TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев ја прими новата американска амбасадорка: Македонија останува стабилен стратешки партнер на САД

Слободен Печат - 12.07.2019

Премиерот Заев и амбасадорката Брнз се согласија дек Македонија останува стабилен стратешки партнер на САД, фокусиран на заедничките заложби за безбедност, слобода и демократски просперитет во регионот, како и за заедничките активности во борбата ...

Новата амбасадорка на САД му ги предаде акредитивите на Пендаровски

Мета - 12.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави во земјава, Кејт Мари Брнз, со што таа и официјално стапи на должност.

Средба на министерот Димитров со новиот амбасадор на САД, Кејт Мари Брнз

24Инфо - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денес се сретна со новоименуваниот амбасадор на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз, која му ги предаде копиите на акредитивните писма за нејзино именување за амбасадор на Соединетите ...

Заев ја прими новоименуваната амбасадорка на САД во земјава Кејт Мари Брнз

Press24 - 12.07.2019

Претседателот на Владата на Македонија, Зоран Заев денеска ја прими во посета новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Премиерот Заев и посака добредојде и успешен мандат на амбасадорката Брнз во Северна Македонија и изрази ...

Димитров до новата амбасадорка на САД, Кејт Брнз: Доаѓате во време на можности

Мета - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска се сретна со новоименуваниот амбасадор на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз, која му ги предаде копиите на акредитивните писма за нејзино именување за амбасадор на САД во земјава, ...

Заев ја прими Брнз: Северна Македонија останува стабилен стратешки партнер на САД

24Инфо - 12.07.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска ја прими во посета новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Премиерот Заев и посака добредојде и успешен мандат на амбасадорката Брнз во Северна ...

Димитров-Брнз: Извонреден напредок е направен во Северна Македонија, важно е да се искористи овој моментум

Независен - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со новоименуваниот амбасадор на САД во Скопје, Кејт Мари Брнз, која му ги предаде копиите на акредитивните писма за нејзино именување за амбасадор во нашата земја.

Заев до новоименуваната амбасадорка на САД: Северна Македонија останува стабилен стратешки партнер на САД

Макфакс - 12.07.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска ја прими во посета новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Тој ѝ посака добредојде и успешен мандат на амбасадорката Брнз и изрази благодарност за одличната работа на претходниот ...

Димитров се сретна со новата амбасадорка на САД: „Извонреден напредок е направен во Северна Македонија“

Макфакс - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска се сретна со новоименуваниот амбасадор на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз, која му ги предаде копиите на акредитивните писма за нејзино именување за амбасадор на Соединетите ...

Заев до новоименуваната амбасадорка на САД: Северна Македонија останува стабилен стратешки партнер на САД

Точка - 12.07.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска ја прими во посета новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Тој ѝ посака добредојде и успешен мандат на амбасадорката Брнз и изрази благодарност за одличната работа на претходниот ...

Димитров се сретна со новата амбасадорка на САД: „Извонреден напредок е направен во Северна Македонија“

Точка - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска се сретна со новоименуваниот амбасадор на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз, која му ги предаде копиите на акредитивните писма за нејзино именување за амбасадор на Соединетите ...

Заев на прва средба со новоименуваната амбасадорка на САД во земјава

Н.Македонија - 12.07.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска ја прими во посета новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Тој ѝ посака добредојде и успешен мандат на амбасадорката Брнз и изрази благодарност за одличната работа на претходниот ...

САД и Северна Македонија ќе ја интензивираат соработката на безбедносен, економски и политички план

CivilMedia - 13.07.2019

Премиерот Зоран Заев се сретна со новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Заев ѝ посака добредојде и успешен мандат на амбасадорката Брнз во Северна Македонија и изрази благодарност за одличната работа на претходниот ...