TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барди си оди од Леванте, но останува во Ла Лига

Дерби - 19.01.2022

Како што стојат работите, македонскиот репрезентативец Енис Барди ќе си замине од редовите на Леванте. Заминувањето на одличниот играч од средниот ред нема да биде во јануари, туку во јуни кога неговиот договор ќе истече и тој ќе може да ја промени ...

Реал Сосиедад го идентификуваше Барди како замена за Јанузај и Силва

24Фудбал - 19.01.2022

Македонецот допрва треба да одлучи што понатаму во својата кариера од причина што неговиот актуелен договор со Леванте истекува на лето. Реал Сосиедад и натаму работи на тоа да ги продолжи договорите на Аднан Јанузај и Давид Силва, двоецот кој е од ...

Барди е опција за средниот ред во Реал Сосиедад

Gol.mk - 19.01.2022

Реал Сосиедад напорно работи да ги продолжи договорите со Давид Силва и Аднан Јанузај . Клубот е свесен дека можеби еден од нив ќе мора да си замине, па започна да разгледува опции како нивна замена.

Енис Барди од лето во Реал Сосиедад?

МакФудбал - 19.01.2022

Македонскиот репрезентативец Енис Барди ќе остане во Ла Лига и следната сезона, но ќе го напушти Леванте и ќе го облече дресот на Реал Сосиедад. Како што тврдат шпанските медиуми, баскискиот клуб е сериозно заинтересиран за „десетката“ на Македонија ...

Енис Барди на „радарот“ на Реал Сосиедад

Екипа - 19.01.2022

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди е на мета на Реал Сосиедад, пренесуваат шпанските медиуми. Баскијците сакаат да го доведат во своите редови одличниот играч за врска, но не во јануарскиот преоден рок туку на крајот на сезоната кога ...

Реал Сосиедад тргнува по Барди – Баскијците ептен загреани за македонскиот „снајпер“!

Sport 1 - 19.01.2022

Шпански Реал Сосиедад е многу загреан за да го ангажира македонскиот репрезентативец Енис Барди во своите редови, но не во овој зимски преоден рок, туку на лето, кога би го земал бесплатно после завршување на договорот, најави „Ел Гол Дигитал“ од ...

Барди во јуни се сели во Сосиедад!?

SportMedia - 19.01.2022

За Енис Барди, еден од нашите најдобри фудбалери и член на Леванте, силно заинтересиран бил Реал Сосиедад, така денеска пишиуваат и известуваат медиумите во Шпанија. Но тој трансфер би се реалзирал дури во јуни, кога на Барди и официјално му ...