TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ужасни сцени од пожар во висококатница во Валенсија, се обрати и премиерот Санчез (ВИДЕО)

Канал5 - 22.02.2024

Висока станбена зграда во шпанскиот град Валенсија е зафатена во голем пожар. Се запалила околу 17 часот и 30 минути, кога пожарникарите добиле дојава за пожар. Пожарот, кој се уште гори, избувнал во блок од 14 ката во населбата Кампанар и се ...

(ВИДЕО) Луѓе скокаат преку терасите за да се спасат, огнот голта се пред себе – застрашувачки снимки од пожарот во ...

Фокус - 22.02.2024

Најмалку 13 лица се повредени во пожар што денеска уништи 14-катница во шпанскиот град Валенсија и се прошири во соседната зграда, соопштија властите. Зградата има 138 домови во кои живеат околу 450 луѓе.

Голем пожар проголта стамбена зграда во Валенсија: Се стравува дека има затрупани луѓе! (ВИДЕО)

Во Центар - 22.02.2024

Висококатница во Валенсија беше зафатена од пламен откако избувна голем пожар. Пожарот избувнал во блок од 14 ката во населбата Кампанар и се проширил на соседната зграда. Во моментов повеќе од 20 противпожарни екипи се борат со пожарот, а луѓето се ...

Ужасна глетка во Валенсија: Пожар „голта“ цела станбена зграда

Вечер Прес - 22.02.2024

Шпанските пожарникари се борат со пожарот кој зафати цела станбена зграда во Валенсија, а локалните медиуми јавуваат дека неколку луѓе се зараборени внатре. На снимките се гледа како опожарените делови паѓаат на тротоар, додека внатре се слушаат ...

Во Валенсија Гори голема станбена зграда, се стравува дека има заглавени луѓе

Сакам да кажам - 22.02.2024

Пожар зафати голема станбена зграда во Валенсија и засега нема информации дека има загинати, но локални медиуми објавија дека би можело да има заглавени луѓе внатре. Гори 14-катна зграда во населбата Кампанар, при што огнот се проширил и на соседна ...

Гори зграда во Валенсија, луѓе бегаат преку балкони

Либертас - 22.02.2024

Една 14-катница во Валенсија е зафатена во огромен пожар и пожарникарите во моментов се борат со него за да ги спасат луѓето заробени во становите. Две лица се обиделе да побегнат преку балкон, а пламенот бил толку силен што зафатил уште една зграда ...

(ВИДЕО) Најмалку 13 повредени во пожар во станбена зграда во Валенсија

А1 On - 22.02.2024

Најмалку 13 лица се повредени во пожар што денеска уништи 14-катница во шпанскиот град Валенсија и се прошири во соседната зграда, соопштија властите. За само половина час пламенот ја зафатил целата зграда која е изградена во 2008 година, фасадата ...

Разорни последици од пожарот во Валенсија, целосно зафатил две станбени згради

Независен - 22.02.2024

Пожарот што попладнето избувна во една од зградите во шпанскиот град Валенсија, се прошири на просторот на целата зграда како и на соседната зграда, што дополнително ја отежнува работата на бројните противпожарни единици кои се на на земјата.

(ВИДЕО) Голем пожар во зграда во Валенсија

А1 On - 22.02.2024

Голем пожар избувна во четвртокот попладне во градот Валенсија, а неколку противпожарни екипи се обидуваа да го изгаснат пожарот во 14-катница. Како што соопшти Итната помош во Валенсија, на местото на настанот се мобилизирани 10 противпожарни ...

Гори зграда во Валенсија, луѓе бегаат преку балкони

Слободен Печат - 22.02.2024

14-катница во Валенсија е зафатена во огромен пожар и пожарникарите во моментов се борат со него за да ги спасат луѓето заробени во становите. Две лица се обиделе да побегнат преку балкон, а пламенот бил толку силен што зафатил уште една зграда во ...

Гори зграда во Валенсија, луѓе бегаат преку балкони

Република - 22.02.2024

Една 14-катница во Валенсија е зафатена во огромен пожар и пожарникарите во моментов се борат со него за да ги спасат луѓето заробени во становите. Две лица се обиделе да побегнат преку балкон, а пламенот бил толку силен што зафатил уште една зграда ...

Гори зграда во Валенсија, луѓе бегаат преку балкони

Локално - 22.02.2024

Една 14-катница во Валенсија е зафатена во огромен пожар и пожарникарите во моментов се борат со него за да ги спасат луѓето заробени во становите. Две лица се обиделе да побегнат преку балкон, а пламенот бил толку силен што зафатил уште една зграда ...

Пожар зафати катна зграда во Валенсија: Најмалку 13 повредени

4NEWS - 22.02.2024

Најмалку 13 лица се повредени во пожар што уништи 14-катница во шпанскиот град Валенсија и се прошири во соседната зграда. За само половина час пламенот ја зафатил целата зграда која е изградена во 2008 година, фасадата била во пламен, а некои ...

Гори зграда во Валенсија, луѓе бегаат преку балкони

Рацин - 22.02.2024

Една 14-катница во Валенсија е зафатена во огромен пожар и пожарникарите во моментов се борат со него за да ги спасат луѓето заробени во становите. Две лица се обиделе да побегнат преку балкон, а пламенот бил толку силен што зафатил уште една зграда ...

📽️ ПЛАМЕН ПРОГОЛТА ЗГРАДА ВО ВАЛЕНСИЈА За 10 минути целата зграда горела, луѓе се спасувале преку балкони

+инфо - 22.02.2024

Згрозен сум од страшниот пожар во зграда во Валенсија... Сакам да ја пренесам мојата солидарност до сите засегнати луѓе и мојата благодарност до сите Итниот персонал веќе е распореден на местото на настанот“, рече премиерот Санчез.

Гори зграда во Валенсија, луѓе бегаат преку балкони

ТВ21 - 22.02.2024

Една 14-катница во Валенсија е зафатена во огромен пожар и пожарникарите во моментов се борат со него за да ги спасат луѓето заробени во становите. Две лица се обиделе да побегнат преку балкон, а пламенот бил толку силен што зафатил уште една зграда ...

Луѓето скокаат преку терасите за да се спасат, огнот проголта се пред нив: Застрашувачка снимка од пожарот во Валенсија

4NEWS - 22.02.2024

Најмалку 13 лица се повредени во пожар што денеска уништи 14-катница во шпанскиот град Валенсија и се прошири во соседната зграда, соопштија властите. Зградата има 138 домови во кои живеат околу 450 луѓе.

ВИДЕО: Најмалку 13 луѓе повредени во опожарената 14-катница во Валенсија

Слободен Печат - 22.02.2024

Најмалку 13 лица се повредени во пожарот што денеска уништи 14-катница во шпанскиот град Валенсија и се прошири во соседната зграда, соопштија шпанските власти Зградата има 138 домови во кои живеат околу 450 луѓе.