TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леброн: Не знам дали ќе можам да прифатам ваков крај на сезоната!

Спортклуб - 09.04.2020

„Кралот“ отворено агитира за турнирот во Лас Вегас, како што рече самиот тој, не би можел да прифати ваков крај на сезоната. Како и останатите спортови, исто така и НБА сезоната е во застој поради КОВИД19, па прашање е дали ќе биде одиграна до ...

Џејмс е против откажување на сезоната во НБА лигата

Слободен Печат - 09.04.2020

„Кралот“ кој е дел од Лејкерси, еден од најдобрите кошаркари на светот не е сигурен дека би успеал да го поднесе евентуалното откажување. Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс вели дека откажувањето на сезоната во НБА лига би било навистина тешко за ...

Џејмс: Не би поднел откажување на сезоната, имаме голема шанса

Дриблинг - 09.04.2020

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс изјави дека откажувањето на сезонаа во НБА би било многу тешко за него и сака сезоната да се заврши по секоја цена. НБА лигата е суспендирана на 11.март поради пандемијата со Коронавирусот, а ...

Тејтум направи избор: Ова е најдобрата петорка во НБА лигата

Дерби - 08.04.2020

Членот на Бостон Селтикс, Џејсон Тејтум направи избор и состави најдобра петорка од неговите колеги во НБА лигата. Тејтум кој важи за еден од најквалитетните млади играчи во лигата и игра брилијатно сезонава (23.6 поени, 7.1 скокови и 2.9 ...

За “кралот“нема зима: Леброн Џејмс предвреме исплатен!

SportMedia - 08.04.2020

Кога си Леброн Џејмс, и кога имаш екстра менаџер, тогаш без разлика на тоа дали светот е во криза поради Ковид-19, дали НБА се играла или не, ти парите, односно платите ги земаш предвреме.