TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кевин Дурант ја засилува најбогатата франшиза во НБА!?

Sport 1 - 11.02.2019

Еден од најдобрите играчи во НБА, Кевин Дурант, се очекува од наредната сезона да ги замени Голден Стејт Вориорс со некој друг тим во лигата. Шпекулациите никогаш не биле посилни дека крилниот играч има големи шанси да биде лидер на најбогата ...

Кризата продолжува и со Леброн: Тежок пораз на Лејкерс во Филаделфија

Кајгана - 11.02.2019

Без разлика на тоа што Леброн се врати во стартната постава на Лос Анџелес Лејкерс, тимот сепак не покажува дека набрзо ќе излезе од резултатската криза која започна кога Џејмс се повреди.

Далас беше пред уверлив пораз, но потоа до израз дојде неверојатниот Дончиќ (Видео)

Дерби - 11.02.2019

Далас успеа да стигне до победа на мечот со Портланд на маестрален начин, бидејќи Маверикси во најголем дел од средбата имаа двоцифрена негатива, се до моментот кога на сцена не стапи неверојатниот Лука Дончиќ.

Далас губеше со 15 разлика, и тогаш на сцена стапи Дончиќ! (ВИДЕО)

МКД - 11.02.2019

Лука Дончиќ одигра маестрално во последните десет минути од мечот со Портланд и му донесе победа на неговиот тим иако Далас губеше со 15 поени разлика. Далас го победи Портланд со 102:101, а главен и во овој меч за маверикс беше словенечкото чудо ...

(ВИДЕО) Филаделфија си играше со Лејкерс

Basketball - 11.02.2019

Вториот најтрофеен тим во НБА лигата ќе има големи проблеми да се пласира во плеј-офот ако продолжи да игра вака. И по враќањето на Леброн Џејмс, Лејкерс не можат да фатат ритам и претрпеа тежок пораз од Филаделфија со 143:120.

ВИДЕО: Сите нокешни натпревари во НБА

AKO - 11.02.2019

Во НБА лигата се одиграа пет натпревари , Лука Дончиќ повторно го привлече вниманието со нова извонредна игра, Далас славеше против Портланд , словенецот постигна 28 ...

Тесна победа на Вориорс, Санс во црна серија

Нетпрес - 11.02.2019

Феникс Санс изминатата ноќ го впишаа 14-от последователен пораз, откако со 104:117 беа поразени кај Сакраменто Кингс. Најдобар во победничката екипа беше рукито Марвин Багли Трети со 32 погодока, додека Чивано Рејнер „Бади“ Хилд додаде 18 коша.

Неверојатен пресврт на Голден Стејт, Филаделфија го декласираше ЛА Лејкерс (ВИДЕО)

1tv - 11.02.2019

Голден Стејт успеа да анулира негатива од 19 поени и да слави на домашен паркет против Мајами со 120:118. Гостите во воведната чевртина одиграа феноменално во одбрана но не успеаа да го задржат ритам во продолжението од натпреварот.

НБА: Голден Стејт се врати од 19 негатива и запиша победа против Мајами ( видео )

AKO - 11.02.2019

Шампионот Голден Стејт го совлада Мајами на домашен терен со 120-118 иако во еден момент губеше и со 19 поени разлика. Голден Стејт до пресвртот дојде во третата четвртина кога негативата ја стигнаа и овој период го завршија со осум позитива 90-82.

ВИДЕО: Голден Стејт надополни -19 против Мајами, Филаделфија ги уништи Лејкерси

Gol.mk - 11.02.2019

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс запишаа нова победа во НБА лигата, откако на домашен терен го совладаа Мајами Хит со 120-118. Почетокот на мечот им припадна на гостите, кои во еден момент имаа и максимални +19 (7-26), но на крајот и тоа не беше ...

Продолжува и продолжува: Дончиќ „експлодираше“ во финишот и го реши Портланд! (ВИДЕО)

Спортски - 11.02.2019

Тимот на Далас минимално, но мора да се каже заслужено го победија Портланд со 102:101 во вчерашниот НБА натпревар. Одново во редовите на Далас блескаше Словенецот Лука Дончиќ кој натпреварот го заврши со 28 поени, девет скокови и шест асистенции.

Дончиќ може буквално се – погодува и со десна и со лева (видео)

Екипа - 11.02.2019

Далас долго време беше во двоцифрена негатива против Портланд, а потоа Лука Дончиќ блесна во сиот свој сјај, донесе пресврт во последната четвртина и триумф од 102-102. Словенечкото чудо од дете постигна ги презеде работите во свои раце, погоди две ...

Кралот немоќен против Филаделфија, Дончиќ брилијантен против Портланд (ВИДЕО)

Екипа - 11.02.2019

Лука Дончиќ беше најзаслужен за победата на Далас на Портландод 102-101. Не само поради тоа што постигна 29 поени туку и поради тоа што ги даде клучните поени за триумфот во финишот од пресметката.

Не се плаши од никого: Дончиќ атрактивно заби и тоа преку - ѕверот од Босна! (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.02.2019

Словенецот Лука Дончиќ во синоќешната победа на Далас маверикс над Портланд трејлблејзерс уште еднаш потврди дека со својот квалитет наполно заслужува место на олстар-средбата, постигнувајќи 28 поени од кои половина беа исклучително важни за ...

Словенецот пак правеше чуда: Дончиќ експлодира во финишот и сам го победи Портланд! (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.02.2019

Кошаркарите на Далас маверикс минимално, но наполно заслужено го победија Портланд трејлблејзерс (102-101) во синоќешната пресметка од НБА-лигата во која, кој знае по кој пат сезонава, блескаше словенечкото „чудо од дете“, Лука Дончиќ.

Вориорс едвај ги згаснаа „жешките“ (ВИДЕО)

SportMedia - 11.02.2019

Актуелниот шампион, Голден Стејт на домашен терен го совлада Мајами со 120-118. За да дојде до нова победа, Голден Стејт добро се намачи против Мајами, кој во првата четвртина поведе со 26-7.

ВИДЕО: Забивањето на Дончиќ покрај Јусуф Нуркиќ

Спортски - 11.02.2019

Изминатата вечер нешто порано терминот од 21:30 часот Далас Маверикс играа против Портланд и на крајот тимот на Дончиќ однесе побеа со 102:101. Лука Доничиќ одново беше најефикасен во тимот на Портланд и уфрли 28 поени, 6 асистенции и 9 сока.

Дончиќ ги „среди“ Портланд, Лејкерс немоќни во Филаделфија (Видео)

TopSport - 11.02.2019

Кошаркарите на Филалделфија забележаа победа над ЛА Лејкерс 143:120, Лука Дончиќ ги предводеше Далс Маверикс до минималната победа над Портланд Трејлблејзерс 102:101, а Голден стејт Вориорс успеаја да слават над Мајами Хит иако во еден период имаа ...

ВИДЕО: Ете зошто Дончиќ е класа – Далас имаше -15 последните 10 минути, а после настапи Лука

Спортклуб - 11.02.2019

Лука Дончиќ уште еднаш покажа дека иако има само 19 години, ја има кошарката во „малиот прст“ и дека е подготвен и доволно зрел за да ги промени работите кога е на терен. Блејзерси на гостувањето во Д алас водеа со 96:81 на 10 минути пред крајот на ...

НБА: Победа со пресврт на Далас во режија на Дончиќ (видео)

OhridNews - 11.02.2019

Словенскиот кошаркар Лука Дончиќ повторно беше херој на својот тим Далас кој со фантастичен пресврт успеа да го совлада Портлнад (102-101). „Телињата“ на почетокот од решавачкиот четврти квартал имаа негатива 15 поени, а до крајот на мечот ...

ВИДЕО: Симултанка на Дончиќ, Далас со пресврт го „тресна“ Портланд

Gol.mk - 11.02.2019

Кошаркарите на Далас Маверикс забележаа значајна победа против Портланд со 102-101, во дуел со голем пресврт во последниот период, кој „дивите телиња“ го добија со 24-9. Со феноменално шутерско шоу и нови инвидуални детали на Лука Дончиќ, Далас ги ...

Сиксерси го избришаа подот со Леброн и неговата дружина (ВИДЕО)

SportMedia - 11.02.2019

Лејкерси ја демонстираа најлошата одбрана сезонава, примија 143 поени на дуелот со Филаделфија. Убедлив пораз за Леброн Џејмс и неговиот ЛА Лејкерс на гостувањето кај Филаделфија од 143-120.

Дончиќ правеше чуда: Го однесе Нуркиќ, ја прошета цела одбрана (ВИДЕО)

SportMedia - 10.02.2019

Далас на домашен терен го совлада Портланд со минимални 102-101, во центарот на вниманието беше Лука Дончиќ. Словенецот кој мечот го заврши со 29 поени, осум скока и шест асистенции, го имаше потегот на дуелот.

Нов рекорд на Вестрбрук во победа на Оклахома кај Хјустон

Сител - 10.02.2019

Дерби дуелот во НБА лигата меѓу Хјустон и Оклахома им припадна на гостите кои и покрај негативата од 26 поени во третиот период, на крајот славеа триумф со 121-117. Пол Џорџ со 45 поени беше прв стрелец кај „Тандерси“ за кој Расел Вестбрук против ...

Вестбрук пристигна во Хјустон како градежен работник, па испиша НБА историја во неверојатниот пресврт

Точка - 10.02.2019

Оклахома успеа да направи неверојатен пресврт на гостувањето во „Тојота Центарот“ и на крајот да се избори за победа против Хјустон, комплетно анулирајќи ја негативата од 70:48 која ја имаше на полувремето.

Кризата продолжува и со Леброн: Тежок пораз на Лејкерс во Филаделфија

24Инфо - 11.02.2019

Без разлика на тоа што Леброн се врати во стартната постава на Лос Анџелес Лејкерс, тимот сепак не покажува дека набрзо ќе излезе од резултатската криза која започна кога Џејмс се повреди.

Вестбрук изедначи достигнување на Чемберлен од 1968 година

Локално - 10.02.2019

Екипата на Оклахома Сити Тандер победи со 117:112 како гостин на Хјустон Рокетс во средба од регуларната сезона на НБА. Дуелот во „Тојота Центар“ започна изедначено, а „ракетите“ имаа предност од три поени по крајот на првата четвртина.

Дончиќ ги „среди“ Портланд, Лејкерс немоќни во Филаделфија (Видео)

Макфакс - 11.02.2019

Кошаркарите на Филалделфија забележаа победа над ЛА Лејкерс 143:120, Лука Дончиќ ги предводеше Далс Маверикс до минималната победа над Портланд Трејлблејзерс 102:101, а Голден стејт Вориорс успеаја да слават над Мајами Хит иако во еден период имаа ...

Трипл-дабл за Јокиќ, пораз за Денвер (Видео)

Макфакс - 09.02.2019

Финикс Санс немаа нерви ниту искуство за да ги изненадат шампионите од Оукленд, Голден стејт Вориорс. Иако имаа предност во првите три четвртини, Санс не го издржаа притисокот, потклекнаа во решавачкиот период, кога Голден стејт направија серија ...

Вестбрук се изедначи со Чембрлен, направи 9-ти „трипл-дабл“ во низа

24 Вести - 10.02.2019

Екипата на Оклахома Сити Тандер победи со 117:112 како гостин на Хјустон Рокетс во средба од регуларната сезона на НБА. Дуелот во „Тојота Центар“ започна изедначено, а „ракетите“ имаа предност од три поени по крајот на првата четвртина.

Дончиќ ги „среди“ Портланд, Лејкерс немоќни во Филаделфија

Точка - 11.02.2019

Кошаркарите на Филалделфија забележаа победа над ЛА Лејкерс 143:120, Лука Дончиќ ги предводеше Далс Маверикс до минималната победа над Портланд Трејлблејзерс 102:101, а Голден стејт Вориорс успеаја да слават над Мајами Хит иако во еден период имаа ...

Вестбрук изедначи достигнување на Чемберлен од 1968 година (видео)

MTM - 10.02.2019

Оклахома Сити Тандер победи со 117:112 како гостин на Хјустон Рокетс во НБА. Дуелот во „Тојота Центар" започна изедначено, а „ракетите" имаа предност од три поени по крајот на првата четвртина.