TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вилшер го исмејува Ришарлисон: Таков фудбалер во Арсенал би седел на клупа

Sport 1 - 01.07.2022

Бразилскиот репрезентативец Ришарлисон денеска го комплетираше трансферот во Тотнем, кој за неговите услуги ќе му плати 60 милиони евра на Евертон. Ришарлисон ќе ја засили конкуренцијата во нападот на Тотнем, иако имаше понуда од Арсенал, па поради ...

Вилшер го исмејува Ричарлисон по трансферот во Тотенхем: Таков играч би бил на клупа во Арсенал

Спортски

Легенда на Топчиите се потсмева со трансферот на Ришарлисон: Тој би бил резерва во Арсенал!

Спортманија

Ричарлисон потпиша за Тотенхем, Џек Вилшер го исмева

Sport M

Тотенхем ги победи Челзи и Арсенал, Бразилецот потпиша до 2027-ма!

Sport M - 01.07.2022

Најдобриот фудбалер на Евертон, Ричарлисон од следната сезона ќе го носи дресот на Тотенхем. Тимот од Лондон соопшти дека потпишале договор со бразилскиот напаѓач до 2027-ма. Со ова Тотенхем ги победи Арсенал и Челзи во трката за потпис на ...

Ричарлисон потпиша петгодишен договор со Тотенхем

Нетпрес

Ричарлисон потпиша петгодишен договор со Тотенхем

Опсервер

Ричарлисон потпиша петгодишен договор со Тотенхем

MakPress

Ричарлисон потпиша петгодишен договор со Тотенхем

Во Центар

Тотенхем се засили со звездата на Евертон

Република

Официјално: Тотенхем испорача трансфер рекорд, Конте доби магично трио во нападот (Фото)

Дерби - 01.07.2022

Антонио Конте направи голем подвиг и го вметна Тотенхем во Лигата на шампионите и покрај тоа што презема тим кој изгледаше во загубена ситуација, но ако се суди според стартот на летниот преоден рок, Италијанецот има уште посериозни амбиции за ...

Официјално: Тотенхем испорача трансфер рекорд, Конте доби магично трио во нападот

Точка

Постигнат договор: Тотенхем добива одлично засилување од Евертон!

Спортски - 30.06.2022

Прашање на време е само кога Ричарлисон ќе го напушти Евертон и официјално ќе стане играч на Тотенхем, пренесуваат медиумите. Двете страни постигнале договор и сега преостанува само уште фудбалерот да ги помине медицинските прегледи и да стави ...

Постигнат договор: Тотенхем добива одлично засилување од Евертон!

Алсат-М

Постигнат договор: Тотенхем добива одлично засилување од Евертон!

Zoom