TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Десет лица се ранети во пукање во Флорида, од кои двајца критично

А1 On - 31.01.2023

Десет лица се ранети во пукотница во Лејкленд, Флорида, соопшти градската полиција. Пукањето се случи во градот Лејкленд вчера околу пладне, а две лица се во критична состојба, соопшти полицијата, пренесе АП.

(ВИДЕО) Пукање во Флорида: Отвориле оган од автомобил при што раниле 10 лица

Centar - 31.01.2023

Вчера попладне на Флорида напаѓачи пукале од автомобил кон минувачите и застрелале десет лица. Инцидентот се случил во градот Лејкленд околу 15:43 часот, а две жртви се во критична состојба.

Десет ранети во пукање во Флорида

Кумановски м. - 31.01.2023

Десет лица се ранети во масовно пукање во Флорида, соопшти полицискиот оддел на Лејкленд. Според полицијата две лица се тешко повредени, а осум се со повреди кои не се опасни по живот. Сите повредени се мажи на возраст од 20 до 35 години.

Од автомобил во движење застрелани луѓе на Флорида, најмалку 10 ранети

Локално - 31.01.2023

Најмалку 10 лица се ранети во пукотница што се случи во понеделникот попладне во Лејкленд, Флорида, соопшти полицијата, соопштија од Си-Би-Ес Њуз. Началникот на полицијата во Лејкленд, Сем Тејлор, рече дека се трага по напаѓачите и се сомнева дека ...

(Видео) Во пукање во Флорида најмалку десет лица се ранети

Макфакс - 31.01.2023

Најмалку десет лица се ранети во пукотница во Лејкленд, Флорида, соопшти градската полиција. Пукањето се случило вчера околу пладне, а две лица се во критична состојба, соопшти полицијата, пренесува АП.

(Видео) Во пукање во Флорида најмалку десет лица се ранети

Точка - 31.01.2023

Најмалку десет лица се ранети во пукотница во Лејкленд, Флорида, соопшти градската полиција. Пукањето се случило вчера околу пладне, а две лица се во критична состојба, соопшти полицијата, пренесува АП.

(ВИДЕО) Пукање во Флорида: Отвориле оган од автомобил, застрелале десет луѓе на улица

360 степени - 31.01.2023

Полицајците пронашле три лица кои биле застрелани и ги однеле во болница, додека седум жртви со приватен автомобил биле пренесени во клиниките Напаѓачи вчера попладне пукале од автомобил во случајни минувачи на Флорида и застрелале десет луѓе.

Престрелка меѓу две банди на Флорида, најмалку десет ранети

24Инфо - 31.01.2023

Најмалку десет лица се ранети во пукотница во Лејкленд, Флорида, соопшти градската полиција. Пукањето се случило вчера околу пладне, а две лица се во критична состојба, соопшти полицијата, пренесува АП.

Во пукање во Флорида најмалку десет лица се ранети

MTM - 31.01.2023

Најмалку десет лица се ранети во пукотница во Лејкленд, Флорида, соопшти градската полиција. Пукањето се случило вчера околу пладне, а две лица се во критична состојба, соопшти полицијата, пренесува АП.

Во судир на две дилерски банди на Флорида застрелани најмалку 10 лица

Република - 31.01.2023

Најмалку десет лица се ранети во пукотница во Лејкленд, Флорида, соопшти градската полиција. Пукањето се случило вчера околу пладне, а две лица се во критична состојба, соопшти полицијата, пренесува АП.

(ВИДЕО) Пукање во Флорида: Отвориле оган од автомобил, застрелале десет луѓе на улица

Алсат-М - 31.01.2023

Напаѓачи вчера попладне пукале од автомобил во случајни минувачи на Флорида и застрелале десет луѓе. Инцидентот се случил во градот Лејкленд околу 15:43 часот, а две жртви се во критична состојба.

Пукање во Флорида, најмалку 10 ранети

Слободен Печат - 31.01.2023

Десет лица се ранети во пукање во Лејкленд, Флорида, соопшти градската полиција, јавија американските медиуми . Пукањето се случило вчера попладне, а две лица се во критична состојба, соопшти полицијата.

ВООРУЖЕНА ПРЕСМЕТКА ВО ФЛОРИДА: Десет лица ранети, двајца се во критична состојба/ВИДЕО

Вечер Прес - 31.01.2023

Десет лица се ранети во пукање во Лејкленд, Флорида, соопшти градската полиција. Пукањето се случило вчера попладне, а две лица се во критична состојба, соопшти полицијата. Се наведува дека напаѓачите во еден момент ги отвориле сите четири прозори ...

Десет лица ранети во пукање во Флорида, двајца се во критична состојба

Канал5 - 31.01.2023

Десет лица се ранети во пукање во Лејкленд, Флорида, соопшти градската полиција. Пукањето се случило вчера попладне, а две лица се во критична состојба, соопшти полицијата. Се наведува дека напаѓачите во еден момент ги отвориле сите четири прозори ...

Десет ранети во пукање во Флорида, двајца во критична состојба

Телма - 31.01.2023

Десет лица се ранети во пукање во Лејкленд, Флорида, соопшти градската полиција. Пукањето се случило вчера попладне, а две лица се во критична состојба, соопшти полицијата. Се наведува дека напаѓачите во еден момент ги отвориле сите четири прозори ...

Пукање во Флорида: Отвориле оган од автомобил, застрелале десет луѓе на улица

ТВ21 - 31.01.2023

Напаѓачи вчера попладне пукале од автомобил во случајни минувачи на Флорида и застрелале десет луѓе. Инцидентот се случил во градот Лејкленд околу 15:43 часот, а две жртви се во критична состојба.

Пукање во Флорида: Отвориле оган од автомобил, застрелале десет луѓе на улица

4NEWS - 31.01.2023

Напаѓачи вчера попладне пукале од автомобил во случајни минувачи на Флорида и застрелале десет луѓе. Инцидентот се случил во градот Лејкленд околу 15:43 часот, а две жртви се во критична состојба.

(ВИДЕО) Пукање во Флорида: Отвориле оган од автомобил, застрелале десет луѓе на улица

Zoom - 31.01.2023

Напаѓачи вчера попладне пукале од автомобил во случајни минувачи на Флорида и застрелале десет луѓе. Инцидентот се случил во градот Лејкленд околу 15:43 часот, а две жртви се во критична состојба.

Од автомобил во движење застрелани луѓе на Флорида, најмалку 10 ранети

Фокус - 31.01.2023

Најмалку 10 лица се ранети во пукотница што се случи во понеделникот попладне во Лејкленд, Флорида, информира полицијата, соопштија од Си-Би-Ес Њуз. Началникот на полицијата во Лејкленд, Сем Тејлор, рече дека се трага по напаѓачите и се сомнева дека ...

Од автомобил во движење застрелани луѓе на Флорида, најмалку 10 ранети

Либертас - 31.01.2023

Најмалку 10 лица се ранети во пукотница што се случи во понеделникот попладне во Лејкленд, Флорида, информира полицијата, соопштија од Си-Би-Ес Њуз. Началникот на полицијата во Лејкленд, Сем Тејлор, рече дека се трага по напаѓачите и се сомнева дека ...