TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нуркачи го бараат возачот и евентуално сопатниците од возилото што падна во Вардар

Слободен Печат - 28.09.2022

Нуркачи и денеска како и вчера го пребаруваат речното корито на Вардар со надеж дека ќе го пронајдат возачот кој со возило голф 4 со кумановски регистарски таблички околу пладне излета од патот кај Желино и падна во Вардар.

Трае потрагата по возачот на „голфот“ што падна во Вардар, прашање е дали бил сам

МКД

Нуркачи и специјалци трагаат по 22 годишни момче кое со голф вчера падна во Вардар

4NEWS

Трае потрагата по возачот на „голфот“ што падна во Вардар

Zoom

Потрагата продолжи утрово: Автомобилот што падна во Вардар го управувал 22-годишно момче

Press24

Со нуркачи се трага по 22-годишникот кој го возел „голфот“ кој падна во Вардар

Република

Трае потрагата по возачот и евентуално сопатниците од возилото што падна во Вардар

Локално

Продолжува потрагата по возачот и евентуални сопатници од возилото кое излета во реката Вардар кај тетовско Желино

ТВ21 - 28.09.2022

Во околината на тетовско Желино и денеска продолжува потрагата по возачот и евентуални сопатници од автомобилот што излета вчера во реката Вардар. Тетовската полиција вчера околу 11 часот и 30 минути доби пријава дека излетало возило марка ...

Кај Желино возило излета во Вардар, се трага по евентуално исчезнати или настрадани луѓе

Канал5

Вклучен и специјален тим нуркачи – се уште се трага по возачот од автомобилот што излета во реката Вардар

4NEWS

ВО ТЕК ПОТРАГА: Се уште не е пронајден возачот на возилото кое излета во Вардар – вклучен и специјален тим

ТВ21

Детали за автомобилот што излета во Вардар: Возачот уште не е пронајден

Press24

Сè уште не е пронајден возачот на возилото кое излета во Вардар, вклучен e и специјален тим

Република

Се уште не е пронајден возачот од автомобилот што излета во Вардар

А1 On

Press24 Курир Нетпрес Lider +инфо Либертас еМагазин Сител

Полициски екипи и денеска на терен, се пребаруваат водите на Вардар каде вчера излета автомобил

Курир - 28.09.2022

Од осум часот утринава полициски екипи повторно се на терен на местото каде вчера од водите на Вардар беше извлечен автомобил „Голф“ со кумановски регистерски ознаки. Од СВР Тетово за Курир велат дека потргата по возачот и евентуалните сопатници ...

Автомобил падна од мост во Вардар кај Желино- ЦУК претпоставува и дека имало луѓе внатре

Телма

ФОТО: „Голф“ падна од мост на реката Вардар- во возилото најверојатно имало патници, ангажирани се нуркачки екипи

Курир

Возило паднало во водите на Вардар, се трага по патниците

ТВ21

ФОТО: Голф пропадна во Вардар кај Тетово – не се знае дали имало патници, во тек е акција!

4NEWS

(ФОТО) Кумановски Голф извлечен од Вардар откако паднал, што се случило со патниците засега не се знае!

Centar

Возило паднало во водите на Вардар кај Желино, се трага по патниците/ФОТО

Вечер Прес

Република Скопје инфо Локално Бриф Скопје1 А1 On Сител 24Инфо

Нема пронајдени евентуално настрадани лица во Вардар кај Желино, откако Голф влета во реката

Канал5 - 27.09.2022

Нема пронајдени евентуално исчезнати или настрадани лица, откако претпладнето автомобил „Голф 4“ со кумановски регистерски таблички излета од патот кај Желино и падна во Вардар.. Во потрагата беа вклучени нуркачи и екипи на Министерството за ...

По излетување на возило во реката Вардар се трага по луѓе

Курир

Автомобил се преврте во Вардар кај Желино, се трага по возачот

Алсат-М

Кај тетовско Желино возило излета во река Вардар, се трага по луѓе

Либертас

(Фото) Автомобил падна од мост во реката Вардар, се претпоставува дека внатре имало луѓе по кои се трага

Точка

Кај тетовско Желино возило излета во река Вардар, се трага по луѓе

Опсервер

Автомобил излета во Вардар кај Желино, се трага по патниците

Н.Македонија

Република Вечер Прес MakPress Слободен Печат Канал5 Нова ТВ 360 степени Кајгана