TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Снимка од тешка несреќа утринава во Зрењанин - автомобил влета во кафуле

Press24 - 19.07.2019

Во Зрењанин утринава се случила несекојдневна сообраќајна несреќа меѓу два автомобили, после која возачот на едното возило изгубил контрола и влетал во автомобилот во блиското кафуле. Во утринскиот судир повредени се три лица.

„Зарем детето да дознае дека остана без татко од вестите“ - неутешна сопругата на пилотот чиј авион се сруши во ...

Press24 - 19.07.2019

47-годишниот Владимир Булат остана мртов на лице место кога неговиот авион се сруши и се заби во земја кај аеродромот Ечка. Семејството веста ја дознало од медиумите. Пилото од Белград, претседател на аеро-клубот Фалконс и еден од најискусните ...

Ужас во Зрењанин, автомобил влетал во кафуле по судир, тројца повредени

+инфо - 19.07.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово во Зрењанин. Во полицијата е потврдено дека сообраќајката се случила околу 7.10 часот. Во несреќата учествувале две возила, објави порталот „ Зрењанински “.

Предизвикал судир, па со автомобилот се забил во угостителски објект во Зрењанин(видео)

AKO - 19.07.2019

Три лица се повредени кога возачот на автомобил удрил во друго возило на крстосница во Зрењанин, а потоа од силината на ударот влетал во ресторан , кој за среќа во тој момент сѐ уште не бил отворен.

Страотна несреќа во Зрењанин, автомобил влетал во кафуле, три лица повредени

Магазин - 19.07.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случила утринава на спојката на улицата Цар Душан со гратската магистрала, објави порталот зрењански.ком. За порталот полицијата изјавила дека несреќата се случила утринава околу 7, часот, а во сообраќајната несреќа ...

Малолетниот син на загинатиот пилот на вести видел дека татко му е мртов

+инфо - 19.07.2019

Таа низ солзи повторуваше „Зар детето вака да дознае дека остана без татко? Не стигнав ни да го подготвам“, рекол очевидец за потресната сцена. На местото на несреќата каде загина 47-годишниот Владимир Булат од Белград, се појавила и неговата ...

НЕЗАПАМЕТЕН КАРАМБОЛ ВО ЗРЕЊАНИН: Автомобил влетал во кафуле, тројца повредени

Слободен Печат - 19.07.2019

Од тамошната полиција било потврдено дека сообраќајката се случила околу 7.10 часот утрово. Изутринава се случила тешка сообраќјна несреќа во Зрењанин, при што автомобил, откако се судрил во друго возило, влетал во кафуле, а три лица се здобиле со ...

Малолетниот син на пилотот кој загина кај Зрењанин за трагедијата слушнал на вести

Слободен Печат - 19.07.2019

Сопругата на Булат била видно потресена и не можела да се смири, пренесуваат очевидци за српските медиуми. Вчера при пад на авион кај Зрењанин во Србија загина 47-годишниот Владимир Булат, искусен пилот од Белград, а неговиот малолетен син на вести ...

Еден загинат во авионската несреќа кај Зрењанин

Алсат-М - 18.07.2019

Претседателот на Аероклубот во Зрењанин, Владимир Булат (47) загина во авионската несреќа што изутринава се случи во соседна Србија, во близина на градот Зрењанин. Локалните медиуми пренесоа дека несреќата се случила за време на изведување акробации ...

Се урна авион во близина на Зрењанин, пожарникарите со часови се обидуваат да го извлечат телото на загинатиот пилот

Макфакс - 18.07.2019

Малиот авион Злин 526 Ф со пилотот Владимир Булат (47) падна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин. Според РТС, пилотот Булат починал. Несреќата се случи додека Булат, кој беше претседател на Аероклуб Зрењанин, изведуваше акробатски лет.

Спортски авион се урна во Србија

Алсат-М - 18.07.2019

Мал авион се урна во близина на аеродромот „Ечка“ кај Зрењанин. Според пишувањата на српските медиуми, се работи за спортски авион со кој управувал претседателот на аероклубот од Зрењанин, Владимир Булат.

СЕ УРНА АВИОН ВО ЗРЕЊАНИН: Авионот по падот се забил два метри во земјата, пилотот починал

Фактор - 18.07.2019

Авион при акробатски лет ненадејно паднал и се забил околу два метра под земјата. Пилотот на авионот и претседател на аероклубот Зрењанин, четириесет и седум годишниот, Владимир Булат го загубил животот во несреќата.

Загина 47-годишен пилот при пад на авион кај Зрењанин

+инфо - 18.07.2019

Четириесет и седумгодишниот Владимир Булат од Белград загинал денес во пад на авион Злин 526Ф, кој поради засега непознати причини, се срушил близу до аеродромот Ечка. – Пилотот очигледно изгубил контрола за време на летот над аеродромот и дошло до ...

Падна мал авион во Србија, загина пилотот

ТВ21 - 18.07.2019

Мал авион од типот „Злин 526 Ф“ падна во близина на спортскиот аеродром во српскиот град Зрењанин. Медиумите пренесуваат дека пилотот загинал. Пилотот Владимир Булат бил претседател на аероклуб во Зрењанин, и изведувал акробатски лет.

Загина претседателот на ,,Аероклуб Зрењанин“ изведувајќи акробатски лет

AKO - 18.07.2019

Владимир Булат (47), загина при пад на мал авион марка Злин 526 Ф, во близина на спортскиот аеродром Ечка крај Зрењанин. Според српските медиуми, Булат бил сам во авионот и изведувал акробатски лет.

ФОТО: Падна авион кај Зрењанин - со предниот дел се забил 2 метри во земја

Press24 - 18.07.2019

Мал авион Злин 526 Ф со пилотот Владимир Булат паднал во близина на аеродромот кај Зрењанин. Булат, кој инаку е претседател на Аероклубот Зрењанин, изведувал акробатски лет. РТВ дознава дека пилотот загинал.

Авион се урна кај Зрењанин: Загина 47-годишен пилот

Слободен Печат - 18.07.2019

Инспектори од Центарот за истражување на несреќи во сообраќајот се упатиле на лице место за да извршат увид. При пад на авион кај Зрењанин денеска загинал 47-годишниот пилот Владимир Булат од Белград, пренесува Курир.рс Инспектори од Центарот за ...

Се сруши спортски авион во Србија, со предниот дел се забил два метра во земја

Пулс24 - 18.07.2019

Мал спортски авион Zlin 526F, со кој управувал 47-годишниот пилот Владимир Булат, утрово во 08:30 часот падна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин. Булат, кој е претседател на Аероклубот во Зрењанин изведувал акробатски лет, а авионот паднал ...

Голема трагедија: се сруши авион во Србија, загина пилотот!

Магазин - 18.07.2019

Мал авион кој бил управуван од 47-годишниот пилот Владимир Булат, се урна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин, Србија. Владимир Булат, кој е инаку претседател на Аероклубот во Зрењанин, загина при пад на мал авион марка Злин 526 Ф, во близина ...

Со часови се обидуваат да го извадат телото на пилотот од авионот два метра забиен во земја

Република - 18.07.2019

Пожарникари повеќе од два часа се обидуваат да го извадат телото на настраданиот пилот Владимир Булат(47) од остатоците на авионот Злин 526 Ф, со кој при падот, се зарил дури два метра под земја. Глетката на местото на страшната несреќа е стравична.

Се урна авион во соседна Србија- се забил два метра под земја

Курир - 18.07.2019

Мал авион управуван од 47-годишниот пилот Владимир Булат, падна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин, Србија. Булат, кој е претседател на Аероклубот во Зрењанин, изведувал акробатски лет.

ВИДЕО: Снимка од тешка несреќа утринава во Зрењанин- автомобил влета во кафуле

Курир - 19.07.2019

Во Зрењанин утринава се случила несекојдневна сообраќајна несреќа меѓу два автомобили, после која возачот на едното возило изгубил контрола и влетал во автомобилот во блиското кафуле. Во утринскиот судир повредени се три лица.

„Зарем детето да дознае дека остана без татко од вестите“- неутешна сопругата на пилотот чиј авион се сруши во Зрењанин

Курир - 19.07.2019

47-годишниот Владимир Булат остана мртов на лице место кога неговиот авион се сруши и се заби во земја кај аеродромот Ечка. Семејството веста ја дознало од медиумите. Пилотот од Белград, претседател на аеро-клубот Фалконс и еден од најискусните ...

Ужас во Зрењанин, автомобил влетал во кафуле по судир, тројца повредени

24Инфо - 19.07.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово во Зрењанин. Во полицијата е потврдено дека сообраќајката се случила околу 7.10 часот. Во несреќата учествувале две возила, објави порталот „ Зрењанински “.

При пад на мал авион кај Зрењанин, загина 47-годишен пилот

Независен - 18.07.2019

Претседателот на Аероклубот во Зрењанин, Владимир Булат (47) загина во авионската несреќа што изутринава се случи во соседна Србија, во близина на градот Зрењанин. Локалните медиуми пренесоа дека несреќата се случила за време на изведување акробации ...

Се урна авион во близина на Зрењанин, пожарникарите со часови се обидуваат да го извлечат телото на загинатиот пилот

24Инфо - 18.07.2019

Малиот авион Злин 526 Ф со пилотот Владимир Булат (47) падна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин. Според РТС, пилотот Булат починал. Несреќата се случи додека Булат, кој беше претседател на Аероклуб Зрењанин, изведуваше акробатски лет.

Спортски авион се урна во Србија

24 Вести - 18.07.2019

Мал авион се урна во близина на аеродромот „Ечка“ кај Зрењанин. Според пишувањата на српските медиуми, се работи за спортски авион со кој управувал претседателот на аероклубот од Зрењанин, Владимир Булат.

Детали за авионската несреќа во Србија: Загина пилотот кој изведувал акробатски лет (ФОТО)

Курир - 18.07.2019

Владимир Булат (47), загина при пад на мал авион марка Злин 526 Ф, во близина на спортскиот аеродром Ечка крај Зрењанин. Според српските медиуми, Булат бил сам во авионот и изведувал акробатски лет.

ФОТО: Падна мал авион во Србија, загина пилотот

Скопје1 - 18.07.2019

Мал авион се урна во близина на аеродромот „Ечка“ кај Зрењанин. Во несреќата загина претседателот на аероклубот од Зрењанин, Владимир Булат. Несреќата се случила за време на акробатски лет.

Загина пилотот чиј авион се сруши кај Зрењанин

Фокус - 18.07.2019

При пад на авион кај Зрењанин денеска загинал 47-годишниот пилот Владимир Булат од Белград, пренесува Курир.рс Инспектори од Центарот за истражување на несреќи во сообраќајот се упатиле на лице место за да извршат увид.

Мал авион се урна кај Зрењанин, Србија – Пилотот загина

iPortal - 18.07.2019

Владимир Булат, кој е инаку претседател на Аероклубот во Зрењанин, загина при пад на мал авион марка Злин 526 Ф, во близина на спортскиот аеродром Ечка крај Зрењанин. Како што пишува Курир.рс, Булат предниот дел се забил два метри во земјата, при ...

Падна авион во Србија: Се забил со предниот дел два метра под земја

Република - 18.07.2019

Мал авион управуван од 47-годишниот пилот Владимир Булат, падна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин, Србија. Булат, кој е претседател на Аероклубот во Зрењанин, изведувал акробатски лет.

(ВИДЕО) Во Зрењанин, автомобил влета во кафуле

Скопје1 - 19.07.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово во Зрењанин. Во полицијата е потврдено дека сообраќајката се случила околу 7.10 часот. Во несреќата учествувале две возила, објави порталот „ Зрењанински “.

Падна мал авион во Србија, загина пилотот

Скопје1 - 18.07.2019

Претседателот на Аероклубот во Зрењанин, Владимир Булат (47) загина во авионската несреќа што изутринава се случи во соседна Србија, во близина на Зрењанин. Српските медиуми објавуваат дека несреќата се случила за време на изведување акробации со ...

Авионска несреќа при акробатски лет во Србија

Н.Македонија - 18.07.2019

Мал авион од моделот „злин 526ф“ падна во близина на аеродромот Ечка, кај Зрењанин во Србија, а според информациите од српските медиуми во несреќата загинал пилотот Владимир Булат. Несреќата се случила утрово додека Булат, кој беше претседател на ...

ФОТО: Ова е пилотот кој загина при пад на авион во Зрењанин - Владимир изгубил контрола над леталото и се забил во ...

Press24 - 18.07.2019

Владимир Булат (47), загина при пад на мал авион марка Злин 526 Ф, во близина на спортскиот аеродром Ечка крај Зрењанин. Според српските медиуми, Булат бил сам во авионот и изведувал акробатски лет.

Се урна мал авион во Србија

Алфа - 18.07.2019

Мал авион управуван од 47-годишниот пилот Владимир Булат, падна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин, Србија. Булат, кој е претседател на Аероклубот во Зрењанин, изведувал акробатски лет.

Се урна авион во близина на Зрењанин, пожарникарите со часови се обидуваат да го извлечат телото на загинатиот пилот

Точка - 18.07.2019

Малиот авион Злин 526 Ф со пилотот Владимир Булат (47) падна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин. Според РТС, пилотот Булат починал. Несреќата се случи додека Булат, кој беше претседател на Аероклуб Зрењанин, изведуваше акробатски лет.