TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Младенова: Причина за смртта на Никола е брзината и ништо друго

Република - 15.03.2019

Шест години од смртта на новинарот Никола Младенов. Роден е на 10 март, а загина на 26 во сообраќајна незгода. Неговата сопруга Билјана Младенова вечерва првпат зборува јавно за смртта на сопругот во гостување на 1ТВ .

Младенова: Причина за несреќата во која загина Никола беше неприлагодената брзина

Фокус - 15.03.2019

Сопругата на сопственикот на Фокус, Никола Младенов кој загина во сообраќајна несреќа, Билјана Младенова во вечерашното прво појавување во јавноста на 1ТВ рече дека причината за несреќата во која тој загина е неприлагодена брзина.

(Видео) Билјана Младенова во Студио 1: Никола загина поради неприлагодена брзина

1tv - 15.03.2019

Месец март на некој начин го симболизира Никола Младенов. Роден е на 10 март, а на 26 загина во контроверзна сообраќајна незгода. Токму затоа вечерва емисијата е посветена на него. За него е пишувано и зборувано многу, но вечерва ексклузивно на 1ТВ ...

Младенова: Разликата меѓу едните и другите е во методите што ги преземаа за да го замолчат Никола

Фокус - 15.03.2019

Сопругата на сопственикот на Никола Младенов, Билјана Младенова во вечерашното прво појавување во јавноста на 1ТВ рече дека имало два најтешки моменти за весникот Фокус, а разликата меѓу едната другата власта биле методите кои ги преземале за да го ...

Младенова: Бев сигурна дека судот ќе пресуди во полза на Мијалков, тоа беше последен обид на власта да го демотивира ...

1tv - 15.03.2019

Младенова во Студио 1 се осврна и на периодот по загинувањето на Младенов и за судбиата на Фокус. После загинувањето на Никола одлуката ваша и на семејството беше да прекине и дневен и неделен Фокус.

Младенова: Се надевам дека ќе ја дознаеме вистината за Бучковски и дека случајот „Тенковските делови“ нема да застари

1tv - 15.03.2019

Сопругата на Никола Младенов, Билјана во гостувањето во Отворено Студио 1 отворено зборуваше за драконската казна која ја добил за клевета, а за која не ги искористил сите прави лекови, па на крајот ја платил казната.

Прв јавен настап на Билјана Младенова на 1ТВ: Разликата меѓу едната и другата власт се методите со кои сакаа да го ...

1tv - 15.03.2019

Во последното Отворено Студио 1 за прв пат јавен настап екслузивно на 1ТВ имаше сопругата на починатиот Никола Младенов, Билјана Младенова. Да се биде критички настроен кон секоја власт во една недовршена демократија како Македонија не е баш ...

Прв јавен настап на Билјана Младенова

Фокус - 15.03.2019

По пет години постоење на веб-порталот „Фокус.мк“ во медимскиот етер и речиси 24 години постоење на неделникот „Фокус“, Билјана Младенова, вечерва ќе гостува во 1ТВ телевизија. Слободата на медиумите, притисоците и предизвиците со кои се соочувал ...

(ВИДЕО) Билјана Младенова во Студио 1: Никола загина поради неприлагодена брзина

Либертас - 15.03.2019

Месец март на некој начин го симболизира Никола Младенов. Роден е на 10 март, а на 26 загина во контроверзна сообраќајна незгода. Токму затоа вечерва емисијата е посветена на него. За него е пишувано и зборувано многу, но вечерва ексклузивно на 1ТВ ...

Сопругата на Никола Младенов: Разликата меѓу едните и другите е во методите да го замолчат

Press24 - 15.03.2019

Сопругата на Никола Младенов, Билјана Младенова во вечерашното прво појавување во јавноста на 1ТВ рече дека имало два најтешки моменти за весникот Фокус, а разликата меѓу едната другата власта биле методите кои ги преземале за да го замолчат Никола.

Младенова: Бев сигурна дека судот ќе пресуди во полза на Мијалков, тоа беше последен обид на власта да го демотивира ...

Либертас - 15.03.2019

Младенова во Студио 1 се осврна и на периодот по загинувањето на Младенов и за судбиата на Фокус. После загинувањето на Никола одлуката ваша и на семејството беше да прекине и дневен и неделен Фокус.

Младенова: Се надевам дека ќе ја дознаеме вистината за Бучковски и дека случајот „Тенковските делови“ нема да застари

Либертас - 15.03.2019

Сопругата на Никола Младенов, Билјана во гостувањето во Отворено Студио 1 отворено зборуваше за драконската казна која ја добил за клевета, а за која не ги искористил сите прави лекови, па на крајот ја платил казната.

Прв јавен настап на Билјана Младенова на 1ТВ: Разликата меѓу едната и другата власт се методите со кои сакаа да го ...

Либертас - 15.03.2019

Во последното Отворено Студио 1 за прв пат јавен настап екслузивно на 1ТВ имаше сопругата на починатиот Никола Младенов, Билјана Младенова. Да се биде критички настроен кон секоја власт во една недовршена демократија како Македонија не е баш ...

Вечерва во Студио 1 – Прв јавен настап на Билјана Младенова

1tv - 15.03.2019

Слободата на медиумите, притисоците и предизвиците со кои се соочувал неделникот „Фокус“ во изминатите години, ќе биде една од темите за која вечерва во 1ТВ телевизија ќе гостува Билјана Младенова.

Билјана Младенова: Разликата меѓу едната и другата власт се методите кои ги преземаа за да го замолчат Никола

Вечер - 15.03.2019

Во Отворено Студио на 1ТВ за прв пат јавен настап имаше сопругата на починатиот новинар Никола Младенов, Билјана Младенова. Во врска со причините за сообраќајната несреќа на Никола Младенов, таа кажа дека Никола загинал поради неприлагодена брзина.