TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не требаат зборови: Реакцијата на Симеоне по голот на Лео против Атлетико

Спортманија - 03.12.2019

Тренерот на мадриѓани реагираше како секој вистински фудбалски вљубеник Лионел Меси дефинитивно е играчот за кој ќе се зборува уште многу години дури и откако ќе престане со активно играње.

Реакцијата на Симеоне за победничкиот гол на Меси на „Ванда Метрополитано“ (Видео)

Дерби - 02.12.2019

Екипата на Барселона успеа да слави на вчерашното дерби против Атлетико во Мадрид и на тој начин да остане на првото место во Примера. Голот вреден три бода за каталонците беше дело на Лионел Меси во самиот финиш на натпреварот кога Суарез перфектно ...

Дрогба: Пред десет години одбив фотка со едно дете, тоа беше Килијан Мбапе, сега сакам да му се оддолжам

Екипа - 02.12.2019

Легендарниот фудбалер на Челси, Дидие Дрогба, кој е амбасадор на „Златната топка“ и водител на гала-манифестацијата што се одржува во Париз, откри една неверојатна анегдота. Тој му „должел“ фотка на Килијан Мбапе уште пред десет години и сега му се ...

Дрогба откри интересна анегдота на вечерашната церемонија: Одбил да се слика со младо момче во 2009 година, тоа момче ...

СуперСпорт - 02.12.2019

Легендарниот фудбалер на Челси, Дидие Дрогба е еден од водителите на денешната манифестација на која се доделуваат наградите на најдобрите поединци за изминатата сезона. Дрогба на манифестацијата пренесе една навистина интересна анегдота од пред ...

Мбапе е подготвен да го обнови договоро со ПСЖ, но по еден услов

24Фудбал - 02.12.2019

ПСЖ се обидува да ја продолжи верноста на Килијан Мбапе, на напаѓачот му е понуден нов договор но преговорите помеѓу двете страни се очекува да траат неколку месеци и играчот бара да му биде исполнет еден услов.

Гриезман заборави дека во Атлетико стана ѕвезда, Симеоне многу ќе се налути за овој потег (Видео)

Спортманија - 02.12.2019

Французинот прв пат се врати на „Ванда Метрополитано“ и победнички си замина од дуелот со својот поранешен клуб Антоан Гриезман со години беше омилен играч на навивачите на Атлетико Мадрид.

ВИДЕО: Реакцијата на Диего Симеоне по голот на Меси

Sport M - 02.12.2019

Барселона го совлада Атлетико Мадрид благодарение на прекрасниот погодок на Лионел Меси во последните минути од средбата. Аргентинецот во комбинација со Луис Суарез му донесе на својот тим три бода. Подолу е реакцијата на Диего Симеоне.

Суарез: Гризман знаеше со што ќе се соочи

Дерби - 02.12.2019

Францускиот напаѓач Антоан Гризман (не)очекувано беше непријатно дочекан од навивачите на Атлетико Мадрид, клубот на кој верно му служеше од 2014 година до минатово лето во кое направи трансфер во Барселона.

Мбапе му постави услов на ПСЖ, Нејмар ќе мора да си оди

Спортски - 02.12.2019

Се погласи се шпекулациите дека Реал Мадрид е силно заинтересиран за Мбапе и дека „кралевите“ се спремни да го соборат светскиот трансфер рекорд за неговиот потпис. Поради тоа ПСЖ сака што побрзо да му предложи нов договор, на лето е последната ...

Мбапе одолговлекува со новиот договор - Реал мадрид е на штрек

Sport 1 - 02.12.2019

ПСЖ и официјално почна преговори со Килијан Мбапе за продолжување на договорот, но Французинот засега одбива да каже - да. Клубот е подготвен да му даде 35 милиони евра годишно со што би го израмнило со Нејмар како најплатен фудбалер во ПСЖ.

Брутален пречек за Гризман од навивачите на Атлетико Мадрид

Кајгана - 02.12.2019

Напаѓачот на Барселона Антоан Гризман доби жестоки свирежи од навивачите на Атлетико Мадрид на почетокот на мечот меѓу двата клуба на стадионот „Ванда Метрополитано“ во Мадрид. Гризман во летниот преоден рок го напушти Атлетико Мадрид и дојде како ...

Атлетико го сака Кавани во јануари

Спортски - 02.12.2019

Раководството на Атлетико Мадрид има намера да го засили нападот во зимскиот преоден рок, а прва трансфер цел е напаѓачот на ПСЖ, Едисон Кавани. „Јорганџиите“ имаат постигнато само 16 гола во првите 15 кола во Примера, притоа, Диего Коста поради ...

Мeси и донесе триумф на Барса на гостувањето кај Атлетико

Сител - 02.12.2019

Со голот на Лионел Меси екипата на Барселона го доби дерби мечот од 15.коло во шпанската Примера против Атлетико Мадрид. На средбата одиграна на „Ванда Метрополитано“ во Мадрид, Барселона славеше победа со 1:0 со голот на Лионел Меси постигнат во ...

Меси со еден потег го „покори“ Атлетико Мадрид

Кајгана - 02.12.2019

Фудбалерите на Барселона го совладаа Атлетико Мадрид со 1:0, во дербито на 15 коло на Ла Лига. Победничкиот гол за Каталонците го постигна Лионел Меси во 86 минута. Со овој триумф Барселона повторно се најде на истата позиција со Реал Мадрид, со 31 ...

Сега е кристално јасно: ПСЖ ќе мора да бира – Нејмар или Мбапе?

СуперСпорт - 02.12.2019

ПСЖ ќе доживее големи промени следното лето, а причина за тоа е Килијан Мбапе, кој не одговори на понудата за нов договор, па на лето е последната шанса, а доколку не ја продолжи соработката, парижаните ќе мора да го продадат.

Меси тргна да слави, а навивач на Атлетико го гаѓаше со - чадор! (ФОТО)

Sport 1 - 02.12.2019

Барселона славеше во дербито на 15. коло во шпанската Ла Лига против Атлетико Мадрид со 1-0, а голот за победа го постигна Лионел Меси во 86. Минута. Меси уште еднаш ја покажа својата магија и по голот тргна да слави, а атмосферата на трибините се ...

Навивачите на Атлетико Мадрид му порачаа на Гризман – Сакаше да направиш име од себе, но…

Екипа - 02.12.2019

Барселона го победи Атлетико Мадрид со 0-1, а хероз за Каталонците беше Лионел Меси. „Каталонскиот клуб“ во одличен натпревар да дојде до три бода, а мечот го одлучи Лионел Меси со голот од 86. минута.

Победа на Барселона на тешкото гостување кај ПСЖ

СуперСпорт - 02.12.2019

Ракометарите на Барселона остварија победа во рамките на десеттото коло во ракометната Лига на Шампиони и тоа против ПСЖ, а резултатот беше 35:32. Барса беше лидер пред овој натпревар, а знаеа дека гостувањето кај ПСЖ ќе биде многу тешко.

Стаорци оставени на плакетата на Гризман (ВИДЕО)

24Фудбал - 02.12.2019

Трансферот од Атлетико Мадрид во Барселона не помина со позитивни реакции кај навивачите на „Јорганџиите“, сосема очекувани се реакциите на враќањето на Гризман на „Ванда Метрополитано“ арената.

Навивачите на Атлетико го гаѓаа Меси и со чадор (ФОТО)

SportMedia - 02.12.2019

Атлетико и Барса одиграа одличен натпревар во Мадрид, но на крајот гостите заминаа со трите бода. Херој на каталонскиот клуб уште еднаш беше Лионел Меси кој го постигна единствениот гол во 86. минута.

Навивачите на Атлетико со транспарент за Гризман: Сакаше да направиш име, но... (ФОТО)

Sport 1 - 02.12.2019

Барселона синоќа славеше во Мадрид против Атлетико со 1-0 со погодокот на Лионел Меси во 86. минута од мечот, но во центар на внимание беше Антоан Гризман, кој се врати на „Ванда Метрополитано“.

Гестот на Гризман во тунелот на Ванда Метрополитано дополнително ќе го изнервира Симеоне

СуперСпорт - 02.12.2019

Барселона во дербито го победи Атлетико Мадрид со минимални 0-1. Одлучувачкиот гол го постигна Лео Меси, а Гризман за гостите го одигра целиот меч. Тој се врати на Ванда Метрополитано каде последните неколку години беше вистински херој и љубимец на ...

Потегот на Гризман во тунелот на „Ванда Метрополитано“, ќе го разбесни Симеоне (ВИДЕО)

SportMedia - 02.12.2019

Антоан Гризман синоќа се врати на „Ванда Метрополитано“ каде што беше херој на Атлетико Мадрид, пред да стане дел од Барселона. Неговото заминување на „Камп Ноу“ ги разбесни навивачите на Атлетико, кои вчера со свирежи го следеа секој негов потег.

Навивачите на Атлетико со парола до Гризман: Сакаше да направиш име од себе, но…

Спортски - 02.12.2019

Барселона синоќа во Мадрид го победи Атлетико со 1:0. а јунак повторно беше Лионел Меси. Каталонскиот клуб успеа да ги освои трите бода, а натпреварот го реши Лионел Меси кој единствениот гол го постигна во 86. минута.

Морбиден пречек за Гризман на „Ванда Метрополитано“

Слободен Печат - 02.12.2019

Барселона славеше во дербито на колото на Ла Лига, но во центарот на вниманието беше Антоан Гризман. Французинот за прв пат гостува на „Ванда Метрополитано“ откако летово пристигна во Барселона токму од мадридскиот тим.

Скромниот Тер Штеген по фантастичното издание против Атлетико: Само си ја вршам мојата работа, овие мечеви…

Дерби - 02.12.2019

Германскиот голман Марк Андре Тер Штеген одигра уште еден блескав натпревар во дресот на Барселона и дефинитивно заедно со Лионел Меси беа најзаслужни што шпанскиот шампион ги освои трите бода во дербито со Атлетико Мадрид.

Гестот на Гризман од тунелот на „Ванда Метрополитано“ дополнително ќе го испровоцира Симеоне

Спортски - 02.12.2019

Барселона во дербито со минимални 0:1 го победи Атлетико Мадрид. Голот го постигна Меси, а Гризман за гостите го одигра целиот натпревар. Гризман се врати на „Ванда Метрополитано“ каде во последните години беше вистински херој и љубител на ...

Морбидно „добредојде“ за Гризман

TopSport - 02.12.2019

Тер Штеген и Лионел Меси синоќа и ја обезбедија победата на Барселона во Мадрид против Атлетико (1:0). Сепак во центарот на вниманието на овој меч беше Антоан Гризман. Францускиот репрезентативец одигра просечен натпревар, меѓутоа како поранешен ...

Валверде: Секогаш е голема предност да се има Меси во тимот

Sport M - 02.12.2019

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде изјави дека Лионел Меси е секогаш голем приоритет на тешките натпревари, бидејќи Аргентинецот го постигна голот во победата на Барса над Атлетико Мадрид. Меси постигна извонреден гол во 86.

Барселона изедначи шпански рекорд на Реал Мадрид

Спортманија - 02.12.2019

Најтрофејните шпански клубови сакаат кога се тркаат по секакви рекорди. Победата на Барселона над Атлетико Мадрид од 1-0, освен тоа што ја изедначи Барса со Реал Мадрид на врвот на табелата по бројот на бодови, туку сега каталонците се изедначија со ...

(ВИДЕО) Потегот на Гризман во тунелот на „Ванда“ и тоа како ќе го изнервира Симеоне

Спортклуб - 02.12.2019

Барселона во дербито на колото во Примера минимално со 0-1 на „Ванда Метрополитано“ славеше над Атлетико Мадрид. Голот на одлука го постигна Меси во финишот, а цел меч за гостите одигра Гризман.

Симеоне: Треба трпение, а и јас го немам

Спортманија - 02.12.2019

Чоло на 16 лигашки мечеви, не знае за победа против Барселона. Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, не знае за победа против Барселона во мечеви од шпанската лига, купот или суперкупот, ги има победувано каталонците само во Лигата на ...

Симеоне: Атлетико има година на транзиција

Опсервер - 02.12.2019

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне го коментираше поразот од Барселона (0:1) во натпреварот од 15. коло од Шпанското фудбалско првенство. За исвиркувањето од навивачите тој рече: „Ова е нормално, критикувани сме.

Симеоне: Атлетико има година на транзиција

Курир - 02.12.2019

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне го коментираше поразот од Барселона (0:1) во натпреварот од 15. коло од Шпанското фудбалско првенство. -Тимот ја даде целата своја моќност, играчите го прават она што тренерот го бара од нив.

Барселона го доби дербито со Атлетико

Курир - 02.12.2019

Бранителот на трофејот во шпанскиот фудбалски шампионат, тимот на Барселона, синоќа забележа победа над Атлетико Мадрид на гостински терен со 1:0 на дерби дуелот од 15. коло. Стрелец на победничкиот гол за Каталонците беше Лионел Меси во 86.минута.

Меси и Тер Штеген го срушија Атлетико (Видео)

Макфакс - 01.12.2019

Барселона го доби дербито против Атлетико 1:0 на Ванда Метрополитано во Мадрид. Барса се израмни со Реал на првото место на табелата, двете екипи имаат по 31 бод, додека Атлетико има 25 поени на шестото место.

Барса подобра од Атлетико – за Меси

Нетпрес - 01.12.2019

Во дербито на 15-то коло од шпанското фудбалско првенство бранителот на титулата Барселона минимално со 1:0 славеше на тешкото гостување кај Атлетико Мадрид. Барселона нема загубено од Атлетико од 13-ти април 2016 година, кога „Јорганџиите“ во ...

ПСЖ вторпат на колена, Барселона останува лидер во групата А

Gol.mk - 01.12.2019

Барселона вторпат сезонава го победи ПСЖ за потврда на лидерската позиција во групата А на Лигата на шампионите. Каталонците славеа на гостувањето во Париз со 32-35. Во крајно неизвесен дуел, Барселона имаше повеќе концентрација во финишот и дојде ...

Тер Штеген и Меси играчи на одлука, минимален триумф на Барселона во Мадрид (видео)

OhridNews - 01.12.2019

Фудбалерите на Барселона освоија драгоцени три бодови на „Ванда Метрополитано“ стадионот победувајќи го Атлетико со минимални 1-0 (0-0) во дербито од 15-та рунда во шпанската Примера. Дербито не брилираше со допадлив фудбал.

Барселона и вторпат го спушти ПСЖ на колена!

Sport 1 - 01.12.2019

Екипата на Барселона продолжува со своите одлични настапи во Лигата на шампионите, откако денеска во својата група славеше на гостински терен против еден од ривалите за титула ПСЖ со 32-35.

Барса доминира, го совлада и ПСЖ среде Франција

Екипа - 01.12.2019

Барселона продолжи да доминира во својата група од Лигата на шампионите откако каталонскиот гигант вечерва славеше и на гостувањето против големиот ривал ПСЖ со резултат 32-35. Раул Гонзалес се надеваше дека ќе им се реваншира на каталонците за ...

Барса славеше среде Париз, сега е лидер во групата

24 Ракомет - 01.12.2019

Најинтересниот дуел во групата А кој воедно беше и прогласен како меч на неделата од ЕХФ помеѓу ПСЖ и Барселона ги оправда очекувањата. Во неизвесен натпревар од почеток до крај Барселона го совлада ПСЖ на негов терен со 35:32 и ја зазема првата ...

Раул Гонзалез не најде лек за Барса, ПСЖ падна одново

SportMedia - 01.12.2019

ПСЖ и по втор пат сезонава е поразен од Барселона во големото дерби во групата А. Францускиот првак предводен од Раул Гонзалез, овој пат беше совладан на домашен терен со 32-35 во доста изедначен меч.

Барселона победи во Париз

TopSport - 01.12.2019

Барселона втор пат сезонава успеа да го победи Пари Сен Жермен во Лигата на шампионите. Откако пред два и пол месеци победија на домашен терен 36:32, во неделата играчите на Барселона славеа и во Париз 35:32.

Барселона го доби дербито со Атлетико

Опсервер - 02.12.2019

Бранителот на трофејот во шпанскиот фудбалски шампионат, тимот на Барселона, синоќа забележа победа над Атлетико Мадрид на гостински терен со 1:0 на дерби дуелот од 15. коло. Стрелец на победничкиот гол за Каталонците беше Лионел Меси во 86.минута.

Барселона го доби дербито со Атлетико

Локално - 02.12.2019

Бранителот на трофејот во шпанскиот фудбалски шампионат, тимот на Барселона, синоќа забележа победа над Атлетико Мадрид на гостински терен со 1:0 на дерби дуелот од 15. коло. Стрелец на победничкиот гол за Каталонците беше Лионел Меси во 86.минута.

Симеоне: Атлетико има година на транзиција

Локално - 02.12.2019

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне го коментираше поразот од Барселона (0:1) во натпреварот од 15. коло од Шпанското фудбалско првенство. -Тимот ја даде целата своја моќност, играчите го прават она што тренерот го бара од нив.

Барсеолна со пораз над Атлетико

iPortal - 02.12.2019

Бранителот на трофејот во шпанскиот фудбалски шампионат, тимот на Барселона, синоќа забележа победа над Атлетико Мадрид на гостински терен со 1:0 на дерби дуелот од 15. коло. Стрелец на победничкиот гол за Каталонците беше Лионел Меси во 86.минута.

Симеоне за поразот од Барселона: Тимот ја даде целата своја моќност

iPortal - 02.12.2019

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне го коментираше поразот од Барселона (0:1) во натпреварот од 15. коло од Шпанското фудбалско првенство. -Тимот ја даде целата своја моќност, играчите го прават она што тренерот го бара од нив.

Барселона го доби дербито со Атлетико

24 Вести - 02.12.2019

Бранителот на трофејот во шпанскиот фудбалски шампионат, тимот на Барселона, синоќа забележа победа над Атлетико Мадрид на гостински терен со 1:0 на дерби дуелот од 15. коло. Стрелец на победничкиот гол за Каталонците беше Лионел Меси во 86.минута.