TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ уште еднаш најави тужба против порталот „Курир“

Фокус - 16.08.2014

Претседателот Заев, кој како и секој македонски граѓанин, својот одмор го помина на своја сметка. Прашање е што се крие Никола Груевски и што „ишка“ од неговата капа „Курир“?, прашуваат од СДСМ СДСМ ...

СДСМ: Што се кријат Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ?

А1 On - 16.08.2014

Нов ден, нови лаги. Јасно е зошто медиумите под контрола на Груевски ревносно ја исполнуваат партиската задача да прават конструкции. Прво затоа што доаѓа моментот кога ќе треба да се открие што ...

СДСМ уште молчи- Чија е оваа луксузна куќа?

Курир - 16.08.2014

Трет ден по ред во партијата на Бихаќка со молк одговараат на едноставно прашање „На кое место во Грција, Зоран Заев беше на одмор“? Бидејќи не одговараат на нашите повици и пораки, Курир вчера јавно ...

СДСМ: Заев летуваше во Пефкохори

Канал5 - 16.08.2014

Заев летуваше на Пефкохори - соопштија од СДСМ. Претседателот на СДСМ Зоран Заев летуваше во Пефкохори, и како и секој македонски граѓанин, својот одмор го помина со закуп на простор, на своја ...

Зошто СДСМ крие дека Шекеринска и Шилегов одмораат во Грција?

Нетпрес - 16.08.2014

СДСМ развива масовен туризам и го полни буџетот, не, не, не на Македонија, туку на Грција. И покрај тоа што со секојдневните прес-конференции најголемата опозициска партија ги убедува граѓаните дека ...

СДСМ развива масовен туризам, цело раководство ужива во Грција

Курир - 16.08.2014

Гласноговорникот на СДСМ, Петре Шилегов во строга тајност ја чува локацијата каде неговиот лидер Заев бил на одмор. Јавноста дозна дека претседателот на опозицијата летувал во Грција, но самиот тој и ...

СДСМ развива масовен туризам, цело раководство летува во Грција

Република - 16.08.2014

Раководството на опозициската СДСМ, заморено од бојкотот на парламентот по загубениите избори, летото го поминува на грчките плажи. Најистакнатите лица на опозицијата, кои се најгласни во критиките ...

СДСМ: Курир манипулира бидејќи Груевски треба да каже што договорил за името

+инфо - 16.08.2014

Јасно е зошто медиумите под контрола на Груевски ревносно ја исполнуваат партиската задача да прават конструкции, реагираат од СДСМ за информациите пласирани на порталот Курир, а поврзани со ...

Цело раководство на СДСМ ужива во Грција

Press24 - 16.08.2014

Гласноговорникот на СДСМ, Петре Шилегов во строга тајност ја чува локацијата каде неговиот лидер Заев бил на одмор. Јавноста дозна дека претседателот на опозицијата летувал во Грција, но самиот тој и ...

СДСМ развива масовен туризам, цело раководство летува во Грција

Вистина.мк - 16.08.2014

Раководството на опозициската СДСМ, заморено од бојкотот на парламентот по загубениите избори, летото го поминува на грчките плажи. Најистакнатите лица на опозицијата, кои се најгласни во критиките ...

СДСМ: Што сé кријат Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ?

Нова ТВ - 16.08.2014

СДСМ реагира на пишувањето на порталот "Курир" кој го напаѓа Зоран Заев обвинувајќи го дека крие каде оди на одмор. Социјалдемократите прашуваат што е тоа што го крие Никола Груевски и кое мора да се ...

Цело раководство на СДСМ ужива во Грција

Денешен - 16.08.2014

Гласноговорникот на СДСМ, Петре Шилегов во строга тајност ја чува локацијата каде неговиот лидер Заев бил на одмор. Јавноста дозна дека претседателот на опозицијата летувал во Грција, но самиот тој и ...

СДСМ: Куќата не е на Заев туку e само конструкција на Курир

Локално - 15.08.2014

Куќата во Грција за која што текст и фотографии денеска објави Курир не е на претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Се прави конструкција само поради тоа што дојде времето кога Никола Груевски треба да ...

СДСМ: Куќата не е на Заев туку e конструкција на Курир

Либертас - 15.08.2014

Куќата во Грција за која што текст и фотографии денеска објави Курир не е на претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Се прави конструкција само поради тоа што дојде времето кога Никола Груевски треба да ...

Заев молчи- чија е оваа куќа во Грција?

Вистина.мк - 15.08.2014

Не е првпат СДСМ да влегува во брутална политичка пресметка со медиум неосновано лепејќи етикети, исто како што не е првпат ваквото однесување да остане неосудено од ЗНМ и првиот човек Насер Селмани ...

Курир: Заев летува во сопствена луксузна вила

Сител - 15.08.2014

Каде летувал првиот човек на СДСМ Зоран Заев, и зошто опозицијата молчи за локацијата. Медиумите пишуваа дека Заев одмарал во Грција но сеуште нема официјален одговор за каде летувал опозицискиот ...

Заев одмара во сопствената луксузна вила во Грција ?

Алфа - 15.08.2014

Лидерот на СДСМ одамара во Грција, но безуспешен е обидот на медиумите да дознаат на кое место тој ужива. Курир повикувајќи се на она што се шушка во родната Струмица на Заев, објави дека тој летувал ...

ЗАЕВ МОЛЧИ- Чија е оваа куќа во Грција лоцирана на само десеттици метри од морето?

Пулс24 - 15.08.2014

Не е прв пат СДСМ да влегува во брутална политичка пресметка со медиум неосновано лепејки етикети, исто како што не е прв пат ваквото однесување да остане неосудено од ЗНМ и првиот човек Насер ...

СДСМ: Куќата не е на Заев туку e конструкција на Курир

А1 On - 15.08.2014

Куќата во Грција за која што текст и фотографии денеска објави Курир не е на претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Се прави конструкција само поради тоа што дојде времето кога Никола Груевски треба да ...

СДСМ: Куќата не е на Заев туку e конструкција на Курир

+инфо - 15.08.2014

Куќата во Грција за која што текст и фотографии денеска објави Курир не е на претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Се прави конструкција само поради тоа што дојде времето кога Никола Груевски треба да ...

„Курир“: Чија е оваа куќа во Грција?!

Lider - 15.08.2014

Не е прв пат СДСМ да влегува во брутална политичка пресметка со медиум неосновано лепејки етикети, исто како што не е прв пат ваквото однесување да остане неосудено од ЗНМ и првиот човек Насер ...

Заев молчи- чија е оваа куќа во Грција?

Нетпрес - 15.08.2014

Не е прв пат СДСМ да влегува во брутална политичка пресметка со медиум неосновано лепејки етикети, исто како што не е прв пат ваквото однесување да остане неосудено од ЗНМ и првиот човек Насер ...

Заев молчи – чија е оваа куќа во Грција?

Република - 15.08.2014

Два дена по ред, СДСМ испраќа реакции на текстови објавени во Курир, по што Курир реагира дека ниту еднаш не добиле одговор на нивните прашања -Од наша страна, професионално, демантите беа објавени.

Заев молчи- чија е оваа куќа во Грција?

Курир - 15.08.2014

Не е прв пат СДСМ да влегува во брутална политичка пресметка со медиум неосновано лепејки етикети, исто како што не е прв пат ваквото однесување да остане неосудено од ЗНМ и првиот човек Насер ...

Курир: Заев има куќа во Грција – СДСМ демантира

Канал5 - 15.08.2014

Порталот Курир пишува дека претседателот на СДСМ, Заев, летувал во луксузна куќа во Грција која била во негова сопственост. Од СДСМ ја демантираат информацијата на Курир и најавуваат судска разврска ...

Рецензија: Груевски на одмор во Турција-Заев на тајна локација која за медиумите објавуваат дека е Грција

СПФМ - 15.08.2014

Што е поголема и почеста експонираноста на политичарите и носителите на јавните функции во јавниот живот, тоа е поголем и интересот на новинарите и граѓаните за нивната приватност.

СДСМ демантира: Заев закупи простор во Грција и сам си го плати

Вистина.мк - 15.08.2014

СДСМ го демантира текстот на Курир со наслов „Заев во Грција бил во неговата луксузна куќа“. Од партијата велат дека Заев, својот одмор го помина со закуп на простор, на своја сметка.

Заев во Грција бил во неговата луксузна куќа?

Вистина.мк - 15.08.2014

Претседателот на СДСМ и целата негова партија, во тајност го држат местото каде летувал Зоран Заев. Медиумите пишуваа дека тој бил на одмор во Грција, но нема одговор на кое место уживал опозицискиот ...

СДСМ демантира: Заев закупи простор во Грција и сам си го плати

Lider - 15.08.2014

СДСМ го демантира текстот на Курир со наслов „Заев во Грција бил во неговата луксузна куќа“. Oд партијата велат дека Заев, својот одмор го помина со закуп на простор, на своја сметка.

СДСМ демантира дека Заев одмарал во својата луксузна куќа во Грција

Фокус - 15.08.2014

Опозицијата се закани со тужба до портaлот „Курир“ Ги демантираме лагите и измислиците на провладиниот „Курир“. Зоран Заев , како и секој македонски граѓанин, својот одмор го помина со закуп на ...

Демант на СДСМ: Заев закупи простор во Грција и сам си го плати

Пулс24 - 15.08.2014

СДСМ го демантира текстот на Курир со наслов „Заев во Грција бил во неговата луксузна куќа“. Од партијата велат дека Заев, својот одмор го помина со закуп на простор, на своја сметка.

СДСМ: Курир кажува невистини - Заев си изнајми сместување

+инфо - 15.08.2014

СДСМ реагира на текстот на Курир со наслов „Заев во Грција бил во неговата луксузна куќа?“, велејќи дека е тоа ширење невистини и порачува дека претседателот на партијата летувал во сместување под ...

СДСМ: Курир лаже, Заев одморот го помина со закуп на простор, на своја сметка

Либертас - 15.08.2014

Провладиниот портал Курир објави текст со наслов „ Заев во Грција бил во неговата луксузна куќа? “, во кој шпекулира пренесувајќи, како што ги нарекува, „информации и разговори кои може да се слушнат ...

СДСМ демантира: Заев закупи простор во Грција и сам си го плати

Курир - 15.08.2014

СДСМ го демантира текстот на Курир со наслов „Заев во Грција бил во неговата луксузна куќа“. Од партијата велат дека Заев, својот одмор го помина со закуп на простор, на своја сметка.

СДСМ: На чија сметка летува Никола Груевски во Бодрум?

А1 On - 15.08.2014

СДСМ ги демантира лагите и измислиците на провладиниот „Курир“. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, како и секој македонски граѓанин, својот одмор го помина со закуп на простор, на своја сметка, се ...

Заев нема куќа во Грција - СДСМ прашува на чиј трошок шета Груевски во Турција заедно со фамилијата и бројното ...

Sky - 15.08.2014

Писмена реакција на СДСМ на текст на Курир со наслов „Заев во Грција бил во неговата луксузна куќа?“, ја пренесуваме интегрално: СДСМ ги демантира лагите и измислиците на провладиниот „Курир“.

Реакција на СДСМ на текстот „Заев во Грција бил во неговата луксузна куќа?“

Нетпрес - 15.08.2014

СДСМ ги демантира лагите и измислиците на провладиниот „Курир“. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, како и секој македонски граѓанин, својот одмор го помина со закуп на простор, на своја сметка.

СДСМ демантира: Заев закупи простор во Грција и сам си го плати

Република - 15.08.2014

СДСМ го демантира текстот на Курир со наслов „Заев во Грција бил во неговата луксузна куќа“. Од партијата велат дека Заев, својот одмор го помина со закуп на простор, на своја сметка.

СДСМ: Заев нема куќа во Грција

Press24 - 15.08.2014

СДСМ демантира дека Заев имал куќа во Грција. По информаицијата која ја објави порталот Курир, опозициската партија испрати демант кој го објавуваме во целост.

Заев во Грција бил во неговата луксузна куќа?

Lider - 15.08.2014

Претседателот на СДСМ и целата негова партија, во тајност го држат местото каде летувал Зоран Заев. Медиумите пишуваа дека тој бил на одмор во Грција, но нема одговор на кое место уживал опозицискиот ...

Заев во Грција бил во неговата луксузна куќа?

Република - 15.08.2014

Претседателот на СДСМ и целата негова партија, во тајност го држат местото каде летувал Зоран Заев. Медиумите пишуваа дека тој бил на одмор во Грција, но нема одговор на кое место уживал опозицискиот ...

Заев во Грција бил во неговата луксузна куќа?

Нетпрес - 15.08.2014

Претседателот на СДСМ и целата негова партија, во тајност го држат местото каде летувал Зоран Заев. Медиумите пишуваа дека тој бил на одмор во Грција, но нема одговор на кое место уживал опозицискиот ...

Курир: Заев бил на одмор во Грција во неговата луксузна куќа

Press24 - 15.08.2014

Претседателот на СДСМ и целата негова партија, во тајност го држат местото каде летувал Зоран Заев. Медиумите пишуваа дека тој бил на одмор во Грција, но нема одговор на кое место уживал опозицискиот ...

Заев во Грција бил во неговата луксузна куќа?

Курир - 15.08.2014

Претседателот на СДСМ и целата негова партија, во тајност го држат местото каде летувал Зоран Заев. Медиумите пишуваа дека тој бил на одмор во Грција, но нема одговор на кое место уживал опозицискиот ...

Турските медиуми со голем интерес за одморот на премиерот Груевски во Турција

Пулс24 - 14.08.2014

Турските медиуми со голем интерес објавуват дека македонскиот премиер Никола Груевски заедно со своето семејство се наоѓа на одмор во Турција. -Македонските премиер кој заедно со своето ...