Ливерпул со автогол на Таљафико до три бода, Аталанта неверојатна на гости кај Митјиланд

Дриблинг - 21.10.2020

Ливерпул запиша минимална победа на гости кај Ајакс, домашните си дадоа автогол, трагичар е Таљафико. Дефанзивецот на Ајакс со несмасна реакција, конкурира за најсмешни видео инсерти, му донесе победа на шампионот на Англија.

Gol.mk - 21.10.2020

Еден погодок го одлучи дуелот во Амстердам на кој Ливерпул прокнижи три бода кај Ајакс (0-1). Јирген Клоп настапи без неколку важни играчи, но и покрај тоа успеа да состави екипа која ги исполни целите.

Лукаку го спаси Интер во 90-та, Баерн и Аталанта немилосрдни

Оff.net - 21.10.2020

Со автоголот на Таљафико, европскиот првак славеше 0:1 во Амстердам, резултат со кој победи и Олимпијакос дома во 91-ва минута над Марсеј. Сити го доби Порто со пресврт, а Баерн и Аталанта решетаа.

Дали ова е најатрактивниот автогол во историјата на ЛШ?

TopSport - 21.10.2020

Аргентинскиот дефанзивец на Ајакс, Никола Таљафико може да се пофали со еден од најатрактивните автоголови во историјата на Лигата на шампионите, откако си ја смести топката во својата мрежа во првото полувреме од дуелот со Ливерпул.

Ливерпул поведе на гостувањето кај Ајакс со автоголот на аргентинскиот дефанзивец Николас Таљафико. Левиот бек на домашниот тим реагираше неспретно пред својот гол и несреќно ја смести топката зад грбот на Онана.

Ливерпул против Ајакс поведе со аматерски автогол 🎥

Спортски - 21.10.2020

Ливерпул вечерва во Лигата на шампионите игра против Ајакс, а на полувремето „црвените“ имаат предност од 0:1. До водстов Ливерпул дојде благодарение на автоголот кој си постигна Николас Таљафико .

Ливерпул доби подарок: Криминален автогол на Таљафико (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.10.2020

Ливерпул поведе на гостувањето кај Ајакс во Лигата на шампиони со 0-1 благодарение на неверојатниот автогол на Николас Тљафико. Левиот бек на Холанѓаните имаше катастрофална реакција и си ја смести топката во сопствената ...