TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пукање во средно училиште во САД

Н.Македонија - 09.11.2018

Полицијата одговорила на дојава за пукање во средното училиште „Топсејл“ кај градот Вилмингтон, во сојузната држава Северна Каролина во САД, пренесува магазинот „Тајм“. Повеќе единици се испратени на терен од седум часот изутрина.

Пукање во американски колеџ, напаѓачот се качил на покрив

Слободен Печат - 09.11.2018

Во колеџот Топсејл во Северна Каролина има престрелка, јавуваат американските медиуми, а социјалните медиуми пренесуваат дека напаѓачот се качил на покривот на училиштето. Полицискиот капетан Џејмс Ровел рекол дека не се знае дали има жртви.

Пукање во училиште во Северна Каролина

Локално - 09.11.2018

Полицијата во Северна Каролина потврди дека добила дојава за пукање во средно училиште, но се уште не се знае дали учениците се ...

Престрелка во американски колеџ

+инфо - 09.11.2018

Во колеџот Топсејл во Северна Каролина има престрелка, јавуваат американските медиуми. Полицискиот капетан Џејмс Ровел рекол дека не се знае дали има жртви. Наскоро се очекуваат повеќе детали за настанот.