TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Си-би-ес: Роналдо добил понуда од 216 милиони евра

TopSport - 26.11.2022

Ал-Наср, клуб од Саудиска Арабија, му понудил тригодишен договор вреден 216 милиони евра на Кристијано Роналдо, тврди Си-би-ес спорт. Да потсетиме, Манчестер јунајтед го раскина договорот со Роналдо, што се очекуваше по долгиот спор меѓу славниот ...

Кристијано Ронадло доби понуда од 225 милиони евра од клубот кој го бараше и Столе Димитриевски

Екипа - 26.11.2022

Кристијано Роналдо и официјално го напушти Манчестер Јунајтед по интервјуто со Пирс Морган, а сега е слободен да ја бира новата дестинација. Португалецот кој ова лето одби пребогата понуда од Саудиска Арабија сега повторно е ставен во голема дилема ...

„Си-Би-Ес“: Роналдо официјално доби понуда од С. Арабија – три години за 225 милиони долари!

Sport 1 - 26.11.2022

Кристијано Роналдо, најдобриот португалски фудбалер на сите времиња кој пред неколку дена официјално раскина со Манчестер јунајтед и шест месеци пред истекот на договорот на „Олд Трафорд“ спогодбено ја прекинаа соработката, сега доби официјална ...

Роналдо постави рекорд на Светското првенство и ја однесе репрезентацијата на вечера. Тројца соиграчи го одбија

Sport M - 26.11.2022

Репрезентацијата на Португалија ја победи Гана со 3:2 во првото коло од групата Х на Светското првенство. Првиот гол за Португалците го постигна нивниот капитен Кристијано Роналдо (37), кој со тоа стана првиот фудбалер во историјата кој постигнал ...

Роналдо организирал вечера во луксузен ресторан, тројца играчи не се појавиле

Спортски - 26.11.2022

Кристијано Роналдо е во центарот на вниманието од моментот кога го даде контроверзното интервју кај Пирс Морган, па продолжи со одличниот настап за Португалија на Мундијалот. Роналдо постигна гол во победата од 3:2 со што стана првиот играч на кого ...

Роналдо решил да ги почести колегите со вечера - тројца одбиле да се појават!

Sport 1 - 26.11.2022

Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо постигна гол во победата од 3-2 против Гана, а со оа испиша историја како единствен фудбалер кој успеал да постигне гол на пет Мундијали по ред. Роналдо по натпреварот решил да ги почести неговите колеги со ...

Роналдо честел вечера во Доха, тројца од соиграчите не се појавиле

TopSport - 26.11.2022

Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо (37) ги награди соиграчите (3:2) со вечера по победата над Гана (3:2) на почетокот на Светското првенство. По натпреварот во кој постигна гол и влезе во историјата како единстврниот играч кој бил стрелец на ...

Перез пресече: Реал Мадрид донесе конечна одлука за Роналдо

СуперСпорт - 26.11.2022

Кристијано Роналдо го прекина договорот со Манчестер јунајтед по контроверзното интервју со Пирс Морган, по што почнаа шпекулациите за неговата иднина. Дел од медиумите шпекулираа дека Роналдо ќе се врати во Реал Мадрид, кој има проблеми во нападот, ...

ФОТО: Роналдо ги честел вечера соиграчите, тројца не дошле

Курир - 26.11.2022

Кристијано Роналдо ги извел своите соиграчи од Португалија на вечера на Светското првенство во Катар додека зад себе ја остава драмата околу неговото заминување од Манчестер Јунајтед. Тимот на Португалија бил фотографиран заедно на вечера откако ...

Роналдо знае каде нема да продолжи - таму каде што му нудат најмногу пари

Sport 1 - 26.11.2022

Кристијано Роналдо во моментов е без клуб, додека тој настапува на Светското првенство, неговиот агент Жорж Мендеш му бара нова средина, а тој добил насоки од фудбалерот каде сака да игра.

Португалците објаснија што извади Роналдо од гаќите! (Видео)

Спортманија - 26.11.2022

Директорот на прес-службата на португалската фудбалска репрезентација, Франсиско Абреу, даде одговор на прашањето што извади Кристијано Роналдо од своите гаќички за време на мечот со Гана, и потоа го стави во уста и почна да го џвака.

Роналдо знае каде сигурно нема да продолжи

Спортски - 26.11.2022

Кристијано Роналдо остана без клуб и моментално не размислува за следниот чекор во кариерата, бидејќи е фокусиран на Светското првенство. Иако утрово се појави информација дека би можел во бразилски Фламенго (ТУКА).

Роналдо доби понуда од најдобриот тим во Јужна Америка

СуперСпорт - 26.11.2022

Кристијано Роналдо пред неколку дена остана без клуб, откако неговиот договор беше раскинат од Манчестер јунајтед по контроверзното интервју со Пирс Морган. Неколку тимови веќе покажаа интерес за услугите на Роналдо, а во Јужна Америка почнаа ...

Роналдо пред потпис со екипа со која би можел да стане – светски првак!

Sport 1 - 26.11.2022

Кристијано Роналдо во моментов е без клуб, по отказот што го доби од Манчестер Јунајтед поради бомбастичното интервју за Пирс Морган во кое ги нападна сите во клубот, поради што е новогодишна желба на речиси секој светски клуб, кој барем приближно ...

Бруно Фернандеш: Се надевам дека ќе продолжат да го критикуваат Роналдо!

SportMedia - 26.11.2022

Кристијано Роналдо во последно време е постојано на мета на критичарите, а неговиот соиграч од националниот тим, Бруно Фернандеш, смета дека токму бројните негативни коментари позитивно се одразуваат на него.

Најдобриот тим во Јужна Америка му нуди шанса на Кристијано Роналдо да биде светски првак!

Спортманија - 26.11.2022

После саудискиот Ал Хилал, и бразилски Фламенго се јави со интерес за ангажирање на португалската фудбалска мега ѕвезда Кристијано Роналдо. Актуелниот освојувач на Копа Либертадорес, посакува да го донесе Роналдо во Рио де Жанеиро, и да му даде ...

Одвратно!!! Роналдо ја стави раката во гаќите, извади нешто, го стави во уста и го изеде! (ВИДЕО)

Во Центар - 25.11.2022

Славниот португалски фудбалер Кристијано Роналдо е главна тема на светските медиуми поради неговиот гаден потег. Имено, на интернет се појави видео на кое Роналдо ја става раката во гаќите, вади нешто, го става во уста и џвака! Што криел Роналдо во ...

Роналдо скока две глави повисоко од одбраната на Гана (ФОТО)

PressingTV - 25.11.2022

Кристијано Роналдо игра добро во Катар и очигледно е дека отказот од Манчестер Јунајтед немаше големо влијание. На мечот со Гана даде гол од пенал и тоа беше погодок на петто светско првенство.

Роналдо: Јас сум единствениот што постигнал гол на пет светски првенства по ред и горд сум на тоа

Lider - 25.11.2022

Португалскиот фудбалски репрезентативец Кристијано Роналдо проговори за рекордот по голови на Светските првенства. Роналдо постигна гол на пет Мундијали ред. Против Гана вчера реализираше пенал на СП 2022 година.

(Видео) Роналдо извади мастика од шорцот на мечот со Гана

Репортер - 25.11.2022

Камерите го снимија капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо како извади мастика од шорцот на мечот со Гана. Многумина се згрозија од ваквиот потег, но други пак мислат дека има некаков внатрешен џеб во долниот дел од опремата и дека таму става ...

Фернандеш: Ја гледаме најдобрата верзија на Кристијано кога тој е критикуван

Независен - 25.11.2022

Португалскиот играч за врска Бруно Фернандеш го истакна одговорот на Кристијано Роналдо кој периодов е изложен на критики поради слабите игри во неговиот доскорешен клуб Манчестер јунајтед.

Роналдо: Јас сум единствениот што постигнал гол на пет светски првенства по ред и горд сум на тоа

Во Центар - 25.11.2022

Португалскиот фудбалски репрезентативец Кристијано Роналдо проговори за рекордот по голови на Светските првенства. Роналдо постигна гол на пет Мундијали ред. Против Гана вчера реализираше пенал на СП 2022 година.

Фернандеш: Ја гледаме најдобрата верзија на Кристијано кога тој е критикуван

Во Центар - 25.11.2022

Португалскиот играч за врска Бруно Фернандеш го истакна одговорот на Кристијано Роналдо кој периодов е изложен на критики поради слабите игри во неговиот доскорешен клуб Манчестер јунајтед.

Нова опција за Роналдо: Може да оди во клуб со кој ќе се бори светската титула!

Спортски - 26.11.2022

Кристијано Роналдо пред неколку дена остана без клуб, откако неговиот договор беше раскинат од Манчестер јунајтед по контроверзното интервју со Пирс Морган. Неколку тимови веќе покажаа интерес за услугите на Роналдо, а во Јужна Америка почнаа ...

Не се знае кој ќе биде нов клуб на Роналдо, но јасно е каде нема да игра - таму каде што му нудат најмногу пари

24Фудбал - 26.11.2022

Кристијано Роналдо во моментов е без клуб, додека тој настапува на Светското првенство, неговиот агент Жорж Мендеш му бара нова средина, а тој добил насоки од фудбалерот каде сака да игра.

Роналдо честел вечера во Доха, тројца од соиграчите не се појавиле

Макфакс - 26.11.2022

Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо (37) ги награди соиграчите (3:2) со вечера по победата над Гана (3:2) на почетокот на Светското првенство. По натпреварот во кој постигна гол и влезе во историјата како единстврниот играч кој бил стрелец на ...

Роналдо честел вечера во Доха, тројца од соиграчите не се појавиле

А1 On - 26.11.2022

Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо (37) ги награди соиграчите (3:2) со вечера по победата над Гана (3:2) на почетокот на Светското првенство. По натпреварот во кој постигна гол и влезе во историјата како единстврниот играч кој бил стрелец на ...

Затоа е феномен на 37 години: Погледнете ја реакцијата на дефанзивецот на Гана кога Роналдо скокна „два метра“

Република - 26.11.2022

Кристијано Роналдо игра добро во Катар и очигледно е дека отказот од Манчестер Јунајтед немаше големо влијание. На мечот со Гана даде гол од пенал и тоа беше погодок на петто светско првенство.