TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Специја играше фудбал за око и напаѓаше, ама бодовите останаа во Џенова

Gol.mk - 22.10.2021

Иако се очекуваше дека триумфот над Салернитана во претходното коло ќе ја подигне атмосферата во редовите на Специја, сепак, тимот од северот на Италија експресно им се врати на поразите во Серија А и вечерва немаше среќа против Сампдорија и загуби ...

ВИДЕО: Сампдорија без грешка против Специја, Кандрева е херојот на победникот

Дриблинг - 22.10.2021

Викендот кој ќе го одбележи дербито меѓу Интер и Јувентус, почна да се загрева вечерва со дуелот на Сампдорија и Специја, кој воедно беше прв од 9 коло во Серија А. Сампдорија победи со 2:0 со голот на Кандрева и автоголот на Гиаси од првото ...

Пораз на Џенова во Торино, Пандев влезе во финишот (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.10.2021

Горан Пандев играше десетина минути во поразот на Џенова на гостувањето кај Торино од 3-2. Нападот на Џенова не е лош, но дефанзивата е очајна, и се чини дека таа е најголемата причина што овој тим е при дното во Серија А.

ВИДЕО: Само десет минути за Пандев во поразот на Џенова

Слободен Печат - 22.10.2021

Фудбалерите на Џенова се поразени на гостувањето кај Торино со 3:2 во првиот натпревар до деветтото коло во Серија А. Поранешниот капитен на македонската репрезентација Горан Пандев ги одигра последните десет минути од натпреварот.

Торино ја совлада Џенова, Пандев одигра само десет минути

Sport M - 22.10.2021

Деветтото коло во Серија А беше отворено со победата на Торино против Џенова со резултат 3:2. Торино насилно влезе во натпреварот и поведе во 14. минута со голот на Санабрија, а по само половина час игра домаќинот имаше два гола предност.

ВИДЕО: Кризата на Џенова продолжува, десет минути за Пандев во поразот од Торино

Gol.mk - 22.10.2021

Конечно насмевка и задоволство за фановите на Торино, откако нивните миленици ѝ ставија крај на лошата серија и по постот од четири натпревари без победа со 3-2 славеа голема победа на дуелот со Џенова. Извештај од натпреварот.

Пораз од Торино, Џенова има еден многу голем проблем!

Спортманија - 22.10.2021

Ако тимот на Пандев испадне од Серија А, вината ќе биде во неефикасноста во првите полувремиња. Торино беше подобар од Џенова со 3-2 во вечерашниот натпревар од италијанската Серија А. Горан Пандев влезе во игра во 80-та минута, и веќе во наредната ...

Торино ја совлада Џенова: Само 10 минути игра за Пандев (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.10.2021

Торино со 3-2 славеше против Џенова во рамки на првиот натпревар од 8.коло во Серија А. Домашниот тим имаше сигурно водство од 2-0 по првиот дел со головите на Антониоа Санабрија и Томазо Побега.

Џенова поразена од Торино, само десет минути за Пандев (ВИДЕО)

Екипа - 22.10.2021

Торино славеше против Џенова со 3-2 во првиот натпревар од 9. коло во Серија А, на дуелот на кој Горан Пандев ги одигра последните десет минути за џеновјаните. Торино во првото полувреме се стекна со предност од 2-0 со головите на Санабрија во 14.

ВИДЕО: Џенова и Пандев продолжуваат да тонат во Серија А

Дриблинг - 22.10.2021

Воведниот натпревар од 9 коло во Серија А не донесе ниакакво поместување од прогнозите, Торино ја совлада Џенова со 3:2. Со ова домаќинот ја прекина низата без Триумф додека Џенова во следното коло ќе ја брката новата шанса за втора овосезонска ...

Џенова и Пандев поразени во Торино, паднаа на претпоследно место

SportMedia - 22.10.2021

Екипата на Џенова го доживеа петиот пораз сезонава и падна на претпоследната позиција на табелата во Серија А. Вечерва џеновјаните изгубија на гостувањето кај Торино со 3:2. „Биковите“ по првото полувреме имаа предност од два гола обезбедена преку ...

Пандев како резерва ја следи мизеријата на својот клуб, Џенова веќе прими 20 гола во Серија А

Спортманија - 22.10.2021

Торино води со 2:0 по првото полувреме, Гоче е резерва, а ако Џенова не направи прсврт Балардини ќе добие отказ Горан Пандев е резерва кај Џенова вечерва против Торино и од клупата го следеше лошото прво полувреме на својот тим.

Елмас: Во Наполи нема прв тим, втор тим – ние сме семејство со една цел да победуваме!

Sport 1 - 22.10.2021

Македонскиот дијамант Елиф Елмас, кој откако дојде Лучано Спалети конечно доби шанса во Наполи за да покаже зошто за 16 милиони евра плус бонуси беше доведен од Фенербахче (досега има и три гола за наполитанците), посочи дека целата соблекувална ...

Елмас: Во Наполи нема прв или втор тим, сите сме тука за тимот да победува

Спортски - 22.10.2021

Eлиф Елмас од доаѓањето на Лучијано Спалети на клупата на Наполи добива значително повеќе простор за игра отколку што тоа беше случај кај Џенаро Гатузо. С палети веќе неколку пати посочуваше дека е воодушевен од македонскиот репрезентативец и затоа ...

ГО САКАМЕ КЛУБОТ И САКАМЕ ДА ПОБЕДУВАМЕ Елмас вели дека во Наполи не постојат прв и втор тим

+инфо - 22.10.2021

Наполи вчера го победи тимот на Легија со 3:0 во натпревар од Лига Европа, а нашиот фудбалски „дијамант“ го одигра целиот натпревар. Во Наполи нема прв и втор тим, туку сите играме за овој клуб и сите сакаме да победиме, рече македонскиот фудбалски ...

Елмас: Нема кај нас прв или втор тим, сите сакаме Наполи да победува!

СуперСпорт - 22.10.2021

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас добива поголема минутажа по доаѓањето на Лучано Спалети на кормилото на Наполи. Спалети веќе неколку пати кажа дека е задоволен со настапите на Македонецот и поради тоа му дава поголема шанса на теренот.

Елмас блеска под Спалети: Сите играме за овој клуб, во Наполи нема прв и втор тим

Дриблинг - 22.10.2021

Доаѓањето на Лучијано Спалети на клупата на Наполи на крајот испадна одлично за нашиот репрезентативец Елиф Елмас, тој добива многу поголема минутажа отколку што тоа беше случај кај Џенаро Гатузо.

ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА – Конечно Инсиње, конечно

Екипа - 22.10.2021

Наполи синоќа славеше на домашен терен над Легија со 3-0 во 3. коло од Лигата на Европа. Еден од стрелците за „наполитанците“ беше Лоренцо Инсиње. За италијанскиот репрезентативец ова беше прв гол во европските натпреварувања уште од 2018 година, ...

Елмас за „Скај“: Ние сме Наполи и одиме на победа на секој меч

SportMedia - 22.10.2021

Тимот на Наполи и нашиот Елиф Елмас вчера имаше задача за обезбеди уште една победа во Лигата на Европа и токму тоа и се случи. Домашна победа над Легија Варшава од 3:0 и уште еден момент повеќе да се дигне атмосферата во тимот на највисоком можно ...

Спалети: Едноставно е за тренерот кога имате фудбалери како Елмас

Спортски - 22.10.2021

Наполи вчера со 3:0 ја победи Легија, а македонскиот фудбалер Елиф Елмас го одигра целиот натпревар и беше асистент за последниот гол. „Кога имате толку офанзивни фудбалери, може да барате начин како да го скршите отпорот на противникот.

Спалети повторно со пофални зборови за Елмас: Многу работи и со него е едноставно

Дриблинг - 22.10.2021

Наполи вчера со 3:0 ја победи Легија, а македонскиот фудбалер Елиф Елмас го одигра целиот натпревар и беше асистент за последниот гол. Тимот на Наполи е одличен во Серија А на стартот од сезоната, тие се лидери со осум победи во исто толку ...

Горан Пандев и Џенова гостуваат кај Торино во потрага по втора сезонска победа

Дриблинг - 22.10.2021

Џенова се надева дека денеска ќе ја прекине низата без триумф во Серија А на гостувањето кај Торино кој не е во најдобра форма, има два порази на последните два меча. Нашиот репрезентативец Горан Пандев според „Газета Дело Спорт“ нема да биде во ...

Спалети: Кога имате фудбалери како Елмас, едноставно е за тренерот

24Фудбал - 22.10.2021

Лучијано Спалети има пофалби за Елиф Елмас по победата над Легија во Лига Европа. Наполи 75 минути се обидуваше да го скрши отпорот на Легија, а потоа даде три гола и дојде до убедлива победа од 3-0.

Спалети: Кога имате фудбалери како Елмас, едноставно е за тренерот

МКД - 22.10.2021

Лучијано Спалети има пофалби за Елиф Елмас по победата над Легија во Лига Европа. Наполи 75 минути се обидуваше да го скрши отпорот на Легија, а потоа даде три гола и дојде до убедлива победа од 3-0.

ЛЕ: Елиф и Наполи со прва победа, Монако во финишот славеше кај ПСВ (ВИДЕО)

SportMedia - 21.10.2021

Наполи на Елиф Елмас, конечно, ја обезбеди првата победа во Лигата на Европа. Во мечот од 3. коло, Наполи пред домашна публика славеше со 3:0, а отпорот на гостите беше скршен дури во финалните 15 минути. Лоренцо Инсиње погоди во 76.

ВИДЕО: Асистенција на Елмас и супер-гол на Инсиње

Sport M - 21.10.2021

Наполи со 3-0 ја победи Легија во меч од Лига Европа, но првиот гол го постигнаа дури во 76. минута, Елиф Елмас го одигра целиот натпревар. Италијанскиот репрезентативец Лоренцо Инсиње го имаше клучот за прва победа на Наполи во оваа сезона во Лига ...

Инсиње ја сруши Легија за прва победа на Наполи – Елмас играше цел меч (ВИДЕО)

Курир - 22.10.2021

Италијанскиот репрезентативец Лоренцо Инсиње го имаше клучот за прва победа на Наполи во оваа сезона во Лига Европа за наполитанците со Елиф Елмас, кој го одигра целиот меч, да се вратат во трката за место во пролетните елиминации во второто по ранг ...