TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Српскиот учител по глума Мирослав Мика Алексиќ ги негира обвиненијата за силување

Макфакс - 18.01.2021

Српскиот режисер, сценарист и учител по глума, Мирослав Мика Алексиќ, беше сослушан денес пред Вишото јавно обвинителство. Тој ги негирал обвиненијата за силување поднесени од српската актерка Милена Радуловиќ и други негови ученички во школата за ...

Судот му одреди притвор на Мирослав Мика Алексиќ

Слободен Печат

Сослушан српскиот учител по глума кој сексуално злоставуваше студентки

Локално

Се огласи сопругата на српскиот професор по глума обвинет за силувањето на малолетни девојки: „Нека биде што биде“

Press24

Мика Алексиќ за децата во 2018 година: Не може детето како што сака, не може никогаш

Хаштаг

Нови детали за злоставувањето и силување во училиштето по глума: Професорот им велел дека секоја жена треба да има тајка

Press24

Приведен познатиот српски учител по глума Мирослав Мика Алексиќ, ученички го обвинуваат за силување

Република

Press24 Убавина и Здравје Точка Вечер 24Инфо Вечер Фактор А1 On

Обвинителството бара притвор за Мика Алексиќ: Тој ги негира обвинувањата за силување

ММС - 18.01.2021

Познатиот сопственик на школа за актерство, Мирослав Мика Алексиќ денес е сослушан пред судот – пренесоа српските медиуми. Тој сепак ги негирал обвинувањата за сексуална злоупотреба на актерката, Милена Радуловиќ, но и останатите ученички во ...

Денес ќе биде сослушан Мирослав Алексиќ, српскиот драмски педагог обвинет за силување на повеќе девојки

Радио МОФ

По исповедта на Милена Радуловиќ: Можеби таа досега молчела заради тебе

Deutsche Welle

Српска актерка со храбра исповед: „Професорот по глума ме силуваше на 17 години, не смееме да молчиме - за девојчињата кои сега минуваат низ тортура“

Црнобело

Нови детали за силувањето на српската актерка кое го потресе регионот – Домашните актерки ја поддржаа Милена Радуловиќ

Убавина и Здравје

Многумина ја осудуваат Милена Радуловиќ зошто толку долго молчела: Еве која е причинта за тоа

Хаштаг

Анастасија Ражнатовиќ учела во училиштето на Мирослав Алексиќ: Упати поддршка до храбрата Милена

Хаштаг

Акцент Таратур Женски магазин iPortal Независен Република Либертас Окно

Србија со сличен случај како „Вајнстин“ во САД: Актерките го кренаа гласот против силувањата

360 степени - 18.01.2021

Акертката Милена Радуловиќ го обвини својот поранешен наставник по глума, Мирослав Мики Алексиќ, за силување пред неколку години, кога таа била малолетна Овој случај во Србија наликува на она што во САД го покрена движењето #metoo, кога во октомври ...

Јавноста шокирана: Приказната на актерката Милена Радуловиќ за силувањето од страна на „угледниот“ професор по глума Алексиќ го крена Балканот на нозе

еМагазин

Уапсен српскиот учител по глума Мика Алексиќ кој силувал ученички од неговата школа

Репортер

Приведен познат српски учител по глума откако актерка го обвини дека ја силувал кога била малолетна

Либертас

Поддршка за Радуловиќ по апсењето на професорот по глума Алексиќ

MakPress

Поддршка за Радуловиќ по апсењето на професорот по глума Алексиќ

Опсервер

Поддршка за Радуловиќ по апсењето на професорот по глума Алексиќ

Либертас

24Инфо Сител Вечер Прес Frontline ММС Слободен Печат Канал5 МКД

По скандалот во училиштето за глума во Белград се огласи и мајката на Милена Радуловиќ: „Има безрезервна поддршка од ...

Press24 - 18.01.2021

Мајката на актерката Милена Радуловиќ, Александра Радуловиќ, за прв пат се огласи во јавноста во врска со случајот во кој нејзината ќерка е жртва на сексуален предатор на директорот и сопственик на школата за глума Мирослав Мајк Алексиќ.

Весна Бејби со емотивна реакција за Милена Радуловиќ: Нема компромис за предатори

Слободен Печат

Весна Бејби Петрушевска со емотивна поддршка за Милена Радуловиќ: Приказната е монструозна и со длабоки последици

Република

Преживеа иста драма со ќерка ѝ: Весна Бејби емотивно за Радуловиќ

Мастило

За девојчињата, за иднината

Женски магазин

Весна Бејби Петрушевска со поддршка за Радуловиќ: Педофилот нема професија. Изопаченоста и нивната потреба да се задоволат сексуално е посилна од макар малата помисла на нивните жртви

Скопје1

Малкумина го знаат ова: Мирослав Алексиќ ја снимал и режирал свадбата на Цеца и Аркан

Хаштаг - 18.01.2021

Во тоа време Алексиќ бил најнаградуван режисер кој со пет подвижни камери ја снимал свадбата на векот... Актерката Милена Радуловиќ го пријави професорот по глума Мирослав Мика Алексиќ во полиција за силување и сексуално вознемирување, што не се ...

Анастасија Ражнатовиќ земала часови кај силувачот од училиштето за глума, а манијакот дури и ја снимал свадбата на векот, на Аркан и Цеца! (ФОТО)

Вистина.мк

ОВА НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ Мика Алексиќ ја снимал и режирал свадбата на векот на Цеца и Аркан, но еве што било незамисливо во тоа време

Вечер