD Global, која ги поседува правата на брендот, потврди дека во последниот квартал има продадено 4,4 ...

Android P ќе понуди комплетен редизајн на оперативниот систем

Локално - 13.02.2018

Google сè уште мора да работи многу за да ја дистрибуира својата најнова верзија на Android – само 1.1% од корисниците го користат Oreo – но компанијата веќе смело гледа кон следниот Android OS.

Продадени само 3,9 милиони Google Pixel смартфони во 2017

USB - 14.02.2018

Откако беше претставен во октомври 2016. година, смартфонот Google Pixel веќе најде свое место на пазарот на паметни телефони. Во последниот извештај за продажбата на телефонот се наведува дека Google има продадено 3,9 милиони примероци од моделите ...

Новата верзија на Android ќе понуди целосен редизајн

USB - 13.02.2018

Google сè уште мора многу да работи за да ја дистрибуира својата најнова верзија на Android – само 1.1% од корисниците го користат Oreo – но компанијата веќе храбро гледа кон следниот Android OS.