TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хари и Вилијам повторно разговараат, ги обедини грижата за нивниот татко

Макфакс - 23.05.2020

Тензиите меѓу браќата и војвотките веќе долго време се објавуваат во британските медиуми, а некои медиуми шпекулираат дека Меган (38) и Хари (35) отишле во Канада, а потоа во Соединетите Американски Држави за да избегаат од несогласувањата со ...

Принцот Чарлс сè уште ги финансира Меган и Хари?

Н.Македонија - 22.05.2020

Меган Маркл и принцот Хари сè уште добиваат повеќе од два и пол милиони евра годишно од принцот од Велс, пишува „Експрес“ повикувајќи се на тврдењата на експерт за кралското семејство. Чарлс Реј, екстерт и коментатор за кралското семејство во изјава ...

Ги обедини грижата за татко им, се смирија Вилијам и Хари

Репортер - 22.05.2020

Британскиот принц Вилијам, повторно зборува со неговиот брат Хари, пренесуваат британските медиуми. Повод за смирувањето е грижата за нивниот татко принцот Чарлс. За тензиите меѓу двајцата браќа и војвотките, веќе долго време се пишуваше во ...

Хари добил нервен слом, откако Меган го принудила да го отфрли своето семејство?

Локално - 21.05.2020

Списанието „Globe“ во својот нов број пишува дека принцот Хари (35) побарал психолошка помош во клиниката во Калифорнија за пост-трауматско нарушување, познато и како ПТСД. Треба да се напомене дека списанието има тенденција да претерува и објавува ...

Се смирија поради заеднички проблем: Хари и Вилијам повторно разговараат

Press24 - 21.05.2020

Иако долго време се пишува за лошиот однос меѓу принцевите Хари и Вилијам, а сѐ дополнително се залади поради селидбата на Хари и Меган и одвојувањето од кралското семејство, браќата наводно повторно почнале да разговараат.

Дали принцот Хари опцу на својата венчавка пред олтарот? ВИДЕО

+инфо - 21.05.2020

Меган Маркл и принцот Хари вчера ја прославија втората годишнина од бракот, а интернетот беше преплавен со снимки од церемонијата што ја чекаше целиот свет. Деталите од сите снимки и фотографии повторно се прегледуваат, а Твитер го преплавија снимки ...

Љубов која ги издржа сите искушенија: Меган Маркл и принцот Хари ја прославија втората годишнина од бракот

Слободен Печат - 21.05.2020

Поминаа две години од бајковитата венчавка на Меган Маркл и принцот Хари. Парот го кажа судбоносното „да“ во капелата „Сент Џорџ“ во дворецот Виндзор, најстариот и најголем населен дворец на светот.

НАМАЛЕНИ ТЕНЗИИ: Принцовите Хари и Вилијам повторно зборуваат

Локално - 21.05.2020

Уште откако Меган и Хари „го кренаа сидрото“ и го најавија своето заминување од кралското семејство, од сите страни се шпекулира за односот на најпознатите браќа од британскиот престол. Иако тие за последен пат се видоа кон крајот на март во Лондон ...

Принцот Хари доживеал нервен слом – итно пренесен во психијатриска болница?

Вистина.мк - 21.05.2020

Странските медиуми пишуваат дека принцот Хари доживеал нервен слом и итно е пренесен во психијатриска болница. Здравствената состојба на принцот Хари се влошува со текот на годините, особено откако поминал 10 години служејќи војска, а капка која ја ...

Се смирија поради заеднички проблем: Хари и Вилијам повторно разговараат

+инфо - 22.05.2020

Иако долго време се пишува за лошиот однос меѓу принцевите Хари и Вилијам, а сѐ дополнително се залади поради селидбата на Хари и Меган во САД и одвојувањето од кралското семејство, браќата наводно повторно почнале да разговараат.