TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бан Ки-мун алармиран поради ситуацијата во Македонија

Нова ТВ - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединитетите Нации Бан Ки-мун е алармиран поради неодамнешното насилство во Куманово и го испраќа своето сочувство до семејствата на загинатите припадници на полицијата.

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

Сител - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

Бан Ки Мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

Република - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

Бан Ки-мун и Путин за улогата на ОН во кризата во Украина

Алфа - 10.05.2015

На средбата станало збор и за ситуацијата во Сирија, како и придонесот на Русија во мировните операции и борбата против климатските промени. Генералниот секретар на ОН Бан Ки-мун разговараше со рускиот претседател Владимир Путин понатамошни чекори ...

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

Вечер Прес - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

Бан Ки-мун и Путин за улогата на ОН во кризата во Украина

А1 On - 10.05.2015

Генералниот секретар на ОН Бан Ки-мун разговараше со рускиот претседател Владимир Путин понатамошни чекори за решавање на кризата во Украина, како и улогата на светската организација во тој процес, соопшти прес службата на ОН, пренесува ТАСС.

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

Денешен - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

ОН повикаа на воздржаност и истрага за настаните

Р.С.Европа - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун изрази загриженост за инцидентот во Куманово и повика на воздржаност и да не се прибегнува кон реторика или постапки кои би можеле дополнително да ги ескалираат тензиите.

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

Утрински - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

Бан Ки-мун загрижен за состојбата во Македонија

Телеграф - 11.05.2015

Во ова чувствително време, генералниот секретар ги повикува сите да покажат максимална воздржаност и да не прибегнуваат кон реторика или постапки кои би можеле дополнително да ги ескалираат тензиите, пишува во соопштението Генералниот секретар на ...

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

24 Вести - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

А1 On - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

МРТ - 11.05.2015

Генералниот секретар силно ги поддржува повиците на Европската Унија и други членки на меѓународната заедница кои ги повикуваат властите и сите политички и други водачи да соработуваат за да се врати стабилноста и целосно да се истражат настаните на ...

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

еМагазин - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

Локално - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

Курир - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

Бан Ки-мун : Настаните да се истражат на објективен и транспарентен начин

+инфо - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации (ОН), Бан Ки-мун, изрази загриженост, повика на воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата во Куманово. „Генералниот секретар силно ги поддржува повиците на Европската ...

Бан Ки – мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

Нетпрес - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

Lider - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

Press24 - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

Н.Македонија - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата - Генералниот секретар силно ги поддржува ...

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

Кирилица - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

Канал5 - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

Бан Ки Mун изразил загриженост за случувањата во Македонија

МКД - 11.05.2015

„Генералниот секретар силно ги поддржува повиците на Европската Унија и други членки на меѓународната заедница кои ги повикуваат властите и сите политички и други водачи да соработуваат за да се врати стабилноста и целосно да се истражат настаните ...

Бан Ки-мун повика на воздржаност по инцидентот во Куманово

Вест - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата.

ОН изрази загриженост поради случувањата во Куманово

Макфакс - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите нации (ОН) Бан Ки-мун, во понеделникот во соопштение за инцидентот во Куманово упати сочувство до семејствата на загинатите и ранетите, истовремено изразувајќи загриженост за случувањата во земјата.

Бан Ки Мун упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата и повика на смиреност

Репортер - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-мун, во соопштение за инцидентот во Куманово, изрази загриженост, повик за воздржаност и упати сочуство до семејствата на загинатите и ранетите во акцијата, објави МИА.

ОН изрази загриженост поради случувањата во Куманово

Тера - 11.05.2015

Генералниот секретар на Обединетите нации (ОН) Бан Ки-мун, во понеделникот во соопштение за инцидентот во Куманово упати сочувство до семејствата на загинатите и ранетите, истовремено изразувајќи загриженост за случувањата во земјата.