TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Војната продолжува: После писмото се огласи полусестрата на Меган

Попара - 12.02.2019

Не штедеше на зборови. Веќе во неколку наврати се пишуваше за писмото, кое војводката Меган, го испратила до нејзиниот татко во август 2018. година. Речиси една година, содржината на писмото од пет страници не и е позната на јавноста, но познато е ...

По 20 години, актерката ја смени бојата на косата (ФОТО)

Убавина и Здравје - 12.02.2019

Популарната актерка Кејт Бланшет, позната по својот порцелански тен и русата коса, ги изненади присутните на доделувањето на наградите БАФТА со промената на бојата на косата. Имено, заколнатата русокоса по 20 години одлучи да ја затемни бојата на ...

Клуни во одбрана на Меган Маркл: Не ѝ вршете притисок, сите знаеме како заврши Дијана

Кајгана - 12.02.2019

Холивудскиот актер Џорџ Клуни се огласи во врска со Меган Маркл и статусот на војвотката од Сасекс во медиумите. Тој ја спореди нејзината ситуација со онаа во која беше принцезата Дијана, мајката на нејзиниот сопруг Хари, и додаде дека медиумите ...

Џорџ Клуни одбил да му биде кум на детето на принцот Хари и Меган Маркл

Убавина и Здравје - 12.02.2019

Популарниот холивудски актер Џорџ Клуни (57) неодамна откри за медиумите дека одбива да му биде кум на детето на британскиот принц Хари и неговата бивша колешка и добра пријателка Меган Маркл .

Џорџ Клуни не сака да биде кум на детето на Меган и Хари

Слободен Печат - 12.02.2019

Таа се откажа од својата актерска кариера и се повлече од серијата „Suits“, за да може да се посвети на приватниот живот и на кралските обврски кои доаѓаат со титулата војвотка од Сасекс. Иако Меган Маркл, како поранешна колешка, му е добра ...

Џорџ Клуни: Меган Маркл секаде е прогонувана и клеветена, исто како принцезата Дајана

МакМода - 12.02.2019

Популарниот холивудски глумец Џорџ Клуни застана во одбрана на Меган Маркл, објаснувајќи им на медиумите дека нејзиниот третман од јавноста е сличен како оној кој го имала принцезата Дајана.

Меган ја прогонуваат како Дајана, Клуни во одбрана на војвотката

Репортер - 12.02.2019

Актерот Џорџ Клуни јавно застана во одбрана на својата пријателка Меган Маркл и малтретирањето на новата војвотка, го спореди со лошото искуство кое го доживеала покојната принцеза Дајана. „Секаде ја следат, постојано ја прогонуваат и осудуваат.

Џорџ Клуни застана во одбрана на Меган Маркл, нејзината состојба ја спореди со онаа на Дајана: "Сите знаеме како заврши ...

Точка - 12.02.2019

Џорџ Клуни се огласи во врска со Меган Маркл и нејзиниот статус во медиумите. Глумецот нејзината ситуација ја спореди со ситуацијата во која беше принцезата Дајана и кажал за медиумите дека премногу ѝ прават притисок на војвотката од Сасекс.

Џорџ Клуни јавно застанал во одбрана на Меган Маркл: „Ја прогонуваат како принцезата Дијана, трагичната историја се ...

Убавина и Здравје - 12.02.2019

Актерот одговорил и на гласините дали тој ќе биде кум на новото кралско бебе Славниот актер Џорџ Клуни јавно застанал во одбрана на својата пријателка Меган Маркл и го споредил малтретирањето на новата војвотка со лошото искуство кое своевремено го ...

Џорџ Клуни ја спореди Меган Маркл со принцезата Дајана: „Не дозволувајте историјата да се повтори“

Вистина.мк - 12.02.2019

Принцот Хари и Меган Маркл се блиски пријатели со парот Клуни, поради што холивудската ѕвезда имала потреба да упати апел до медиумите за објавување на невистини на новопечената војвотка. Во последните неколку месеци се пишуваше за разни барања на ...

Кејт Мидлтон го носеше накитот на принцезата Дајана на BAFTA

МакМода - 12.02.2019

Стилот на принцезата Дајана е безвремен, а тоа често знае да го потврди војвотката од Кембриџ, Кајт Мидлтон. Мидлтон носеше накит од принцезата Дајана на настанот BAFTA, кој се одржа во Лондон.

Шармантната Кејт Мидлтон ги засени филмските ѕвезди на БАФТА

Кајгана - 12.02.2019

Британското кралско семејство се поднови со еден член – сопругата на принцот Хари која е омилена „мета“ на медиумите – но се чини дека залудно би чекале да помине фасцинираноста со Кејт Мидлтон.

Сите ја голтаа со поглед: Кејт Мидлтон во фустан како венчаница и со накитот на принцезата Дајана (фото)

Вистина.мк - 12.02.2019

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон со сопругот, принцот Вилијам, се појави на БАФТА наградите во Ројал Алберт Хол во Лондон. Кога е изгледот во прашањ, таа се одлучила за бела тоалета со потписот на Александар Меквин, а со тоа ги воодушеви ...

(Фото) Кејт Мидлтон на наградите БАФТА со обетките и фустанот на принцезата Дајана

Репортер - 12.02.2019

Војвотката Кејт Мидлтон заедно со својот сопруг, принцот Вилијам се појавила на доделувањето на наградите БАФТА во Лондон, во ист фустан каков што носела принцезата Дајана во 1991 година. Кејт се одлучила за бел фустан на дизајнерот Александер ...

(ФОТО) Кој кого копира? Меган и Кејт повторно во ист капут

Женски магазин - 12.02.2019

Овие две дами од кралското семејство по сè изгледа имаат толку сличен вкус на облекување, па често можеме да ги видиме во слични модни комбинации. Меган Маркл и Кејт Мидлтон обожаваат карирани аутфити, а посебно такви капути.

Стручни лица откриваат голема тајна во кралското семејство: „Меган не е бремена, ова се причините за сомнеж“

Курир - 12.02.2019

Светските медиуми неколку недели наназад пишуваа како Меган Маркл не е бремена, и дека нејзината бременост е голема заблуда во договор со кралевското семејство. Некои медиуми тврдат дека е во прашање бременост кај сурогат мајка, а вистината се чува ...

Кејт Мидлтон уште еднаш и оддаде почит на принцезата Дајана (ФОТО)

Канал5 - 11.02.2019

Кејт Мидлтон , војвотката од Кембриџ на доделувањето на наградите БАФТА во Лондон и годинава остана верна на дизајнерот Александер Меквин. Во друштво на сопругот , принцот Вилијам , Кејт се појави во креација на Меквин на црвениот тепих.

Кејт Мидлтон ги фрли во сенка сите на црвениот тепих

+инфо - 11.02.2019

Кога Вилијам и Кејт се појавиле на црвениот тепих пред „Ројал Алберт Хол“ во Лондон, сѐ за момент застанало. Потоа со аплауз биле испратени кога влегле во салата, каде се оддржувало доделувањето на наградата на Британската филмска академија БАФТА.

Кејт блесна во бела тоалета на британските филмски награди, а сите го забележаа детаљот кој го носела во знак на ...

Точка - 11.02.2019

Доделувањето на Британските филмски награди (BAFTA) во салата Ројал Алберт во Лондон привлече големо внимание кај јавноста, како поради добитниците на наградите така и поради членовите на британското кралско семејство.

Kejт Мидлтон се појави како вистинска принцеза на БАФТА церемонијата

Локално - 11.02.2019

Вчера, 10 февруари, Британската академија за филмска и телевизиска уметност ги додели годишните награди . Како и кај повеќето од овие настани, нашиот интерес е поделен меѓу објавувањето на победниците и познатите личности кои го поминаа црвениот ...

Кејт Мидлтон во бел фустан: Критичарите потврдиле дека изгледа моќно!

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Војвотката овој пат одбрала модел на фустан со потпис на Александар Меквин Војвотката од Кембриџ го украла шоуто кога се појавила во фустан на Александар Меквин на доделувањето на наградите BAFTA.

Од какви комплекси патела Меган Маркл во минатото?

Црнобело - 11.02.2019

Денес таа им е идол на жените ширум светот. Меѓутоа, не така одамна, дамата од кралското семејство била полна со несигурности. Бракот со принцот Хари (34) ја принуди Меган Маркл (37) потполно да ги напушти социјалните мрежи.

(Фото) По 20 години Кејт Бланшет од русокоса стана бринета

Репортер - 11.02.2019

Австралиската актерка Кејт Бланшет ја промени својата боја на коса и повеќе не è русокоса. Кејт на доделувањето на наградите „БАФТА“ во Лондон се појави во елегантен црн фустан на дизајнерот Кристофер Кејн, со украсено деколте.

Сите очи вперени во Кејт Мидлтон: Модата на БАФТА наградите

Женски магазин - 11.02.2019

Црни, бели, повремено црно - бели тоалети, волуменозни панделки и тантела доминираа на црвениот килим на вчерашното доделување на британските награди БАФТА. Најголемо внимание привлече Кејт Мидлтон со долгиот лелеав бел фустан од Александар Меквин ...

Клуни во одбрана на Меган Маркл: Не ѝ вршете притисок, сите знаеме како заврши Дијана

Скопје24 - 12.02.2019

Холивудскиот актер Џорџ Клуни се огласи во врска со Меган Маркл и статусот на војвотката од Сасекс во медиумите. Тој ја спореди нејзината ситуација со онаа во која беше принцезата Дијана, мајката на нејзиниот сопруг Хари, и додаде дека медиумите ...

Прогласени најсекси патиките на светот: Меган Маркл ги прослави

Женски магазин - 11.02.2019

Меган Маркл е една од најголемите модни инфлуенсерки. Нејзиниот стил постојано се коментира и Војвотката од Сасекс привлекува внимание каде и да се појави. Доказ за влијанието што го има во модната индустрија се и патиките Veja V-10.

Војвотката Кетрин восхитува во бело на црвениот тепих на BAFTA 2019

ЗаЗабава - 11.02.2019

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам се почесни кралски гости на вечерашното доделување на наградите BAFTA 2019. На црвениот тепих во Лондон, 37-годишната припадничка на британското кралско семејство восхитуваше со беспрекорен стајлинг.

Меган Маркел со писмо до татко ѝ по свадбата: Престани да ме тормозиш преку медиумите!

Локално - 11.02.2019

Меган Маркел сè уште не може да се справи со својот татко oткако односот меѓу нив е беше нарушен. Нивните блиски пријатели споделуваат со Пипл што точно се случило. Според нивните зборови, тезата дека војвотката од Сасекс не била во комуникација со ...

Откриени нови детали од писмото кое Меган Маркл го пратила на нејзиниот татко

Вистина.мк - 11.02.2019

„Ако ме сакаш како што им велиш на новинарите, те молам престани. Пушти ни да го живееме животот во мир“ порача Меган Маркл на нејзиниот татко. Иако војвотката откако се омажи со принцот Хари се труди да има нормален однос со нејзиниот татко, сепак ...

Сите гламурозни фустани во кои славните се појавија на BAFTA 2019 (фото)

Црнобело - 10.02.2019

Вечерва во Лондон се одржуваат 72-те БАФТА награди, а на црвениот тепих беше очигледно дека ѕвездите се потрудиле да го достигнат Холивудскиот гламур. Иако актерките се покажаа во одлично модно светло, сепак појавувањето на Кејт Мидлтон во бел долг ...

(ФОТО) Кејт на БАФТА блеснала во бела тоалета, но, сите го забележале детаљот во знак на сеќавање на принцезата Дијана

Екран - 12.02.2019

Доделувањето на Британските филмски награди (BAFTA) во салата Ројал Алберт во Лондон привлече големо внимание кај јавноста, како поради добитниците на наградите така и поради членовите на британското кралско семејство.

Беспрекорна убавина: Кејт Мидлтон блесна во бело, сите очи вперени кон војвотката (ФОТО)

Курир - 11.02.2019

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам се почесни кралски гости на вечерашното доделување на наградите BAFTA 2019. На црвениот тепих во Лондон, 37-годишната припадничка на британското кралско семејство восхитуваше со беспрекорен стајлинг.