TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Артилериска граната уништена во Росоман

Курир - 17.10.2020

На 16.10.2020 во 14:50 часот во ОВР Кавадарци, Б.З.(54) од Росоман пријавил дека во 14.30 часот, на место викано „Рибаречко“ во Росоман, на брегот од Црна Река, пронашол стара артилериска граната калибар со зрно од 80мм.

Билтен на МВР: во нива пронајдени стари минифрлачки гранати

Битола Њуз - 17.10.2020

Во СВР Битола, Н.С. од село Карамани, битолско, пријавил дека во нива во атарот на селото пронашол две стари минофрлачки гранати од Првата светска војна калибар 75 милиметри. Гранатите се безбедно подигнати од пиротехничар од Дирекцијата за заштита ...

Пронајдени две стари минофрлачки гранати од Првата светска војна калибар 75 мм

Опсервер - 17.10.2020

На 15.10.2020 во СВР Битола, Н.С. од с.Карамани, битолско, пријавил дека во нива во атарот на селото пронашол две стари минофрлачки гранати од Првата светска војна калибар 75 мм. Гранатите се безбедно подигнати од пиротехничар од Дирекцијата за ...

Пронајдени две стари минофрлачки гранати од Првата светска војна калибар 75 мм

Скопје инфо - 17.10.2020

На 15.10.2020 во СВР Битола, Н.С. од с.Карамани, битолско, пријавил дека во нива во атарот на селото пронашол две стари минофрлачки гранати од Првата светска војна калибар 75 мм. Гранатите се безбедно подигнати од пиротехничар од Дирекцијата за ...