TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За непрописно возење казнети 101 возач во Скопје

Точка - 23.02.2021

Вкупно 101 возач на територијата на Скопје добиле казни за сообраќајни прекршоци, известуваат од министервото за внатрешни работи. За возење без возачка дозвола казнети биле 12 возачи, 7 санкции биле изречени за непочитување на брзина на движење а ...

Во Скопје 101 санкциониран возач, 12 без возачка, седум за брзо возење

Бизнис Вести

Во изминатото деноноќие, санкционирани 101 возач, седум санкции за брзо возење

Локално

Санкционирани возачи во Скопје, 39 за брзо возење

MakPress

101 санкциониран возач во Скопје: 12 без возачка, седум за брзо возење

Сител

101 санкционирани возачи во Скопје: 12 без возачка, седум за брзо возење

Слободен Печат

МВР: 101 санкционирани возачи во Скопје: 12 без возачка, седум за брзо возење

Скопје1

Фокус Канал5 Опсервер Кајгана ММС Скопје инфо iPortal Centar

За еден ден казнети 872 возачи за брзо возење

MTM - 22.02.2021

Полицијата вчера казнила 872 возачи за брзо возење на територијата за цела држава, соопшти МВР. Во текот на вчерашниот ден (21.02.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање ...

За еден ден казнети 872 возачи за брзо возење

Centar

58 возачи вчера казнети за брзо возење во Куманово и Липково

Кумановски м.

За еден ден казнети 872 возачи за брзо возење

Точка