TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клаудија Кардинале: Јас не сум дива, јас сум обична жена!

Република - 24.09.2018

На денешната прес конференција на ИФФК „Браќа Манаки“ беше претствен тимот од филмот „Благородни лаги“ кој синоќа беше прикажан во чест на Клаудија Кардинале, добитничката на Специјалната Камера 300 за особен придонес во светската филмска уметност.

Актуел интервју со министерот за надворешни работи Никола Димитров

Тера - 24.09.2018

Во Битола се сретна со почесните конзули каде договорија поголема соработка и почести средби. Беше на фестивалот Манаки и поразговара и со главната ѕвезда на фестивалот Клаудија Кардинале.

Кардинале: “Не, јас не сум филмска дива, јас сум обична жена!”

Вечер - 24.09.2018

По повод филмот „Благородни лаги“, прикажан на 39. ИФФК “Браќа Манаки” во чест на Клаудија Кардинале, на денешната прес-конференција освен Паоло Роси и Емануела Закерини, продуценти на филмот, се појави и италијанската актерка.

Клаудија Кардинале: Не сум носталгична кон убавината и годините

Fashionel - 24.09.2018

Во тек е ИФФК„Браќата Манаки“, а вниманието на јавноста беше свртена уште првиот ден со најавата дека годинешните гости - ѕвезди се оскаровецот Роџер Дикинс и славната актерка Клаудија Кардинале.

Клаудија Кардинале: Не останав во Америка, зашто Холивуд многу манипулира

ТВ21 - 23.09.2018

Малата сала на Центарот на култура во Битола беше претесна да ги прими сите заинтересирани новинари, фоторепортери и обожаватели на филмската дива Клаудија Кардинале, кои присуствуваа на денешниот разговор што го водеше Микеле де Анџелис, режисер и ...

Одбивав да се соблекувам пред камери И да имам љубовни афери со актерите, рече Клаудија Кардинале во Битола

Сакам да кажам - 23.09.2018

„Во мојата кариера одбивав да се соблекувам и пред камери да покажувам голотија, всушност, не сакав да го продавам своето тело“, рече италијанската филмска дива Клаудија Кардинале на денешниот мастерклас што се одржа во рамки на фестивалот „Браќа ...

Клаудија Кардинале: Не сакав да останам во Америка, бидејќи Холивуд многу манипулира!

Вечер - 23.09.2018

На отворањето на 39. Интернационален фестивал на филмската камера “Браќа Манаки” во Битола на италијанската актерка Клаудија Кардинале и беше врачена специјалната “Златна камера 300” за особен придонес во светската филмска уметност.

Мастер клас со Клаудија Кардинале на ИФФК „Браќа Манаки“

А1 On - 23.09.2018

Често одам во кино, ги поддржувам независните филски проекти и младите режисери, истакна на мастер клас во Битола, актерката Клаудија Кардинале, годинашен добитник на специјална златна „Камера 300“ за особен придонес во светската филмска уметност.

Клаудија Кардинале: Јас не сум дива, јас сум обична жена!

Нетпрес - 24.09.2018

На денешната прес конференција на ИФФК „Браќа Манаки“ беше претствен тимот од филмот „Благородни лаги“ кој синоќа беше прикажан во чест на Клаудија Кардинале, добитничката на Специјалната Камера 300 за особен придонес во светската филмска уметност.

Кардинале: Одбивав да се соблекувам пред камера

Тера - 23.09.2018

Синоќа на свеченото отворање на фестивалот ја доби наградата „Специјална златна камера 300“ за особен придонес во светската филмска уметност, а денеска на блиска средба со медиумите и филмските работници на овој фестивал.

Димитров со Клаудија Кардинале, Бочварски со Северина

AKO - 23.09.2018

Вчерашниот ден во Македонија престојуваа познати гости од светот на естрадата и уметноста. Политичарите ги заменија средбите со политичарите со средби, фотографирање и ракување со популарни светски и балкански ѕвезди.

Министерот Димитров и посака добредојде на Клаудија Кардинале

Независен - 23.09.2018

Битола-Филмската дива Клаудија Кардинале (80) синоќа прошета по црвениот ќилим до Центарот за култура, каде што свечено ѝ беше врачена наградата „Златна камера 300“ за особен придонес во светската филмска уметност, а пред свеченоста ја поздрави и ѝ ...

Димитров стигна да се слика и со легендарната Клаудија Кардинале

еМагазин - 23.09.2018

И покрај набиената референдумска кампања, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, синоќа присуствуваше и на отварањето на ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола. На својот Фејсбук профил објави фотографија со легендарната италијанска актерка ...

Клаудија Кардинале: Не останав во Америка, зашто Холивуд многу манипулира

Макфакс - 23.09.2018

Малата сала на Центарот на култура во Битола беше претесна да ги прими сите заинтересирани новинари, фоторепортери и обожаватели на филмската дива Клаудија Кардинале, кои присуствуваа на денешниот разговор што го водеше Микеле де Анџелис, режисер и ...

Клаудија Кардинале на ИФФК „Браќа Манаки“: често одам во кино

Алфа - 23.09.2018

Често одам во кино, ги поддржувам независните филски проекти и младите режисери, истакна на мастер клас во Битола, актерката Клаудија Кардинале, годинашен добитник на специјална златна „Камера 300“ за особен придонес во светската филмска уметност.

Димитров со Клаудија Кардинале, Бочварски со Северина

Локално - 23.09.2018

Вчерашниот ден во Македонија престојуваа познати гости од светот на естрадата и уметноста. Политичарите ги заменија средбите со политичарите со средби, фотографирање и ракување со популарни светски и балкански ѕвезди.

Клаудија Кардинале: Фелини ме земаше од дома со автомобил, велејќи ми дека сум неговата муза (галерија)

Република - 23.09.2018

Малата сала на Центарот на култура во Битола беше претесна да ги прими сите заинтересирани новинари, фоторепортери и обожаватели на филмската дива Клаудија Кардинале, кои присуствуваа на денешниот разговор што го водеше Микеле де Анџелис, режисер и ...

Клаудија Кардинале: Никогаш не се разголев и немам афера со ниту еден актер

+инфо - 23.09.2018

Често одам во кино, ги поддржувам независните филски проекти и младите режисери, истакна на мастер клас во Битола, актерката Клаудија Кардинале, годинашен добитник на специјална златна „Камера 300“ за особен придонес во светската филмска уметност.

Клаудија Кардинале во Битола: Немав љубовна афера со ниту еден партнер во Холивуд

Независен - 24.09.2018

- Секогаш одбвивав да се соблекува гола во филмовите. Иако играв со познати актери кои важеа за големи заводници, никогаш немав љубовна афера на снимањата со ниту еден партнер, изјави филмската дива Клаудија Кардинале на вчерашниот мастерклас, во ...

Мастер клас со Клаудија Кардинале на ИФФК „Браќа Манаки“

Либертас - 23.09.2018

Често одам во кино, ги поддржувам независните филски проекти и младите режисери, истакна на мастер клас во Битола, актерката Клаудија Кардинале, годинашен добитник на специјална златна „Камера 300“ за особен придонес во светската филмска уметност.

Разговор со Клаудија Кардинале на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола

Окно - 24.09.2018

Малата сала на Центарот на култура во Битола беше претесна да ги прими сите заинтересирани новинари, фоторепортери и обожаватели на филмската дива Клаудија Кардинале, кои присуствуваа на разговорот што го водеше Микеле де Анџелис, режисер и ...

Мастер клас со Клаудија Кардинале на ИФФК „Браќа Манаки“

Стандард - 23.09.2018

Често одам во кино, ги поддржувам независните филски проекти и младите режисери, истакна на мастер клас во Битола, актерката Клаудија Кардинале, годинашен добитник на специјална златна „Камера 300“ за особен придонес во светската филмска уметност.

Мастер клас со Клаудија Кардинале

Н.Македонија - 23.09.2018

Често одам во кино, ги поддржувам независните филмски проекти и младите режисери, истакна на мастер клас во Битола, актерката Клаудија Кардинале, годинашен добитник на специјална златна „Камера 300“ за особен придонес во светската филмска уметност.