TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Софија Лорен доживеа несреќа, итно е оперирана

Вечер Прес - 25.09.2023

Софија Лорен денеска итно е примена во болница. Таа се лизнала во бањата и паднала во својот дом во Женева. Извор близок до весникот наведува дека Софија Лорен веднаш била однесена во болница на преглед и констатирана фрактура на бутната коска.

По пад, Софија Лорен пренесена во болница

А1 On - 24.09.2023

Италијанската актерка Софија Лорен (89) е тешко повредена по падот во нејзиниот дом во Женева во неделата наутро. Како што пренесува Corriere della Sera, актерката била пренесена во болница каде и била констатирана фрактура на колкот.