TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американската војска објави фотографија од остатоците од соборениот кинески балон

Независен - 08.02.2023

САД- Американската морнарица објави фотографија од соборениот кинески балон за кој се сомнева дека е шпионски. Командата на американските поморски сили на својата страница „Фејсбук“ објави неколку фотографии на кои се гледа како припадниците на ...

Америка објави слики од остатоците на соборениот кинески балон (ФОТО)

МКД

САД објавија први снимки од остатоците од соборениот кинески балон (ФОТО)

Канал5

Кинески балони на небото: шпионски летала или цивилни објекти

Deutsche Welle

(Фото) Америка објави фотографии од остатоците од урнатиот кинески балон

Точка

БАЈДЕН СЕ ПРАВДАШЕ ЗА КИНЕСКИОТ БАЛОН „Веднаш сакав да го собориме, но ни рекоа да почекаме“

+инфо

Шпионски балони летале над САД и за време на Трамп

Фокус

Локално Нетпрес Centar Локално Кумановски м. Кумановски м. Вести плус Локално

САД одржале состаноци со дипломати од 40 земји поради кинескиот балон

Локално - 08.02.2023

САД одржаа состаноци со странски дипломати од 40 земји во Вашингтон и Пекинг и ги информираа за своите наоди поврзани со кинескиот шпионски балон. Американскиот заменик државен секретар Венди Шерман брифираше околу 150 странски дипломати во 40 ...

САД одржале состаноци со дипломати од 40 земји во врска со кинескиот балон

Кумановски м.

САД известија 40 земји за кинескиот балон

Опсервер

Пентагон: Шпионски балони летале над САД и за време на Трамп

Локално

Министерството за одбрана на САД: Соборениот кинески балон бил висок 60 метри

Кумановски м.

Министерството за одбрана на САД: Соборениот кинески балон бил висок 60 метри

Опсервер

Министерството за одбрана на САД: Соборениот кинески балон бил висок 60 метри

MakPress

Бриф Н.Македонија Вечер Прес Во Центар Курир Во Центар Канал5 Н.Македонија