TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претрес во Скопје- пронајдена пушка и муниција, приведено едно лице

Курир - 10.07.2024

На 09.07.2024 во 16.20 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Д.(51) од Скопје. При претрес во неговиот дом на подрачјето на Кисела Вода, извршен со судска наредба, биле пронајдени и ...

Eдно лице е приведено при претрес во Скопје, пронајдена пушка и муниција

МКД - 10.07.2024

А.Д. (51) вчера беше приведен од скопската полиција откако при претрес во неговиот дом на подрачјето на Кисела Вода, биле пронајдени и одземени една пушка, една рамка за пиштол, 41 куршум и ловен ...

Претрес во Скопје, пронајдена пушка и муниција, уапсено едно лице

Скопје инфо - 10.07.2024

На 09.07.2024 во 16.20 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Д.(51) од Скопје. При претрес во неговиот дом на подрачјето на Кисела Вода, извршен со судска наредба, биле пронајдени и ...

Претрес во Скопје, пронајдена пушка и муниција, приведено едно лице

24Инфо - 10.07.2024

На 09.07.2024 во 16.20 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Д.(51) од Скопје. При претрес во неговиот дом на подрачјето на Кисела Вода, извршен со судска наредба, биле пронајдени и ...

Приведени едно лице од Скопје, пронајдена пушка и муниција

Скопје1 - 10.07.2024

На 09.07.2024 во 16.20 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Д.(51) од Скопје. При претрес во неговиот дом на подрачјето на Кисела Вода, извршен со судска наредба, биле пронајдени и ...

Приведено лице, претрес во Скопје, пронајдена пушка и муниција

А1 On - 10.07.2024

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје вчера во 16.20 часот го уапсиле А.Д.(51) од Скопје, соопштија денеска од МВР. При претрес во неговиот дом на подрачјето на Кисела Вода, извршен со судска наредба, се додава, ...

Претрес и апсење во скопска Кисела Вода, пронајдена пушка и муниција

ТВ21 - 10.07.2024

На 09.07.2024 во 16.20 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Д.(51) од Скопје. При претрес во неговиот дом на подрачјето на Кисела Вода, извршен со судска наредба, биле пронајдени и ...

Приведено лице, претрес во Скопје, пронајдена пушка и муниција

Сител - 10.07.2024

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје вчера во 16.20 часот го лишиле од слобода А.Д.(51) од Скопје, соопштија денеска од МВР. При претрес во неговиот дом на подрачјето на Кисела Вода, извршен со судска наредба, се ...

Пушка и муниција пронајдени при претрес во Скопје, приведено едно лице

Нетпрес - 10.07.2024

Во вторникот о 16.20 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода 51-годишниот А.Д. од Скопје. При претрес во неговиот дом на подрачјето на Кисела Вода, извршен со судска наредба, биле ...