TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови 166 случаи со ковид-19

Р.С.Европа - 02.08.2020

Во последните 24 часа се направени 1.419 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи со ковид-19. И понатаму во Скопје има најмногу -47, следни се Штип со 23 и Куманово со 17, Гостивар-15, Тетово и Кичево по 12, Македонски Брод-10, Кавадарци-9, ...

Нови 166 случаи со Ковид-19, четворица починати, 185 оздравени пациенти

Телма - 02.08.2020

Во последните 24 часа се направени 1.419 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-17, Дебар-1, Штип-23, Тетово-12, Струга-7, Битола-1, Охрид-3, Кавадарци-9, Гостивар-15, Гевгелија-1, Струмица-1, Демир Хисар-1, ...

Убава вест: 185 оздравени пациенти од Ковид-19, од Скопје 98, од Штип 25

еМагазин - 02.08.2020

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 185 оздравени пациенти од: Скопје-98, Куманово-17, Штип-25, Битола-8, Гостивар-15, Радовиш-2, Пробиштип-1, Свети Николе-12, Кичево-3, Ресен-4, информира Министерството за здравство.

МЗ: Регистрирани 166 нови случаи на Ковид-19, оздравени се 185 пациенти – починати 4 лица

Радио МОФ - 02.08.2020

Министерството за здравство (МЗ) информира дека во последните 24 часа се направени 1.419 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на Ковид-19. Од нив најмногу се во Скопје (47), потоа Штип (23), Куманово (17), Гостивар (15), Тетово и Кичево ...

Од Ковид-19 починаа 4 пациенти, од Скопје, Кичево, Штип и Битола

еМагазин - 02.08.2020

Поради компликации од Ковид-19 починати се 4 лица, пациент од Скопје (77г.), пациент од Кичево (72г.), пациент од Штип (58г.) и пациент од Битола (70г.), информираат од Министерството за здравство. Сите пациенти се починати во болнички услови.

Денеска 4 починати, 166 нови случаи на Ковид-19

Expres - 02.08.2020

Од 1.419 тестирања во последните 24 часа регистрирани се 166 нови случаи на ковид-19, информира Министерството за здравство. Починаа 4 лица, пациент од Скопје (77г.), пациент од Кичево (72г.), пациент од Штип (58г.) и пациент од Битола (70г.).

Македонија надмина 11.000 заболени од коронавирус: Потврдени нови 166 случаи, починаа уште четири лица

Курир - 02.08.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1419 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-17, Дебар-1, Штип-23, Тетово-12, Струга-7, Битола-1, Охрид-3, Кавадарци-9, ...

Од само 829 тестирани во БиХ, 187 новозаразени

Независен - 02.08.2020

Во Босна и Херцеговина во последните 24 ласанаправени се 829 тестови на корона вирус од кои 187 биле позитивни, а забележани се и четири смртни случаи. Во Федерацијата од 398 тестирани 78 се позитивни, а во Република Српска од тестирани 431 ...

Македонски Брод ново жариште на Ковид 19

AKO - 02.08.2020

Во последните 24 часа се направени 1419 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47 -Куманово 17 -Дебар 1 -Штип 23 -Тетово 12 -Струга 7 -Битола 1 -Охрид 3 -Кавадарци 9 -Гостивар 15 -Гевгелија 1 -Струмица 1 -Демир Хисар 1 ...

70 годишен битолчанец почина на инфективното одделение

Тера - 02.08.2020

Вчера попладне на инфективното одделение во Клиничката болница во Битола почина 70 годишен битолчанец кој беше позитивен на Ковид 19 и кој беше хоспитализиран во ковид болницата во Битола.

18 пациенти од Битола се хоспитализирани на инфективното одделение

Тера - 01.08.2020

На инфективното одделение во Клиничката болница во Битола денеска бројот на хоспитализирани пациенти е 30, а од нив 18 лица се од Битола. Според директорката на Клиничката болница д-р Билјана Гагачовска за разлика од пред неколку месеци кога имаше ...

Седум починати, меѓу кои и 27-годишник, бројот на заразени во опаѓање

OhridNews - 01.08.2020

27-годишно момче од Битола е помеѓу седумте жртви изминатото деноноќие што ги однесе корона вирусот Ковид 19 од што починаа и две пациентки од Скопје (64 и 67 години), пациентка од Македонски Брод (53г.), пациентка од Кичево (41г.

Меѓу седуммината починати од Ковид-19 е и 27- годишно момче од Битола

Канал5 - 01.08.2020

Седуммина починати од компликации со корона, меѓу кои и 27-годишно момче од Битола на Инфективната клиника, регистрира Министерството за здравство во претходното деноноќие... Од таму објаснуваат дека момчето како дете било лекувано од еден вид на ...

Се намалува бројот на активни случаи од Ковид-19 во Малешевијата

Опсервер - 01.08.2020

Берово, 1 август 2020 () – Во Берово денеска е регистриран еден оздравен пациент од Ковид-19, со што бројката на активни случаи на коронавирус во оваа општина е минимален. Лице на подоцнежна возраст, како што информираа надлежните од Здравствениот ...

27 годишно момче почина од Ковид-19

Телма - 01.08.2020

Дваесет и седумгодишно годишно момче од Битола позитивно на коронавирус, денеска почина на Инфективната клиника во Скопје. На инфективната клиника во Скопје момчето било префрлено на 27-ми Јули во потешка состојба, откако претходно било ...

Детален преглед на состојбата по болниците во кои се лекуваат пациенти со Ковид-19

еМагазин - 01.08.2020

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти, информираат од Министерството за здравство. “Вкупно се хоспитализирани 90 пациенти. На кислородна поддршка се 47 пациенти, 1 на механичка вентилација.

ИСПОВЕД И СОВЕТ ОД САШО СЕРАФИМОВСКИ КОЈ ГО ПОБЕДИ КОВИД-19:„Секој што ќе почувствува барем некаков симптом, веднаш да ...

Екран - 01.08.2020

Венко Филипче на својот профил на Фејсбук објави куса сторија за Сашо Серафимовски, 57. годишен тетовчанец кој го победил корона вирусот: -Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски го победи ковид-19.

Денеска седум починати, 138 нови случаи на корона

Expres - 01.08.2020

Во последните 24 часа од компликациии од Ковид-19 починале 7 лица: Две пациентки од Скопје (64 и 67 години), пациентка од Македонски Брод (53г.), пациентка од Кичево (41г.), од Битола (27г.), од Дебар (78г.) и пациент од Штип (64г.).

Нови 17 заразени со коронавирус во Куманово, 138 во земјата

Kumanovo News - 01.08.2020

Во Центарот за јавно здравје во Куманово денеска се регистрирани нови 17 случаи на ковид-19. Во последните 24 часа направени се 1621 тестирања, а регистрирани се 138 нови случаи во земјата.

Седум пациенти починаа од ковид-19, меѓу нив и 27-годишен пациент од Битола

360 степени - 01.08.2020

Во денешниот извештај на Министерството за здравство се заведени седум починати пацинети од ковид-19. Шест од нив битката со вирусот ја загубиле во болница, а еден дома. Меѓу починатите е и 27 годишен пациент од Битола, кој според информациите од ...

Во моментов активни 3.714 случаи со Ковид-19

24 Вести - 01.08.2020

Во земјава досега се регистирирани 10.754 заразени од коронавирус, починаа 486, а се излекуваа 6.554 лица. Во моментов се активни 3.714 случаи. Од почетокот на епидемијата, досега, се направени 102.317 тестирања на Ковид-19.

Рекордни 534 оздравени лица, во моментов активни 3.714 случаи со Ковид-19

Вечер Прес - 01.08.2020

Во земјава досега се регистирирани 10.754 заразени од коронавирус, починаа 486, а се излекуваа 6.554 лица. Во моментов се активни 3.714 случаи. Од почетокот на епидемијата, досега, се направени 102.317 тестирања на Ковид-19.

Досега регистрирани 10.754 заразени со корона, моментално во земјава има 3.714 активни случаи

Фокус - 01.08.2020

Во земјава досега се регистирирани 10.754 заразени од коронавирус, починаа 486, а се излекуваа 6.554 лица. Во моментов се активни 3.714 случаи. Од почетокот на епидемијата, досега, се направени 102.317 тестирања на Ковид-19.

Рекордни 534 оздравени лица, во моментов активни 3.714 случаи со Ковид-19

Скопје инфо - 01.08.2020

Во земјава досега се регистирирани 10.754 заразени од коронавирус, починаа 486, а се излекуваа 6.554 лица. Во моментов се активни 3.714 случаи. Од почетокот на епидемијата, досега, се направени 102.317 тестирања на Ковид-19.

ПОЗИТИВЕН КОВИД-19 ДЕН: Рекорден број оздравени 534 лица во еден ден, активни се 3.714 случаи и вкупно 10.754 заразени

Денешен - 01.08.2020

Во земјава досега се регистирирани 10.754 заразени од коронавирус, починаа 486, а се излекуваа 6.554 лица. Во моментов се активни 3.714 случаи. Од почетокот на епидемијата, досега, се направени 102.317 тестирања на Ковид-19.

Најмногу активни случаи со ковид-19 има во Чаир и Аеродром

Р.С.Европа - 01.08.2020

Во земјава досега се регистирирани 10.754 заразени од коронавирус, починаа 486, а се излекуваа 6.554 лица. Во моментов се активни 3.714 случаи. Најмногу активни случаи се уште се бележат во Скопје каде има 1.488 случаи, а најмалку во Берово -2.

Коронавирусот причина првпат во животот да легне на болнички кревет

24Инфо - 01.08.2020

Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски од Тетово првпат во животот годинава морал да помине две недели во болнички кревет поради коронавирусот. Тој целиот живот се занимавал со скијање и досега немал никаков здравствен проблем.

Коронавирусот причина првпат во животот да легне на болнички кревет

Слободен Печат - 01.08.2020

Во својата битка со КОВИД-19 тој раскажува дека згрешил што првите неколку дена ги игнорирал симптомите, па потоа тоа го „чинело” две недели болничко лекување на КОВИД-19. Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски од Тетово првпат во животот ...

Сведоштво на тетовец кој се изборил со ковид-19: Завршив на кислород зашто ги игнорирав симптомите

+инфо - 01.08.2020

Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски од Тетово првпат во животот годинава морал да помине две недели во болнички кревет поради коронавирусот. Тој целиот живот се занимавал со скијање и досега немал никаков здравствен проблем.

Коронавирусот причина првпат во животот да легне на болнички кревет

Курир - 01.08.2020

Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски од Тетово првпат во животот годинава морал да помине две недели во болнички кревет поради коронавирусот. Тој целиот живот се занимавал со скијање и досега немал никаков здравствен проблем.

Коронавирусот причина првпат во животот да легне на болнички кревет

А1 On - 01.08.2020

Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски од Тетово првпат во животот годинава морал да помине две недели во болнички кревет поради коронавирусот. Тој целиот живот се занимавал со скијање и досега немал никаков здравствен проблем.

Сведоштво: Завршив на кислород зашто ги игнорирав симптомите. Цел живот спортувам и немав коморбидитети

Либертас - 01.08.2020

Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски од Тетово првпат во животот годинава морал да помине две недели во болнички кревет поради коронавирусот. Тој целиот живот се занимавал со скијање и досега немал никаков здравствен проблем.

Исповед на тетовец кој се изборил со ковид-19: Ги игнорирав симптомите, а тоа ме чинеше две недели болничко лекување

Локално - 01.08.2020

Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски од Тетово првпат во животот годинава морал да помине две недели во болнички кревет поради коронавирусот. Тој целиот живот се занимавал со скијање и досега немал никаков здравствен проблем.

Коронавирусот причина првпат во животот да легне на болнички кревет

Вечер Прес - 01.08.2020

Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски од Тетово првпат во животот годинава морал да помине две недели во болнички кревет поради коронавирусот. Тој целиот живот се занимавал со скијање и досега немал никаков здравствен проблем.

БИТКА СО КОВИД-19: Тетовецот Серафимовски згрешил на почетокот и за првпат во животот завршил в болница

Денешен - 01.08.2020

Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски од Тетово првпат во животот годинава морал да помине две недели во болнички кревет поради коронавирусот. Тој целиот живот се занимавал со скијање и досега немал никаков здравствен проблем.

Коронавирусот причина првпат во животот да легне на болнички кревет

MakPress - 01.08.2020

Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски од Тетово првпат во животот годинава морал да помине две недели во болнички кревет поради коронавирусот. Тој целиот живот се занимавал со скијање и досега немал никаков здравствен проблем.

ДВЕ НЕДЕЛИ БИЛ ВО БОЛНИЦА: Тетовчанец раскажува за битката со коронавирусот

Фактор - 01.08.2020

Сашо Серафимовски(57) од Тетово првпат во животот годинава морал да помине две недели во болнички кревет поради коронавирусот. Не знае како се заразил, затоа што носел маска и ги почитувал сите протоколи.

Коронавирусот причина првпат во животот да легне на болнички кревет

Пулс24 - 01.08.2020

Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски од Тетово првпат во животот годинава морал да помине две недели во болнички кревет поради коронавирусот. Тој целиот живот се занимавал со скијање и досега немал никаков здравствен проблем.

Коронавирусот причина првпат во животот да легне на болнички кревет

Република - 01.08.2020

Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски од Тетово првпат во животот годинава морал да помине две недели во болнички кревет поради коронавирусот. Тој целиот живот се занимавал со скијање и досега немал никаков здравствен проблем.

Тетовец раскажува како првпат во животот легнал во болнички кревет поради корона вирусот

Скопје1 - 01.08.2020

Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски од Тетово првпат во животот годинава морал да помине две недели во болнички кревет поради коронавирусот. Тој целиот живот се занимавал со скијање и досега немал никаков здравствен проблем.

Дваесет и седумгодишно момче од Битола почина од коронавирус

Локално - 01.08.2020

Дваесет и седумгодишно момче од Битола, починало на Инфективната клиника како последица на компликации од коронавирусот, објави ТВ 21 . Момчето било донесено на Инфективна на 27 јули а претходно хоспитализирано во ковид центарот во Битола.

27-годишно момче позитивно на Ковид-19 почина на Инфективна

Сител - 01.08.2020

На Инфективната клиника во Скопје почина 27-годишно момче од Битола позитивно на Ковид-19. Од Министерството за здравство за „Фокус“ ја потврдуваат информацијата и објаснуваат дека момчето како дете било лекувано од еден вид на леукемија која ...

27 ГОДИШНО МЛАДО МОМЧЕ почина од коронавирусот

Вечер - 01.08.2020

Дваесет и седумгодишно момче од Битола позитивно на Ковид-19 починало на Инфективната клиника во Скопје. Информацијата ја објави ТВ 21 . На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во ...

Од коронавирус почина 27 годишно момче од Битола

Нетпрес - 01.08.2020

На Инфективната клиника во Скопје почина 27 годишно момче од Битола кое било позитивно на коронавирус, пишува ТВ21. На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола.

ТВ 21: 27-годишно момче почина на Инфективната клиника во Скопје

Денешен - 01.08.2020

На Инфективната клиника во Скопје почина 27 годишно момче од Битола кое било позитивно на коронавирус, пишува ТВ21. На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола.

Момче на 27 години позитивно на Ковид-19 почина на Инфективна, како дете бил лекуван од малигна болест

Frontline - 01.08.2020

На Инфективната клиника во Скопје почина 27-годишно момче од Битола, кое претходно се лекувало од малигно заголување, потврдиле за САКАМДАКАЖАМ.МК од Министерството за здравство. Починатиот пациент 27 годишно момче, хоспитализиран бил на Клиниката ...

Близу 11.000 заболени од коронавирус: Регистрирани нови 138 случаи, починаа седум пациенти

Курир - 01.08.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1621 тестирања, а регистрирани се 138 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-17, Дебар-10, Штип-16, Прилеп-2, Тетово-2, Велес-5, Битола-5, Охрид-2, Кавадарци-1, ...

138 новозаболени, седум починати, момче од 27 години и 41-годишна жена

+инфо - 01.08.2020

Починати се 7 лица, две пациентки од Скопје (64 и 67 години), пациентка од Македонски Брод (53г.), пациентка од Кичево (41г.), пациент од Битола (27г.), пациент од Дебар (78г.) и пациент од Штип (64г.).

Момчето од Битола кое почина од корона, претходно имало малигно заболување

Република - 01.08.2020

27-годишно момче од Битола, кое почина на Инфективната клиника во Скопје, претходно се лекувало од малигно заболување, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Министерството за здравство. „Починатиот пациент 27 годишно момче, хоспитализиран бил на Клиниката ...

138 новозаболени со Ковид 19, починаа 7 пациенти, најмладиот на 27 години

24 Вести - 01.08.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1621 тестирања, а регистрирани се 138 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-17, Дебар-10, Штип-16, Прилеп-2, Тетово-2, Велес-5, Битола-5, Охрид-2, Кавадарци-1, ...