TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски: Собранието е местото каде што треба да се разговара за состојбите во судството и обвинителството

360 степени - 30.11.2022

Околу оставката на претседателката на судскиот совет, точно е дека таа изнесе одредени квалификации. Доколку тоа се случувало, тогаш ѝ стојат на располагање сите институции во државата каде што може да пријави доколку имало политички или деловни ...

Ковачeвски: Црвенковска да пријави ако имало притисоци врз неа

24 Вести

Ковачевски: Црвенковска да ги пријави сите притисоци или влијанија до институциите

Сител

Црвенковска да ги пријави сите притисоци или влијанија до институциите, порача Ковачевски

MakPress

Црвенковска да ги пријави сите притисоци или влијанија до институциите, порача Ковачевски

Опсервер

Црвенковска да ги пријави сите притисоци или влијанија до институциите, порача Ковачевски

Канал5

ЦРВЕНКОВСКА ДА ПРИЈАВИ АКО ИМАЛА ПРИТИСОЦИ Премиерот ја повика претседателката на Судскиот совет да се обрати до надлежните институции

+инфо

Република Фокус 24Инфо Press24 CivilMedia еМагазин Независен Либертас

Тупанчевски: Црвенковска сите индиции за притисоци од судско- бизнис елита да ги даде на институциите

24 Вести - 30.11.2022

Министерот за правда Никола Тупанчевски ја повика претседателката на Судскиот совет во оставка Павлина Црвенковска сите индиции за притисоци од судско- бизнис елита да ги даде на институциите, а не да ги изнесува преку медиумите.

Она што го тврди Црвенковска, да го пријави во институциите, порача Тупанчески

Опсервер

Тупанчески: Изјавата на Црвенковска за судско-бизнис елита треба да нè загрижи сите

360 степени

Тупанчевски: Она што го тврди Црвенковска, да го пријави во институциите

Press24

Она што го тврди Црвенковска, да го пријави во институциите, порача Тупанчески

Независен

И Тупанчевски со идентична изјава како и Ковачевски: Тоа што го тврди Црвенковска, да го пријави во институциите

MakPress

Тупанчески: Изјавата на Црвенковска за судско-бизнис елита треба да нè загрижи сите

Либертас

ТВ21 4NEWS

Каков имот пријавила Павлина Црвенковска, претседателката на Судскиот совет која поднесе оставка

еМагазин - 30.11.2022

, претседателката на Судскиот совет поднесе оставка како што соопшти поради тоа што против неа биле судско-бизнис елитата и новинарите. Таа пред извесно време беше актуелна поради тоа што Антикорупциската комисија ја казни со 150 евра за ...

Црвенковска поднесе оставка од функцијата претседател во Судскиот совет

Алфа

Претседателката на судски совет Павлина Црвенковска поднесе оставка на функцијата

Сакам да кажам

Црвенковска поднесе неотповиклива оставка од функцијата претседател на Судскиот совет

360 степени

Претседателката на Судски совет, Павлина Црвенковска, поднесе неотповиклива оставка

Мета

Црвенковска поднесе неотповиклива оставка од позицијата претседател на Судски совет

Курир

Црвенковска поднесе неотповиклива оставка од позицијата претседател на Судски совет

MakPress

Сител Алсат-М Скопје инфо МКД Слободен Печат Фактор Опсервер Press24

Претседателката на Судски совет, Црвенковска поднесе оставка

CivilMedia - 29.11.2022

Претседателката на Судски совет, Павлина Црвенковска поднесе оставка поради како што вели медиумската хајка со пласирање на лажни информации. „Ја известувам јавноста дека поднесувам оставка од позицијата претседател на Судскиот совет на РСМ.

Претседателката на Судски совет Павлина Црвенковска поднесе оставка

Нова ТВ

Претседателката на Судскиот совет Павлина Црвенковска поднесе оставка

А1 On

Црвенковска поднесе оставка од позицијата претседател на Судски совет

Фокус

Претседателката на Судски совет, Црвенковска поднесе оставка

Н.Македонија

Црвенковска по оставката се огласи преку соопштение: Се надевам дека идниот претседател ќе биде подобен за оваа судско-бизнис елита

360 степени

НЕ Ѝ ОДГОВАРАВ НА СУДСКАТА-БИЗНИС ЕЛИТА Црвенковска поднесе оставка од претседател на Судскиот совет

+инфо

Телма Frontline Либертас Макфакс Скопје1 Локално MTM Точка