TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо се враќа во Мадрид, Сити оди по лесна победа во Гелзенкирхен

Sport 1 - 20.02.2019

Вечерва се играат последните два натпревари од првиот осминафинален меч во Лигата на шампиони, а во центар на внимание е средбата помеѓу Атлетико Мадрид и Јувентус, каде што се очекува вистински спектакл.

Јувентус се огласи и откри колку време ќе паузира Кедира поради срцевите проблеми

Дерби - 20.02.2019

Во текот на вчерашниот ден италијанскиот гигант Јувентус излезе со неочекувано соопштение во кое откри дека нивниот член Сами Кедира има проблем со срцето. Ова секако ги загрижи фановите, па и фудбалските работници со оглед на тоа што Германецот ...

Симеоне: Имам голема желба да се надигруваме со ривал како Јувентус

Независен - 20.02.2019

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, ги искажа своите очекувања од натпреварот против Јувентус во осминафиналето на Лигата на шампионите. – Имам голема желба да се борам со таков противник како Јуве.

Мората му одговори на Бонучи: Прво мора да…

Дерби - 20.02.2019

Вечерва во Мадрид имаме нова пресметка во Лигата на шампионите и тоа меѓу Атлетико и Јувентус, два тима кои најавуваат голема борба и ќе направат се што можат за да дојдат до поволен резултат пред реваншот во Торино.

Кедира ќе паузира еден месец поради срцевите проблеми

Екипа - 20.02.2019

Германскиот интернационалец Сами Кедира ќе паузира еден месец поради аномалиите во работата на срцето, објави Јувентус на официјалниот сајт. Играчот за врска има аритмија, која беше откриена на рутински преглед во пресрет на заминувањето на тимот за ...

Симеоне: Дали мислам на Кристијано? Мојот фокус е на Гризман, Коке, Мората...

Gol.mk - 20.02.2019

Покрај Ливерпул и Баерн Минхен, големо дерби во осминафиналето во Лигата на шампионите ќе одиграат Јувентус и Атлетико Мадрид. Кристијано Роналдо повторно ќе гостува во градот каде што помина девет години од кариерата, а Диего Пабло Симеоне, ...

Хамес Родригез случајно откри каде ќе ја продолжи кариерата!?

Sport 1 - 20.02.2019

Хамес Родригез во редовите на Баерн Минхен пристигна во 2017 година од редовите на Реал Мадрид на двегодишна позајмица со право на откуп. Тогаш делуваше дека Баварците ангажирале одличен фудбалер, но сезонава тренерот Нико Ковач не му дава многу ...

Мората откри дали ќе прослави доколку погоди против Јувентус

24Фудбал - 20.02.2019

Шпанскиот напаѓач не крие дека се уште Јувентус е неговата омилена екипа од Италија, посочи каква би била неговата реакција при евентуален гол за Атлетико Мадрид, тој досега забележа два настапи во дресот на Јорганџиите, но се уште е без деби гол во ...

Специјалистите за одбрана еден против друг: Атлетико ги пречекува Јуве и Роналдо

Gol.mk - 20.02.2019

Екипите на Атлетико Мадрид и Јувентус за првпат во историјата ќе се судрат во нокаут фазата во Лигата на шампионите. И двата тима имаат негативни рекорди зад себе во ова натпреварување. Италијанскиот првак е рекорден по бројот на порази во финалето, ...

Атлетико против стариот непријател, Сити патува во Германија

Кајгана - 20.02.2019

Лигата на шампионите е повторно во редовниот распоред на секој љубител на фудбалот, а во оваа спортска среда следуваат два нови двобои на европските суперсили. По вчерашните натпревари на кои не беше постигнат ниту еден гол, се очекува голгетерите ...

Мората: Се надевам дека Роналдо нема да има свој ден

Опсервер - 20.02.2019

Напаѓачот на Атлетико, Алваро Мората, истакна дека немал никакви проблеми со Кристијано Роналдо во Реал Мадрид. Фудбалерите ќе се сретнат повторно на теренот, но во различни тимови, Јувентус на Роналдо и Атлетико Мадрид на Шпанецот, во ...

Роналдо се врати во Мадрид, Јувентус сака непоразен да ја напушти арената „Ванда Метрополитано“

AKO - 20.02.2019

Атлетико го пречекува Јувентус во осминафиналето на ЛШ, прв натпревар на кој изразит фаворит нема. Ова е само трета пресметка меѓу двата клуба , Атлетико има една победа а еден натпревар завршил нерешено.

Срцевите проблеми го оставија Кедира без настап во ЛШ

OhridNews - 20.02.2019

Германскиот репрезентативец Сами Кедира остана во Торино и не отпатува со екипата на Јувентус во Мадрид, каде водечката екипа во Серија А ќе ги одмери силите со Атлетико во 1/8 финалето во Лигата на Шампиони.

Роналдо го прероди Јувентус на теренот и надвор од него

Н.Македонија - 20.02.2019

По деветте сезони во дресот на Реал Мадрид, Португалецот Кристијано Роналдо ланилето се пресели во Италија, во Јувентус, за трансфер-сума од 100 милиони евра. И, за кратко време, имаше огромно влијание, во Јувентус и во Серија А, иако сезоната е на ...

Лоши вести за Јуве: Атлетико секогаш го поминува осминафиналето со Симеоне

Gol.mk - 20.02.2019

По доаѓањето на клупата на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне секогаш успевал да ја помине осминафиналната фаза во Лигата на шампионите. Првото учество за „јорганџиите“ во елитното клупско натпреварување под водство на Аргентинецот се случи во 2013 ...

Мората: Само поради една причина ќе се радувам на гол против Јуве!

Gol.mk - 20.02.2019

Вечерва на програмата се последните два натпревари од првата осминафинална фаза од Лигата на шампионите, а несомено фокусот на фановите ќе биде насочен кон дербито во Мадрид, меѓу Атлетико и Јувентус.

Радомир Антиќ: Реално, Јувентус е фаворит против Атлетико

TopSport - 20.02.2019

Српскиот фудбалски тренер, Радомир Антиќ изјави дека според него, Јувентус е фаворит на двобојот со „неговиот“ Атлетико Мадрид. „Не сакам да зборам за тоа кој е фаворит и да изнесувам проценти, но реалност е дека Јувентус е во подобра форма“ – ...

Алегри до новинарите: Дибала ќе игра, можете да бидете среќни

Точка - 20.02.2019

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри потврди дека Аргентинецот Пауло Дибала ќе настапи на дуелот против Атлетико Мадрид во осмина-финалето од Лигата на шампионите. Алегри потврди дека Пауло Дибала ќе заигра од самиот старт на вечерашниот ...

Атлетико Мадрид против Јувентус во дербито на денот во ЛШ

1tv - 20.02.2019

Во фудбалската Лига на шампионите, вечерва ќе се одиграат последните два натпревари од воведната рунда во осминафиналето. На „Ванда Метрополитано“, Атлетико Мадрид ќе го пречека Јувентус. Диего Симеоне нема проблеми со повредени или суспендирани ...

Родригез самиот потврди: После натпреварот со Ливерпул ја откри неговата желба

Спортски - 20.02.2019

Колумбискиот фудбалер Хамес Родригез често пати се поврзува со заминување од редовите на Баерн Минхен. Овој 27 годишен фудбалер ја минува втората сезона на позајмица во редовите на Баерн Минхен, а неговиот договор со Реал Мадрид има важност до 2021 ...

Хамес се издаде со својата искрена изјава за враќање во Реал по мечот со Ливерпул

Дерби - 20.02.2019

Хамес Родригез не брилјираше на синоќешното гостување на „Енфилд Роуд“, а воедно Колумбиецот и немаше можност за такво нешто со оглед на фактот што Баерн Минхен беше ориентиран на зачувување на својот гол во првата осминафинална пресметка.

Алегри до новинарите: Дибала ќе игра, можете да бидете среќни

24Инфо - 20.02.2019

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри потврди дека Аргентинецот Пауло Дибала ќе настапи на дуелот против Атлетико Мадрид во осмина-финалето од Лигата на ...

Јувентус ги враќа парите од трансферот на Роналдо со непознати играчи

Оff.net - 20.02.2019

Вечерва од 21 во Мадрид, Јувентус и Кристијано Роналдо ќе имаат тешко гостување во Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид. Во меѓувреме Италијанците пишуваат дека Јуве ги враќа парите од трансферот на ...

Проблеми за Кедира, има срцева аритмија, нема да игра против Атлетико

TopSport - 20.02.2019

Поради срцева аритмија, германскиот фудбалски репрезентативец, член на торински Јувентус вчера е изоставен од списокот на Алегри за денешниот двобој против Атлетико Мадрид. Се очекува дополнителните прегледи да покажат колку е сериозна ситуацијата.

Во Мадрид и Гeлзенкирхен завршува првата етапа од 1/8 финалето во ЛШ

OhridNews - 20.02.2019

Со натпреварите помеѓу Атлетико – Јувентус во Мадрид и Шалке – Манчестер Сити во Гелзенкирхен ќе се комплетира првата етапа од осминафиналата фаза во Лигата на Шампиони. Фудбалерите на Јувентус го добија најнезгодниот ривал од вториот шешир во ...

Јувентус излезе со официјално соопштение и откри неочекуван срцев проблем на Кедира

Дерби - 19.02.2019

Масимилијано Алегри на денешната прес-конференција откри дека Сами Кедира во последен момент отпаднал од комбинација за настап на утрешниот меч со Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите, обраќање при кое италијанскиот стручњак појасни дека клубот ...

Симеоне: Кристијано направи одличен избор, но мене ме интересираат други играчи на теренот

Дерби - 19.02.2019

Кристијано Роналдо редовно постигнуваше голови во градските пресметки против Алтетико како член на Реал Мадрид, а сега судбината посака повторно за противник да го добие тимот на Чоло Симеоне како член на Јувентус.

Неволја за Алегри: Кедира има срцеви проблеми

Екипа - 19.02.2019

Непријатна вест за тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри. Германскиот интернационец Сами Кедира ќе биде надвор од конкуренција одреден период поради здравствени проблеми. Тој има аритмија на срцето и лекарскиот тим веднаш препорача строго ...

Ѕвездата на Јуве навистина нема среќа: Кедира има проблеми со срцето

Gol.mk - 19.02.2019

Повредите се честа појава кај фудбалерите, а еден од оние кои можат да се „пофалат“ со голем број во својата кариера е Сами Кедира . Играчот за врска на Јувентус често е надвор од конкуренција поради проблемите со некој дел од телото, а сега доби ...

На фудбалерот на Јувентус му е откриен проблем со срцето

Спортски - 19.02.2019

Се надеваме дека се ќе се заврши на најдобар начин. Германскиот фудбалер и член на Јувентус, Сами Кедира баш нема среќа…Кедира во голем дел од својата кариера се мачеше со повредите, а сега се соочува со нов проблем.

Главоболки за Алегри: Фудбалер на Јувентус има проблеми со срцето!

Sport 1 - 19.02.2019

Фудбалерот на Јувентус, Сами Кеидра нема многу среќа во кариерата, откако се мачеше со голем број повреди, сега се соочува со нов здравствен проблем. Кедира има аритмија на срцето, па поради тоа не е на списокот со фудбалери за утрешниот меч во ...

Јувентус со едно непланирано отсуство, Алегри го најави Дибала во првиот тим

Дерби - 19.02.2019

Јувентус утре има тешко гостување кај Атлетико Мадрид во осминафиналето на Лигата на шампионите, а тренерот Макс Алегри вечерва расчисти и неколку дилеми околу составот. Тренерот на италијанскиот состав потврдил дека Даглас Коста не е подготвен да ...

Алегри: Роналдо му дава на Јуве предност во ЛШ

TopSport - 19.02.2019

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри е свесен дека со Кристијано Роналдо во тимот има предност во Лигата на шампионите, но вели дека победата над Атлетико Мадрид нема да дојде само бидејќи Португалецот е во тимот.

Ако Мората утре постигне гол против Јувентус ќе слави само поради една причина

Спортски - 19.02.2019

Утре во Лигата на шампионите се игра еден од дерби натпреварите на осминафиналето – Јувентус му гостува на Атлетико Мадрид во првиот натпревар од двомечот помеѓу италијанскиот и шпанскиот клуб.

Мората ќе слави погодок против Јувентус и тоа поради една причина

Sport 1 - 19.02.2019

Утре во осминафиналето на Лигата на шампиони се игра големото дерби меѓу Јувентус и Атлетико Мадрид, а од шпанската екипа Алваро Мората во својата кариера настапуваше и за италијанскиот тим, но имаше интересна изјава пред дуелот.

Кедира го пропушта Атлетико поради срцеви проблеми!

SportMedia - 19.02.2019

Тренерот на Јувентус Масимилијано Алегри го исклучи Сами Кедира од списокот за дуелот против Атлетико Мадрид во осминафиналето на Лигата на шампионите На вечерашната прес-конференција Алегри изјави дека Кедира не отпатува со екипата затоа е задржан ...

Мората: Ќе се радувам ако дадам гол против Јувентус само поради една причина

Дерби - 19.02.2019

Алваро Мората утре ќе биде во фокусот на вниманието за време на пресметката меѓу Атлетико Мадрид и Јувентус во Лигата на шампионите, а причина за тоа секако е неговото минато во клубот од Торино.

Симеоне: Размислувам за моите фудбалери, не за Роналдо

TopSport - 19.02.2019

Кристијано Роналдо се враќа во Мадрид, но како фудбалер на Јувентус обидувајќи се уште еднаш да ги мине Атлетико Мадрид, овојпат во црно-белиот дрес. Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне вели дека нема многу да размислува за Португалецот во мечот од ...

Шок во Јувентус: Кедира мора да ја заврши кариерата!?

Спортклуб - 19.02.2019

Фудбалерот на Јувентус, Сами Кедира се најде во неочекувани проблеми кои се закануваат прерано да му ја завршат кариерата. Станува збор за аритмија на срцето поради што тој нема да игра против Атлетико.

Моратa: Сакам мојот прв гол да биде пред навивачите на Атлетико

Слободен Печат - 19.02.2019

– Сакам да постигнам гол и да се израдивам пред нашите фанови. Сакам мојот прв гол да биде пред навивачите на Атлетико – тој ќе биде во нивна чест, изјави Мората. Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Алваро Мората, зборуваше пред дуелот со Јувентус во ...

Киелини: Атлетико повеќе наликува на италијански, отколку на шпански тим!

Спортски - 19.02.2019

Атлетико Мадрид и Јувентус утре ќе ги одмерат слилите на „Ванда Метрополитано“ во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампиони. Капитенот на „старата дама“, Џорџо Киелини пред мечот изјави дека Атлетико Мадрид повеќе наликува на италијански, ...

Бонучи пред дуелот со Атлетико: Го предупредив Мората, ќе му…

Дерби - 19.02.2019

Екипата на Јувентус утре (21 часот) ќе се соочи со Атлетико Мадрид во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите, а еден од дуелите кои можеме да ги видиме е оној меѓу Леонардо Бонучи и Алваро Мората.

Дибала: Јуве е фаворит во ЛШ, но треба да го покаже тоа на теренот

Независен - 19.02.2019

Напаѓачот на италијанскиот хегемон Јувентус, Пауло Дибала изјави дека „бјанконерите“ се меѓу фаворитите во Лигата на Шампионите, но мора да го докажат тоа и на теренот. Тимот од Торино утре гостува на Атлетико Мадрид во првиот осминафинален ...

Киелини: Атлетико има повеќе италијанска, отколку шпанска филозофија на игра

Слободен Печат - 19.02.2019

Капитенот на Јуве смета дека нивниот утрешен противник има италијанска филозофија на играње фудбал. Капитенот на Јувентус, Џорџо Киелини, зборуваше пред „Марка” ден пред првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид.

Киелини: Атлетико повеќе личи на италијански тим отколку на шпански

Локално - 19.02.2019

Капитенот на италијанскиот шампион Јувентус, Џорџо Киелини изјави дека стилот на Атлетико Мадрид наликува повеќе на тим од Серија „А“, отколку од Ла Лига. „Атлетико повеќе личи на италијански тим, отколку на шпански“, започна капитенот на Јуве.

По што се разликува Кристијано Роналдо од другите?

Оff.net - 19.02.2019

Прашањето го добива Бонучи од шпанскиот весник АС во пресрет на големата битка во Мадрид, а одговорот за тие што знаат кој скот е за работа е сосема очекуван. И на 34 години го тера истото темпо плус има ниво на издржливост како никој ...

Бонучи потврди: Го одбив Реал Мадрид!

Спортски - 19.02.2019

Леонардо Бонучи ја изненади комплетната италијанска јавност кога летото 2017 година одлучи да го напушти Јувентус и да се пресели во редовите на големиот ривал, Милан. Само 12 месеци подоцна Бонучи донесе уште поконтроверзна одлука и се врати во ...

Бонучи: Да ги одбив Реал Мадрид

Макфакс - 19.02.2019

Леонардо Бонучи играчот на Јувентус, признал дека претходно во кариерата го одбил повикот на Реал Мадрид. „Дали е вистина дека си го одбил Реал? Да, Реал ги следеше моите игри и јас сум горд поради тоа.

Мората: Роналдо е многу опасен, се надевам денес нема да биде негов ден

+инфо - 20.02.2019

Напаѓачот на Атлетико, Алваро Мората, истакна дека немал никакви проблеми со Кристијано Роналдо во Реал Мадрид. Фудбалерите ќе се сретнат повторно на теренот, но во различни тимови, Јувентус на Роналдо и Атлетико Мадрид на Шпанецот, во ...