TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голот на Кулушевски го спаси Јувентус од пораз на мечот против Верона

Опсервер - 26.10.2020

Торино, 26 октомври 2020 () – Јувентус синоќа во натпревар од 5. коло на италијанскиот шампионат ремизираше со Верона со резултат 1:1. Гостите дојдоа во водство преку Андреа Фавили по еден час игра, изедначи фудбалерот со македонско потекло Дејан ...

Верона остана непоразена на гостувањето кај Јувентус

Нетпрес - 25.10.2020

Во средбата од петтото коло на италијанската Серија А, Верона ремизираше во Торино против актуелниот шампион Јувентус, кој сѐ уште игра без својата најголема ѕвеза Кристијано Роналдо, а кому ова е третиот нерешен резултат во последните четири кола.

Јувентус не можеше да се соземе од шокот и на крај не победи (Видео)

Спортманија - 25.10.2020

Верона непоразена си замина од Торино Јувентус и Верона ремизираа 1:1 на меч одигран во Торино, резултат кој е можеби и најголемо изненадување во досегашниот дел од Серија А. Италијанскиот првак се мачеше и на крајот не успеа да го скрши отпорот на ...

Кулушески го спаси Јувентус од пораз, браќата Инсиње испишаа историја во Серија А (ВИДЕО)

Слободен Печат - 25.10.2020

Фудбалерите на италијанскиот шампион освоија само бод во Торино против Верона во рамките на петтото коло до Серија А. Јувентус не успеа да ја победи Верона, одигра 1:1 и по трет пат во петте кола ремизира со што уште еднаш покажа колку му ...

Нова шлаканица за Пирло: Кулушевски спаси бод против Верона

Екипа - 25.10.2020

Јувентус со многу мака успеа да стигне до еден бод на домашниот натпревар против Верона (1-1), уште еден доказ за слабата форма на тимот на стартот на сезонава под водство на Андреа Пирло.

Јувентус не успеа да ја победи и Верона (Видео)

Дерби - 25.10.2020

Неубедливата серија на Јувентус продолжи и на дуелот против Верона на домашен терен, па „бјанконерите“ освоија само бод по ремито 1:1 во Торино. Верона добро го започна натпреварот, имаше неколку сериозни обиди, додека на спротивната страна Куадрадо ...

Верона после 30 години освои бод против Јувентус во Торино 🎥

Спортски - 25.10.2020

Верона и Јувентус ремизираа (1:1) во натпревар од 5-тото коло во италијанската Серија А. Јувентус не блеска оваа сезона. Иако се уште е без пораз екипата на Пирло не игра како што се очекува од бранителот на тронот и вечерва и дозволија на Верона да ...

Јувентус требаше да прими гол за да почне да игра, Кулушевски со прекрасен гол спасуваше од пораз (ВИДЕО)

24Фудбал - 25.10.2020

Јувентус ремизираше против Верона на домашен терен, гостите поведоа преку Фавили а домаќините изедначија со голот на Кулушевски, Македонецот погоди прекрасно по една соло акција. Второ реми во низа за Јувентус во Серија А, откако „старата дама“ не ...

ВИДЕО: Кулушевски ја „измеша“ одбраната на Верона и го спаси Јуве!

Gol.mk - 25.10.2020

Јувентус приреди уште едно изненадување за навивачите и на домашен терен не успеа како голем фаворит да слави над Верона (1-1) во рамки на 5. коло од италијанската Серија А. Извештај од натпреварот: Бранителот на титулата го одигра третото реми ...

Кулушевски со голчиште ги спаси Јуве од засрамувачки пораз

TopSport - 25.10.2020

Дејан Кулушевски во финишот на мечот го постигна својот втор гол во дресот на Јувентус, за да помогне „бјанконерите“ да извлечат 1:1 реми против Верона во уште еден неимпресивен меч на Андреа Пирло. Алваро Мората во 45.

(ВИДЕО) Роналдо, врати се, Јуве не може да победи без тебе!

Спортклуб - 25.10.2020

Два натпревара во низа, на двата Јувентус беше голем фаворит, но на ниеден не успеа да победи. Прво Кротоне направи сензација освојувајќи го првиот бод во сезоната против актуелниот шампион, а вечерва и Верона од Торино си замина непоразена.

Ново разочарување во Торино: Верона му одзеде бодови на Јувентус

Sport M - 25.10.2020

Јувентус и Верона ремизираа (1: 1) во натпреварот од петтото коло на италијанската Серија А. Торинскиот тим не блеска оваа сезона. Иако се уште се без пораз, тимот на Андреа Пирло не блеска и вечерва и дозволија на Верона да им ги одземе бодовите.

Кулушевски му донесе реми на шампионот против Верона (ВИДЕО)

SportMedia - 25.10.2020

По само 15 минути поминати во игра, Дејан Кулушевски погоди во мрежата на Верона и го спаси италијанскиот шампион од пораз на домашен терен во последниот меч од 5. коло во Серија А кој беше на програмата денеска.

Кулушевски го спаси Јувентус од пораз сред Торино (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.10.2020

Несудениот македонски репрезентативец Дејан Кулушевски беше херој на италијанскиот шамион Јувентус во ремито (1-1) против Верона во петтото коло од Серија А. Јувентус во финишот на првото полувреме постигна гол преку Алваро Мората, но погодокот беше ...

ВИДЕО: Клушевски го спаси Јувентус од пораз, Верона по 32 години непоразена го напушта Торино

Дриблинг - 25.10.2020

Јувентус и Верона одиграа нерешено 1-1, шампионот на Италија се спасуваше од пораз со гол на Кулушевски во 78 минута од средбата. Верона за прв пат по 32 години непоразена го напушта Торино, гостите поведоа со голот на Фавали во 60 минута.

ВИДЕО: Пирло и Јувентус во шок

Sport M - 25.10.2020

Андреа Фавили ја доведе Верона во водство против Јувентус во Торино. Се играше во 60. минута кога гостите одиграа одлична акција. Закањи го ангажираше Фавили, а тој погоди за 0:1. Андреа Пирло и Јувентус се во шок, а изразот на лицето на новиот ...

ФОТО: Како изгледа Јувентус без Роналдо, Пирло офанзивно против Верона

Дриблинг - 25.10.2020

Јувентус вечерва е апсолутен фаворит против Верона, но „старата дама“ вечерва ќе настапи без Роналдо кој е во изолација поради ковид-19. Пирло во нападот со Дибала и Мората, додека Кулушевски е на клупата за резерви, натпреварт започнува од 20-45 ...

Јуве требаше да прими гол за да почне да игра, Кулушевски со прекрасен погодок спасуваше од пораз (ВИДЕО)

МКД - 25.10.2020

Јувентус ремизираше против Верона на домашен терен, гостите поведоа преку Фавили а домаќините изедначија со голот на Кулушевски, Македонецот погоди прекрасно по една соло акција. Второ реми во низа за Јувентус во Серија А, откако „старата дама“ не ...

Кулушевски херој на Јувентус, Верона по 30 години освои бод во Торино 🎥

СуперСпорт - 25.10.2020

Верона и Јувентус ремизираа (1:1) во натпревар од 5-тото коло во италијанската Серија А. Јувентус не блеска оваа сезона. Иако се уште е без пораз екипата на Пирло не игра како што се очекува од бранителот на тронот и вечерва и дозволија на Верона да ...

Кулушевски со голчиште ги спаси Јуве од засрамувачки пораз

Макфакс - 25.10.2020

Дејан Кулушевски во финишот на мечот го постигна својот втор гол во дресот на Јувентус, за да помогне „бјанконерите“ да извлечат 1:1 реми против Верона во уште еден неимпресивен меч на Андреа Пирло. Алваро Мората во 45.

Кулушевски со голчиште ги спаси Јуве од засрамувачки пораз

Опсервер - 25.10.2020

Дејан Кулушевски во финишот на мечот го постигна својот втор гол во дресот на Јувентус, за да помогне „бјанконерите“ да извлечат 1:1 реми против Верона во уште еден неимпресивен меч на Андреа Пирло. Алваро Мората во 45.

Голот на Кулушевски го спаси Јувентус од пораз на мечот против Верона

Sport M - 26.10.2020

Торино, 26 октомври 2020 (МИА) – Јувентус синоќа во натпревар од 5. коло на италијанскиот шампионат ремизираше со Верона со резултат 1:1. Гостите дојдоа во водство преку Андреа Фавили по еден час игра, изедначи фудбалерот со македонско потекло Дејан ...

Голот на Кулушевски го спаси Јувентус од пораз на мечот против Верона

Курир - 26.10.2020

Јувентус синоќа во натпревар од 5. коло на италијанскиот шампионат ремизираше со Верона со резултат 1:1. Гостите дојдоа во водство преку Андреа Фавили по еден час игра, изедначи фудбалерот со македонско потекло Дејан Кулушевски во 78 минута.