TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LG догодина со смартфон кој се витка како ролна

Телефони.мк - 02.07.2020

LG уште пред неколку години беше еден од првите брендови кој лансираше смартфон кој може да се превиткува со еластичен дисплеј, но потоа трката ја предводеа Samsung и Huawei со нивните смартфони со двоен екран кој се преклопува.

Официјално претставен огромниот Honor X10 Max

Телефони.мк - 02.07.2020

Huawei преку суб-брендот Honor го претстави новиот огромен смартфон Honor X10 Max кој доаѓа со големина на таблет, односно дијагоналата на IPS LCD екранот изнесува 7 инчи со Full HD Plus резолуција и HDR10 стандард.

Honor X10 Max претставен со 7.09-инчен екран и Dimensity 800 чипсет

USB - 02.07.2020

Honor официјално го претстави X10 Max смартфонот, по неколку недели тизери и гласини. X10 Max има димензии од 174,37 милиметри по должина и 84,91 мм ширина, со тежина од 232 грама, што го прави еден од најголемите телефони на пазарот.

Реклама за Honor 30 Lite укажува на 90Hz екран и 48MP камера (ВИДЕО)

USB - 02.07.2020

Пред објавата на Honor 30 Lite телефонот, објавена е и првата реклама за уредот. Почетокот на рекламата укажува на поддршка за 90Hz стапка на освежување на дисплејот и 180Hz touch sampling стапка.

Qualcomm и OnePlus го потврдија Snapdragon 765G за OnePlus Nord

USB - 02.07.2020

Гласините за претстојниот OnePlus смартфон од средниот сегмент беа прилично контрадикторни, кога е во прашање чипсетот кој ќе го покренува уредот. Првите извештаи сугерираа дека OnePlus Nord ќе користи MediaTek Dimensity 1000 чип, а потоа се ...

OnePlus Nord е поевтиниот телефон од компанијата со Snapdragon 765G и камера од највисоката класа

Smartportal - 01.07.2020

Телефонот треба да биде претставен овој месец и ќе се продава по доста пониската цена од 500 евра OnePlus веќе неколку модели може да се каже дека веќе не продава баш поевтини телефони од конкуренцијата, иако тие остануваат едни од најпознатите и ...

OnePlus ќе претстави серија со евтини смартфони под брендот Nord

Кајгана - 01.07.2020

Компанијата OnePlus ја најави новата серија на евтини смартфони кои ќе бидат претставени под името Nord. Целта на оваа компанија е да направат поевтини мобилни телефони кои ќе бидат достапни за поголем број на купувачи ширум светот.

OnePlus Nord ќе чини под 500 долари (ВИДЕО)

USB - 01.07.2020

OnePlus Nord смартфонот од утре ќе се најде во лимитирана претпродажба, иако се уште немаме потврда за официјалниот датум на објава на уредот. Кинеската компанија објави прв дел од краткиот документарен филм со детали за процесот на креирање на Nord ...

Honor 30 Lite ќе има фантастичен дисплеј

Телефони.мк - 01.07.2020

Huawei преку суб-брендот Honor ќе лансира нов супер евтин смартфон во средната класа кој ќе има фантастични иновации во дисплејот. Непосредно пред утрешната промоција се открива дека Honor 30 Lite ќе располага со 6,5 инчен LCD дисплеј со стапка на ...